Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Iron Maiden
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Crowley
digipack

PostPosted: 29.06.2017, 17:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
AMOLAD - wcześniej znałem tylko z MP3, odpalając z oryginału znów wskrzesił się ten nieuchwytny pierwiastek, który spowodował, że płyta zyskała niepomiernie dużo.
Na wydawanie ostatecznych sądów jeszcze zbyt wcześnie, ale przynajmniej kilka pozycji wspięła się w klasyfikacji, być może to nie koniec jej podróży w górę?

W mojej ocenie jedyna oprócz Brave New World naprawdę dobra płyta IM po powrocie Brusa. Gdyby tylko ktoś to lepiej nagrał... Ona ma właśnie jakiś taki fajny klimacik i po prostu dobrze się tego słucha. Melodie wpadają w ucho, no i okładka z czołgiem i logiem z bronią maszynową jest świetna.
Book of Souls ma dobre fragmenty ale jest za dłuuuuuuu(tu wstaw trzy gitarowe solówki)ga.
Back to top
View user's profile Send private message
RoryGallagher
kaseta FeCr

PostPosted: 29.06.2017, 17:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystkie albumy nagrane po powrocie Dickinsona są o wiele za dłuuuugie. Na każdym jest po kilka kawałków, które wyłącznie z korzyścią dla nich można by skrócić o jakąś połowę (o część repetycji i solówek). Ba, na każdym są kawałki, które można w całości bez żalu wyrzucić (ale które - to już pewnie tylko kwestia gustu).

Gdyby zrobić to po mojemu, zostałyby cztery naprawdę dobre, ok. 40-minutowe albumy i jedna fantastyczna EPka (to ostatnie zamiast "Dance of Death", z którego wyrzuciłbym większość materiału) Wink
Crowley
digipack

PostPosted: 29.06.2017, 18:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na BNW łykam wszystko. Może Fallen Angel i Mercenary nie rzucają na kolana ale reszta jest znakomita. A zamykający album The Thin Line Between Love and Hate to naprawdę piękna pieśń z genialnym gitarowym finałem. Podoba mi się, że wszystko brzmi jednolicie ale nie na jedno kopyto. Część utworów pochodzi zresztą jeszcze z czasów Blaze'a zdaje się i to słychać.
Dance of Death, głównie chyba ze względu na świetną poprzedniczkę, nie lubiłem nigdy i nie przekonałem się nawet po kilku odsłuchach. AMLOAD polubiłem od razu, potem zostałem zmasakrowany Final Frontier (chyba najsłabsza płyta Maiden), no i ostatnio, zgodnie z przewidywaniami, wkurzyłem się na Book of Souls, która naprawdę mogła by być bardzo dobrą płytą, gdyby nie to, że w każdym utworze każdy musiał zagrać solówkę albo dwie i gdyby nie ciągnęło się to wszystko w nieskończoność.
Back to top
RoryGallagher
kaseta FeCr

PostPosted: 29.06.2017, 18:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

No a ja bym z "BNW" stanowczo wywalił "Fallen Angel", skrócił "Dream of Mirrors" o niepasujący do reszty utworu wstęp i przyśpieszenie, oraz znacznie zredukował powtarzalność tytułu w "Out of the Silent Planet". Do tego pewnie jeszcze jakieś mniejsze poprawki. Zgadzam się natomiast, że "The Thin Line..." jest piękne.

A na "Book of Souls" jest też kilka krótszych, bardziej konkretnych kawałków - więcej niż na czterech poprzednich albumach. Z tego albumu wyrzuciłbym tylko słaby melodycznie "Speed of Sound" i przekombinowany ostatni utwór, a także większość solówek (i beznadziejne wokalizy!) z "The Red and the Black".
Cure
remaster

PostPosted: 30.06.2017, 19:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Crowley wrote:

W mojej ocenie jedyna oprócz Brave New World naprawdę dobra płyta IM po powrocie Brusa. Gdyby tylko ktoś to lepiej nagrał... Ona ma właśnie jakiś taki fajny klimacik i po prostu dobrze się tego słucha. Melodie wpadają w ucho, no i okładka z czołgiem i logiem z bronią maszynową jest świetna.
Book of Souls ma dobre fragmenty ale jest za dłuuuuuuu(tu wstaw trzy gitarowe solówki)ga.

Dla mnie AMOLAD brzmi elegancko. Nie mogę się do niczego przyczepić. Razem z BoS to dla mnie najlepsze płyty po powrocie pilota.

Owszem BoS na początku może trochę odpychać swoją długością, ale po czasie układa się to wszystko w zgrabną całość. Solówki nie przeszkadzają, przecież wiosłują 3 zawodnicy, ciężko oczekiwać, że któryś z nich będzie wyłącznie statystą Smile
Nawet Speed Of Light z czasem mi się spodobało.
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 29.09.2017, 16:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli riffy z Powerslave są dla kogoś za szybkie, to w Jugosławii, jakieś 40 lat temu zagrali je nieco wolniej. Posłuchajcie tej gitary, czy nie brzmi znajomo? Smile

https://www.youtube.com/watch?v=WsDEQX-qiiQ
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 01.10.2017, 19:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

17 listopada ukaże się koncertowe wydawnictwo "Dziewicy".
Album będzie nosił tytuł: The Book of Souls: Live Chapter 2017

01. If Eternity Should Fail – Sydney, Australia
02. Speed of Light - Cape Town, South Africa
03. Wrathchild – Dublin, Ireland
04. Children of the Damned – Montreal, Canada
05. Death or Glory – Wroclaw, Poland
06. The Red and the Black – Tokyo, Japan
07. The Trooper - San Salvador, El Salvador
08. Powerslave – Trieste, Italy
09. The Great Unknown – Newcastle, UK
10. The Book of Souls – Donington, UK
11. Fear of the Dark – Fortaleza, Brazil
12. Iron Maiden - Buenos Aires, Argentina
13. Number of the Beast – Wacken, Germany
14. Blood Brothers – Donington, UK
15. Wasted Years - Rio de Janeiro, Brazil
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 01.10.2017, 19:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapowiada się ciekawie, chociaż chyba każdy zespół decydujący się na podobne wydawnictwo, musi z czegoś zrezygnować (to moje kręcenie nosa na brak kilku ulubionych piosenek). Wink

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zlatan
maxi-singel analogowy

PostPosted: 01.10.2017, 20:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na plus faktycznie mniej oklepana setlista niż ostatnie koncertówki Maiden. Na minus, że to sklejka na zasadzie każdy numer z innego końca świata. Dla mnie coś takiego to nie jest pełnoprawna koncertówka i niezbyt lubię takie wydawnictwa, chyba że te wykonania byłyby naprawdę powalające.
Back to top
Windmill

PostPosted: 01.10.2017, 20:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bo to są piosenki caught somewhere in time. Smile

Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 01.10.2017, 20:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat Maideni trzeba przyznać że działają prężnie i nie stoją w miejscu więc jakiś sens to ma ale co 2 album koncertówka? Spoko, to nie klasyczne odcinanie kuponów bo coś tam z nowych rzeczy zawsze jest więc ale kto by chciał mieć na półce 10 Maidenowych żywców i w jakim celu? Mieszkam w domu więc dysponuję sporą ilością miejsca ale bez przesady.

Co nie zmienia faktu że poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodzą więc i tym razem pewnie będzie się słuchało dobrze.
Back to top
Windmill

PostPosted: 01.10.2017, 20:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Za 30 lat fani Iron Maiden nie będą narzekać tak, jak robią to fani innych zespołów, których oficjalne koncertówki to prawdziwe rarytasy. Fani led Zeppelin jeszcze niedawno mogli parafrazować Gogola mówiąc "The Song Remains The Same to jedyna płyta koncertowa, a i tak w połowie studyjna" Wink

Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 01.10.2017, 20:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie no ja nic nie mówię, do czasu aż są tutaj premierowe kompozycje i są to poprostu dobre wydawnictwa nie można im wiele zarzucić. Jednak miejsce na półkach nie jest nieograniczone a nie zwykłem płyt w garażu trzymać Wink
Back to top
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 01.10.2017, 21:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mam spokój. Nie przepadam za koncertówkami, ani za kompilacjami. Very Happy
Windmill

PostPosted: 01.10.2017, 21:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gacku778, to należy chyba pomyśleć o nowej aranżacji wnętrz, gdyż końca wydawania nowych koncertówek na razie nie widać

A wszystko zaczęło się od kultowego już dzisiaj "Live After Death". Pomyśleć, ile to już lat...

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next
Page 12 of 14

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum