Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyka polska
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rockowy
digipack

PostPosted: 17.11.2014, 20:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Tu nie chodzi o ranking, a o zwrócenie uwagi na pewne rzeczy pominięte w historii polskiej muzyki w innych tego rodzaju podsumowaniach.

O właśnie Smile Niestety większość tego nie dostrzega i pozostaje przy oburzeniu się na brak zespołu X bądź Y, ewentualnie zbyt wysoką pozycję X względem Y Smile A tam, pomijając pozycje poszczególnych artystów czy nazwę rankingu, jest dużo zakurzonych perełek. Idąc tylko od setnego miejsca to przecież "Gdzieś, kiedyś" Piotra Figla, doskonałe "To and Fro" Jarczyka, "Dziennik mej podróży" Bemibeku (Bemibku? Bemibka? Wink ) czy "Zagrajmy w kości jeszcze raz" Alibabek (dla mnie wzór polskiej płyty popowej z lat 70., świetnie zaśpiewane i perfekcyjnie zaaranżowane utwory).

Last edited by rockowy on 17.11.2014, 20:34; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jarex
digipack

PostPosted: 17.11.2014, 20:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie, tu nie ma się co oburzać, a dzięki temu zestawieniu dowiedziałem się o płytach o istnieniu których nie byłem świadomy:-)
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 17.11.2014, 22:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Otóż to - dziękuję Kolegom za ten głos Wink
gacek778
digipack

PostPosted: 17.11.2014, 23:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jasne że nie ma się co oburzać i jasne że ze względów poznawczych lepsze takie podsumowanie ale nie zmienia to faktu że w tytule mamy Najlepsze polskie płyty XX wieku a na 1 miejscu jest Papa Dance, dalej jakieś wynalazki typu Alex Band, Anna Jurksztowicz, Czan... co te płyty zrobiły dla polskiej muzyki że ktoś je ustawił w pierwszej 10?
Rozumiem walory poznawcze ale to nie są żadne najlepsze płyty i tyle w temacie.
Oklaski dla kogoś kto zrobi solidne podsumowanie a nie tylko muzyki jazz, pop, rock i 3 albumy hip hopowe na krzyż czyli "to co mi się podoba".
Szkoda strzępić języka, na pęczki w internecie takich głupich podsumowań.

PS. O zespole Dżem
Quote:
Taaaak, ja wieeeem – rzyg, śląskie kluchy w zawiesistym sosie i Przystanek Woodstock. Zresztą nadal jeśli gdzieś przypadkiem zasłyszę refren "W Życiu Piękne Są Tylko Chwile", to mam ochotę zabijać – ja, pacyfista. A jednak będę się upierał, że dwie długogrające pozycje w dorobku tej (generalnie słusznie) znienawidzonej na niezal-dzielni grupy są co najmniej godne uwagi.

Dla mnie wystarczy. Autora podsumuję tak jak niedawno ktoś tu kogoś innego podsumował.
Żenada.
Back to top
Backside

PostPosted: 17.11.2014, 23:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Szkoda strzępić języka, na pęczki w internecie takich głupich podsumowań.

Zalinkujesz Smile? Z chęcią poczytam.
Freefall
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 18.11.2014, 00:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podsumowanie jak posumowanie. Nie należy traktować tego zbyt poważnie. Ale parę ciekawych płyt przypomnieli, chociażby:
Quote:
"Gdzieś, kiedyś" Piotra Figla, doskonałe "To and Fro" Jarczyka, "Dziennik mej podróży" Bemibeku (Bemibku? Bemibka? Wink )

Jeszcze parę rzeczy by się znalazło. A, że Papa Dance na pierwszym? Jak, ktoś chce koniecznie zrobić z siebie głupka, to jego sprawa Smile.
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 19.11.2014, 00:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:

Zalinkujesz Smile? Z chęcią poczytam.

Proszę bardzo Cool
http://bit.ly/1xiaVGu
Jedne głupie, drugie mniej ale większość bardzo subiektywna podobnie jak ten, który podlinkowałeś.

A tak na poważnie to pamiętam jak zupełnie niedawno bodaj Maciek podesłał tego typu wynalazek tylko podsumowujący chyba rok 2013. Podobnie jak tutaj brak w nim było kilku oczywistych rzeczy, których zabraknąć nie mogło w normalnym zestawieniu bo ktoś musiał zabłysnąć jaki to nie jest oryginalny.
Wiem że nie w smak niektórym wspominać o tym co lubią "masy" ale pewnych rzeczy pominąć się nie da bo zestawienie wychodzi śmieszne. Niech się redaktorzy bawią dalej w hipsterów, obrażają na te czy inne gatunki ale to im czytelników nie pomnoży. Dla mnie cały ten "top" kojarzy się z Papa dance i tyle w temacie Cool
Back to top
Backside

PostPosted: 19.11.2014, 00:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Mnie się ta lista zarozumiałych młodzieńców podoba:-)
Tu nie chodzi o ranking, a o zwrócenie uwagi na pewne rzeczy pominięte w historii polskiej muzyki w innych tego rodzaju podsumowaniach.
W sumie brawo za odwagę, na to stać tylko młodych arogantów, ale w pozytywnym znaczeniu Smile
W podsumowaniu 500 najlepszych płyt wg. "Rolling Stone'a" też chyba nie ma żadnej płyty Deep Purple i nikt z tego na świecie nie robi afery:-)

Jarexie, napisałeś dokładnie to co myślałem, ale czasami ciężko jest te prosty rzeczy napisać, jak ludzie się od razu napinają Wink.

gacek778 wrote:
Proszę bardzo Cool
http://bit.ly/1xiaVGu

No i co ty mi wrzucasz, link do Googla?
Chciałem konkretny ranking, a nie jakąś listę Smile

A wracając do tematu, to jednak polecałbym popatrzeć na to przez ten pryzmat, o którym pisze Jarex. Bo teksty o jakimś "mnożeniu czytelników" i "obrażeniu się" są zupełnie bez sensu. W zasadzie to niespecjalnie chcę kogokolwiek przekonywać, bo to rzadko przynosi rezultat Smile, ale raczej powstrzymać przed formułowaniem złych zarzutów.
Maciek

PostPosted: 19.11.2014, 00:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
A tak na poważnie to pamiętam jak zupełnie niedawno bodaj Maciek podesłał tego typu wynalazek tylko podsumowujący chyba rok 2013

Tak, bo ja w ogóle jestem fanem podsumowań. Mogą być nawet śmieszne Smile Od tego, które miejsce zajmie jaka płyta bardziej interesuje mnie coś ciekawego, czego nie znałem, a do przesłuchania czego taki ranking mnie może zachęcić. Kilka znakomitych płyt dzięki temu poznałem. Kwestia podejścia i oczekiwań. Choć z drugiej strony, gdybym trafił na ranking, w którym w setce byłoby po 5 Kultów, Kazików czy innych Behemotów, to też bym ponarzekał Wink
gacek778
digipack

PostPosted: 19.11.2014, 01:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też lubię podsumowania ale jak są zrobione z głową a nie z d....

Quote:
Choć z drugiej strony, gdybym trafił na ranking, w którym w setce byłoby po 5 Kultów, Kazików czy innych Behemotów, to też bym ponarzekał Wink

No tak tylko czy ktoś twierdzi że powinno być ich po 5?
Gdyby w zestawieniu było po jednym to już byłoby z sensem a tak mamy już w pierwszej 10 dwa razy Papa Dance, Alex Band (?), Anna Jurksztowicz, Czan za to nie mamy w ogóle nawet w 100 kanonicznych albumów progresywnych i metalowych.
Fajnie jak podsumowania są z sensem, jak są bez sensu to szkoda na nie czasu, brak oczywistych rzeczy świadczy tylko o kompleksach autorów i chęci pokazania jacy to są fajni bo znają zakurzone rzeczy (które nawiasem mówiąc nie wiem czym się zasłużyły dla rodzimej muzyki). Lubię czy nie lubię dany zespół ale jak się do czegoś biorę na poważnie to pominąć go nie mogę.
Jak trochę poczytałem to zestawienie a nie tylko przejrzałem poszczególne miejsca to czuję coraz większe zażenowanie, daruję sobie epitety.
Back to top
Maciek

PostPosted: 19.11.2014, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Alex Band (?)

Aleś się ich uczepił Wink Mnie akurat ich obecność w czołówce nie zaskakuje, trochę już na FD o nich było, płyta zbiera też pozytywne recenzje czy nawet zachwyty w radiu (to z okazji niedawnych reedycji).
Piłeczkę w podobny sposób możemy odbijać w nieskończoność - jeśli ktoś będzie szukał idealnego zestawienia, to go nigdy nie znajdzie (a jak znajdzie, to przyjdzie ktoś inny i powie, że to kpina), dlatego powtórzę, że w takich listach najważniejsza jest wartość poznawcza i przypominająca zapomniane perełki.
Backside

PostPosted: 19.12.2014, 02:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tadeusz Woźniak opowiada o powstaniu i... efektach sukcesu piosenki "Zegarmistrz światła". Dziwne czasy...

http://culture.pl/pl/artykul/gra-z-zegarmistrzem
Backside

PostPosted: 29.01.2015, 18:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Warner kupił Polskie Nagrania... no ciekawe jak to się potoczy. Ponoć dalej mają tam pracować ci sami ludzie nad tymi samymi projektami, ale może będzie też coś więcej?

Firma będzie chciała jednak wydać jak najwięcej z tych zbiorów, również muzykę popularną. Priorytetem będą te nagrania, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego.
B.J.
box

PostPosted: 29.01.2015, 22:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Od syndyka za 8,1 mln zł. Ponure żniwa.

"...wedle obecnych szacunków, około 33-34 tys. nagrań najważniejszych polskich artystów, zarówno muzyki klasycznej, jazzowej, jak i rocka i pop."
Tarkus
box

PostPosted: 02.02.2015, 00:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli ogarną archiwa PN i będą kontynuować reedycje Niemena plus jeszcze wydadzą jakieś rzeczy dotąd niepublikowane - to jestem na tak. PN umierały długo, a o kondycji i zarządzaniu tą firmą najlepiej świadczy fakt, że dorżnął ją sukces płyt Anny German, bo nikt nie pomyślał, że trzeba będzie też przy okazji zapłacić tantiemy spadkobiercom.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum