Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muzyka polska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 22.04.2019, 09:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Klubowy Paprykarz i Oranżada...

... się rozglądam za nośnikiem CD Very Happy .
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.04.2019, 10:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie przepraszam;)
Chyba najlepiej na stronie Filharmonii. Jeśli masz bajtle w rodzinie, to mają tam też muzyczne gry i zabawy dla młodszych Wink
Bednaar

PostWysłany: 23.04.2019, 10:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Klubowy Paprykarz i Oranżada...

Też się zainteresowałem, bo i Mitche, i Kulka Smile
W ogóle pod moją nieobecność działo się na Forum wiele dobrego, w czym niemały udział miał Maciek. Jak Ty to wszystko ogarniasz? Dobrze, że cały czas trzymasz rękę na pulsie i takie zapracowane krety jak ja z tego korzystają Smile
esforty
longplay

PostWysłany: 23.04.2019, 11:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar-ze no, wreszcie! Ja też lubię popracować, ale ty masz zadatki...

Ten trop, Maćku z filharmonią b. dobry. Kupiłem tam (UWAGA!) Zestaw młodego duchem tancerza Embarassed (4CD) za nieco ponad 70,00PLN
Bednaar

PostWysłany: 23.04.2019, 12:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja długa nieobecność nie była związana z zapracowaniem: od 5 marca (wtorek, dzień przed Środą Popielcową) do wczoraj (drugi dzień Świąt Wielkanocnych) Smile Nawał pracy (nie tylko zawodowej) utrudnia jednak śledzenie nowości muzycznych, dlatego cenne dla mnie są takie wpisy, jak te autorstwa Maćka m.in. w tym wątku.
Maciek

PostWysłany: 23.04.2019, 13:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam się. Wink
Różnie z tym czasem bywa, ale na pewno dużo łatwiej o jego spożytkowanie na muzykę bez telewizora w domu oraz choćby biernej aktywności na portalach społecznościowych (to dopiero od roku). Wprawdzie to ostatnie wyrzeczenie powoduje, że człowiek nagle traci dostęp do 90% informacji o nowościach płytowych, wydarzeniach, trendach, polecajkach itp., ale jak się okazuje, bez tego też się da poszerzać horyzonty, a przynajmniej nie zasysa się wraz z njusami muzycznymi morza informacyjnego i dyskusyjnego bełkotu. Filmów (z wyboru) oglądam niewiele, na śledzenie meczów tez mi coraz częściej szkoda czasu, pracę na ogół udaje się trzymać na ośmiogodzinnych lejcach, więc dopóki się da korzystam i spamuję tu i ówdzie muzyką od sasa do lasa. Cool
Bednaar

PostWysłany: 23.04.2019, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ano własnie TV też nie ogladam, a na portalach społecznościowych (tylko fb) udzielam się sporadycznie. Za to pracę mam taką, że własciwie mógłbym ją wykonywać 24 godz. na dobę i wciąż byłoby coś do zrobienia. Ale ja traktuję ją z jednej strony jako powołanie, a z drugiej - jako swego rodzaju hobby, bo jest po prostu interesująca. Cierpi na tym właśnie moje rzeczywiste hobby - muzyka. W tym ta nasza rodzima, polska - też (żeby nie offtopować Wink ).
bananamoon
kaseta FeCr

PostWysłany: 30.05.2019, 14:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętacie nagrania duetu Rafaela Kozuba oraz Damiana Kozuba z kasetowego wydawnictwa zatytułowanego Rafael / Damian "Stebnea"?

Senne kolaże, plamy, obrazy, stonowane brzmienia - pianino, gitara akustyczna, perkusjonalia...dyskretny, wręcz nowofalowy wokal.
Momentami odwołania do Muzyki Roberta Wyatta z epki "A Short Break" (utwór tytułowy Stebnea), czy też płyty "Summer Into Winter" autorstwa Benna Watta i Roberta Wyatta, z tym że Rafael i Damian poruszają się w bardziej mrocznych "klimatach".

https://www.discogs.com/Rafael-Damian-Stebenea/release/2758865

A dlaczego wspominam o "Stebnea"? - ponieważ kolejny raz, z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem, słucham kasety magnetofonowej z nagraniami, w pewnym znaczeniu, schedy po w/w duecie, czyli:

R-27 "Yes, We Have No Elephants"

Rafael Kozub we współpracy z Piotrem Łabuzkiem nagrał rzecz wyjątkową, wciągającą swoim unikalnym fluidem - to muzyka z pogranicza Rock In Opposition (muśnięta jedynie estetyką charakterystyczną dla Ferdinada Richarda oraz Etron Fou Lelobulan), elektroakustyki, ubogiego dżezu, eksperymentu, nagrań terenowych...muzyka z mnogością tropów i odwołań, muzyka obrazowa i plastyczna, muzyka z dużą ilością przestrzeni i "miejsca na dźwięk".

Umknęło mi to wydawnictwo, niesłusznie; odkurzona kaseta magnetofonowa kręci się ubarwiając czarno-białe na co dzień myślenie (no może niekiedy seledynowe, jak śpiewał w innym kontekście Kazik).

Te nagrania mają wyjątkową atmosferę, koloryt oraz "to coś" - wartość dodaną.

https://www.discogs.com/R-27-Yes-We-Have-No-Elephants/release/1359342
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 30.05.2019, 16:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
Rafael / Damian

Robiłem kiedyś podejście do składanki archiwaliów wydanej przez Requiem, ale wtedy to chyba nie był dla mnie dobry czas na ich muzykę. Dzięki za przypomnienie tematu, będę musiał spróbować raz jeszcze. Wink

bananamoon napisał:
Pamiętacie nagrania (...) z kasetowego wydawnictwa zatytułowanego Rafael / Damian "Stebnea"?

Z tego co sprawdzam discogs, to wyszło to w nakładzie 30 sztuk. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że pozostałę 29 sztuk jest w posiadaniu ludzi spoza FD (a szkoda). Wink
bananamoon
kaseta FeCr

PostWysłany: 31.05.2019, 08:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- Maciek

Wielka szkoda, że nie można nic wkleić na forum bezpośrednio z dysku komputera (podklejanie plików na obce serwery, a potem ich przemycanie na FD, z różnych powodów mnie nie przekonuje) - być może wzbogaciłbym stronę historią posiadania "Stebnea" (sprawa wyjaśniłaby się wizualnie).

Wiesz, tego kasetowego wydawnictwa nie można traktować do końca na poważnie (jeśli brać pod uwagę jego fonograficzną wartość) - nie zainteresowałoby nazwą nawet garstki chłopaków z osiedla, którzy wagarują w czasie lekcji religii (he, he); te kilkadziesiąt egzemplarzy kaset magnetofonowych, to był jedynie punkt wyjścia (taka taśmowa zygota) do cudownego rozmnożenia fonograficznego metodą magnetofon-magnetofon.
Z drugiej strony, wydawnictwo było na pewno dostępne w ARS2, a jeśli chodzi o OBUH, to już nie jestem pewien.
Tak czy inaczej, wszystkie powyższe czynniki sprawiły, że Rafael / Damian byli znani w półświatku (he, he).
Oczywiście jakość realizacji "Stebnea" jest dyskusyjna (ale może dlatego ma swój niepowtarzalny klimat), tym bardziej, że nagrana metodą chałupniczą (garażową); za to płyta R-27 "Yes, We Have No Elephants", pod względem brzmienia jest wzorcowa i bije na głowę sporą część muzyki "produkowanej" dzisiaj przez wielkich producentów, w super studiach, za niewyobrażalną ilość szmalcu.

Wiesz, ja także słabo znam wydawnictwa Requiem Records; musiałbym sobie odświeżyć te płyty...ale jeśli miałbym antycypować na biegu wstecznym (he, he), to wyróżniłbym nagrania Eugeniusza Rudnika, Bogusława Schaeffera, a ze starszych rzeczy Spear, Hati, Np. WAT / Marchlevski / 27-29.

Acha, jeśli zeszliśmy na moment do muzycznej jaskini, to całkiem niedawno b. pozytywnie odebrałem materiał zarejestrowany na zakurzonej kasecie magnetofonowej:

Schistosoma "Schistosoma"

Namiętne, rytualne rytmy, wzbogacone subtelną elektroniką i delikatnym preparem.
Przestrzeń, kaskady powietrza, załamania ciszy.

https://www.discogs.com/Schistosoma-Schistosoma/release/967824
Powrót do góry
bananamoon
kaseta FeCr

PostWysłany: 11.11.2019, 13:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

3 Metry "Jedli z Dołków, Pili z Dziórek"

Kaseta magnetofonowa z wkładką z papieru do pakowania, intuicyjnie (ręcznie) wykonana i pozaginana przez Barta Q...
...koresponduje z muzyką, wykonaną naprędce, na żywo, przez wspomnianego Bartka Kuźniaka oraz Gerarda Niemczyka, Łukasza Górewicza, Tymona Tymańskiego - muzyką będącą tyglem masywnego klang-rocka, pastiszowego folk-fusion, garażowego kabaretu...nostalgicznej improwizacji (świetny utwór zamykający płytę, Dla Mamy).
Teksty Tymona Tymańskiego oraz Wojciecha Stamma, piszącego pod pseudonimem Lopeza Mauserea (Never Ending Story).

"...dzisiejszego ranka obudziłem się i umarłem
wszystkich to czeka, pomyślałem z satysfakcją

dzisiejszego ranka obudziłem się i umarłem
i dobrze im tak, niech się dalej męczą..."

https://www.discogs.com/3-Metry-Jedli-Z-Dołków-Pili-Z-Dziórek/release/4245280

Ostatnio zmieniony przez bananamoon dnia 14.11.2019, 12:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 11.11.2019, 13:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

3 Metry "Jedli z Dołków, Pili z Dziórek"

Znam! Słuchałem wiele lat temu, kiedy szukałem różnych dziwnych nagrań z Tymańskim i całość zapamiętałem jako godną uwagi. W tamtym czasie było nawet CD do kupieni ana Allegro, ale cena 100 zł była dla mnie lekko abstrakcyjna. Potem trochę załowałem, że nie kupiłem, również z uwagi na to całe opakowanie i oryginalność, choć z drugiej strony to chyba właśnie ten moment, w którym postanowiłem, że nie będę kolekcjonerem, a słuchaczem użytkowym (z różnym skutkiem Wink). Na pewno warto tego posłuchać, więc dorzucam swoją rekomendację.
Dorzucam również źródło dźwiękowe: https://www.youtube.com/watch?v=k4Uh5QEAa0M
bananamoon
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.11.2019, 12:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- Maciek

Również szukałem wydania "Jedli z Dołków, Pili z Dziórek" 3 Metrów na cede - to był koniec lat dziewięćdziesiątych - niestety, okazało się, że to limitowane wydawnictwo i nigdzie nie mogłem wyhaczyć tej płyty.
Z czasem (i bezskutecznym rozglądaniem się za cede) moje poszukiwawcze zaangażowanie coraz bardziej słabło, w końcu w ogóle zapomniałem o tym, że "chciałbym"...no i zostałem z kasetą magnetofonową (z czego zresztą b. się cieszę).
Sto złotych, o których wspominasz, za samoróbkę wspomnianej płyty, to z pewnością zawyżona kwota; z drugiej strony dochodzą względy sentymentalne, kolekcjonerskie (niecodzienna forma wydania, ręczna robota, teksy na papierze toaletowym)...no i przede wszystkim muzyka jest warta uwagi.

Kilka tygodni temu odświeżyłem sobie wydanie kasetowe zespołu Kormorany "Teraz".
To jeszcze przedteatralne granie - koncertowe zmagania grupy (z grudnia 1999 roku) z materią, rzekłbym, z pogranicza spejsu a la Khan oraz instrumentalnych, wyćwiczonych wprawek przypominających King Crimson (ehhhhh).
Jeśli nie liczyć irytującego wokalu / głosu i dziadowskich tekstów, to można zaryzykować stwierdzenie, że to całkiem interesujące granie.
Strona discogs wskazuje, że to cede, ale sam nie spotkałem się póki co z cyfrowym wydaniem tego materiału - ???

Późniejsze nagrania (teatralne) grupy w rodzaju pięciopłytowego "La Musica Teatrale", czy dwupłytowego "La Musica Teatrale 2" są już bezsprzecznie pierwszego muzycznego sortu...polecam je gorąco każdemu drążącemu temat.

https://www.discogs.com/Kormorany-Teraz/release/3551307

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Skocz do: