Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyka polska
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LPD
epka analogowa

PostPosted: 03.05.2017, 16:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Windmill wrote:
Jan Gałach Band

Gałach właściwie nie schodzi poniżej pewnego, wysokiego poziomu.
Mam jego płytę Jan Gałach and Friends i słucha się jej świetnie.

Jeśli chodzi o Voo Voo, to ostatni album podoba mi się bardzo, ale Dobry Wieczór cenię jednak bardziej. Koncert z tej trasy był fenomenalny, głównie za sprawą tych wszystkich smaczków, których na ostatniej płycie trochę mi brakuje. No i jednak Dobry Wieczór mam bardziej ograny (kręcił się dziesiątki razy), więc sentyment też ma tu swoje znaczenie. Mam nadzieję, że uda mi się zaliczyć koncert również z tej trasy, wówczas będę mógł dokonać pełniejszego porównania.

Widziałem już koncert "7" w Krakowie. Rewelacja. Jeśli tylko będziesz miał okazję to koniecznie kupuj bilet. Może np. 1.12 w BB?
Back to top
View user's profile Send private message
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 03.05.2017, 17:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Kośmin, nie dziwi mnie to wcale, a wcale Smile Waglewski jak Fripp na wysokim stołku z gitara w lewej części sceny... Ciemna scena, wręcz nie widać muzyków i z tej ciemności wyłaniają się dźwięki...

jak siedział, to podstawka pod nuty mi go zasłaniała, ale potem na szczęście wstał Wink

ogólnie doskonały był dla mnie Mateusz - wygrał cały koncert swą energią Smile a czułem się chwilami, jakbym był rzeczywiście na koncercie King Crimson jesienią - tyle, że na Voo Voo była piękna gra światał, a na Komitecie Centralnym tylko czerwień w wiadomym kawałku

ostatnio w odtwarzaczu u mnie siedzi "7" - może i brakuje mi tylu saksofonów, co na gigu, to zarazem płyta porywa swym spokojem, a może niespokojem - tyle tu dźwięków gdzieś tam wolno sobie płynących
i doceniam z każdym przesłuchaniem teksty Wagla - ot, zbiór przemyśleń dojrzałego i spełnionego człowieka

na koncercie porwał mnie Piątek, potem Środa, a teraz myślę, że na płycie najfajniej się prezentuje Wtorek Smile
Back to top
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 03.05.2017, 23:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kośmin, czyli na płycie jest mniej saksofonu? jeszcze nie znam płyty studyjnej, poznałem na razie tylko jej wykonanie na żywo i jestem nim zachwycony. Z tego samego powodu nie rozpoznaje jeszcze kompozycji. Koncert w Dąbrowie Górniczej odbył się w piątek, ale zespół zaczął swój występ od "Soboty" wbrew zapowiedziom, że startować będą piosenka adekwatna do dnia tygodnia, w którym grają. Teksty bardzo dobre, takie minimalistyczne, ale bardzo konkretne i zgrabnie napisane.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 04.05.2017, 09:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

LPD wrote:
Jeśli tylko będziesz miał okazję to koniecznie kupuj bilet. Może np. 1.12 w BB?

Póki co nie mogę sobie pozwolić na planowanie tak odległych wydarzeń, ale trzymam rękę na pulsie. z koncertami w BB mam dobre wspomnienia, więc kto wie Wink
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 09.05.2017, 14:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Kośmin, czyli na płycie jest mniej saksofonu? jeszcze nie znam płyty studyjnej, poznałem na razie tylko jej wykonanie na żywo i jestem nim zachwycony. Z tego samego powodu nie rozpoznaje jeszcze kompozycji. Koncert w Dąbrowie Górniczej odbył się w piątek, ale zespół zaczął swój występ od "Soboty" wbrew zapowiedziom, że startować będą piosenka adekwatna do dnia tygodnia, w którym grają. Teksty bardzo dobre, takie minimalistyczne, ale bardzo konkretne i zgrabnie napisane.

o wiele mniej - koncert to była niemal improwizacja saksofonowa, czad, a album jest stonowany, niemal wyciszony
niemniej jednak płytę polecam Ci mieć Wink

we Wro zagrali w czwartek na początku "Środę" Wink
Back to top
Windmill

PostPosted: 09.05.2017, 15:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli maja nowy system, bo każdy koncert zamiast zacząć, kończą adekwatnym dniem tygodnia Smile
Szkoda, że w studio było mniej saksofonu, jednak na pewno rekompensuje to gitara i budowanie nastroju. Smile Płytę "7" mam zamiar koniecznie nabyć.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Leptir

PostPosted: 11.05.2017, 09:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Brakuje adekwatnego wątku, więc tu to wklejam - złe wieści, jeśli chodzi o zdrowie Zbigniewa Wodeckiego: http://muzyka.onet.pl/newsy/zbigniew-wodecki-w-szpitalu-artysta-mial-udar/tnkwx8
Maciek

PostPosted: 11.05.2017, 11:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Brakuje adekwatnego wątku, więc tu to wklejam - złe wieści, jeśli chodzi o zdrowie Zbigniewa Wodeckiego: http://muzyka.onet.pl/newsy/zbigniew-wodecki-w-szpitalu-artysta-mial-udar/tnkwx8

W bardzo podobnym, równie smutnym temacie:

http://muzyka.onet.pl/jazz/wanda-warska-miala-udar-jej-corka-prosi-o-pomoc/0mjdj6

Można powiedzieć wiele złego o portalach społecznościowych, ale w takich sytuacjach pozytywna energia i realne wsparcie, którą takie portale nakręcają są bardzo duże.
Swoją drogą, to niepojęte, że ktoś tak zasłużony dla muzyki czy w ogóle kultury na stare lata musi się borykać z takimi problemami (bo uznajmy, że na ogół nie są to ludzie, którzy przehulali fortuny). Podobnych przykładów w ostatnim czasie było naprawdę sporo.
Leptir

PostPosted: 11.05.2017, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

No niestety, smutne to i źle świadczy o priorytetach władz (nie tylko zresztą naszych).
Maciek

PostPosted: 11.05.2017, 12:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może nie do końca władz, bo nie chodzi o to, żeby kimś znanym opiekować się "na pokaz" bardziej niż przeciętnym obywatelem, więcej za uszami mają chyba osoby/instytucje czerpiące bezpośrednio lub pośrednio korzyści materialne z twórczości takiego artysty. Chodzi mi tu o wytwórnie płytowe (polskie Nagrania, Warner) czy przeróżne Zaiksy. Kulawe prawo i długie lata socjalizmu też tu na pewno nie pomogły.
crescent

PostPosted: 11.05.2017, 13:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Inny przykład: Mira Kubasińska u schyłku życia zarabiała lepiąc pierogi. Planowała wprawdzie powrót artystyczny i nagranie nowej płyty, ale nie dożyła. Udar ją skosił. Nalepie też się nie przelewało. Nieliczni tylko w branży potrafili jako tako zadbać o swoje artystyczne interesy.

P.S. Chyba rok temu leciał w tv jakiś serial o kucharzach z wykorzystaniem muzyki Breakoutu. Ciekawe, kto zgarnął tantiemy?
Back to top
greg66

PostPosted: 11.05.2017, 15:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Nalepie też się nie przelewało

miał niewydolność nerek i był dializowany
View user's profile Send private message Visit poster's website
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 11.05.2017, 17:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

owszem, szkoda muzyków; można pomstować na sytuacje, gdy wytwórnie, menadżerowie oszukali muzyków i zakosili kasę
ale z drugiej strony to takie myślenie, że jeśli jakiś muzyk nagrywał super muzykę np. w latach 70 i 80 - to niezależnie od tego, czy od tamtego czasu coś zrobił - powinien mieć pieniądze i godne życie
żeby mieć godne życie, trzeba właściwie pracować cały czas

może my też kiedyś będziemy lepić pierogi
Back to top
crescent

PostPosted: 11.05.2017, 19:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Żadna praca nie hańbi, ale jeśli ktoś ma talenta artystyczne, a w biznesie sobie nie radzi, to co, niech lepi pierogi ciapa?
Back to top
Cure
remaster

PostPosted: 11.05.2017, 22:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak BTW - pierogi też mogą być dziełem sztuki - uwielbiam.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum