Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyka polska
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 12.05.2017, 07:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Inny przykład: Mira Kubasińska u schyłku życia zarabiała lepiąc pierogi. Planowała wprawdzie powrót artystyczny i nagranie nowej płyty, ale nie dożyła. Udar ją skosił. Nalepie też się nie przelewało. Nieliczni tylko w branży potrafili jako tako zadbać o swoje artystyczne interesy.

P.S. Chyba rok temu leciał w tv jakiś serial o kucharzach z wykorzystaniem muzyki Breakoutu. Ciekawe, kto zgarnął tantiemy?

W "Bilecie na Księżyc" też wykorzystano trzy piosenki Breakoutów z debiutanckiej płyty. A Mira - można to znaleźć na youtube - pod koniec życia grała z After Blues, w każdym razie śpiewała z nimi

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
crescent

PostPosted: 12.05.2017, 09:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z After Blues współpracowała dość intensywnie w latach 90-tych. Co nie zmienia faktu, że wiodło jej się źle. Późniejsze, sporadyczne koncerty, również z Kasą Chorych i innymi bluesowymi zespołami, nie dawały tyle, by starczało na codzienny chleb. Tuż przed nagłą śmiercią chciała powrócić. Zapowiadała singiel i całą płytę. Któż, będąc w jej sytuacji, by tego nie próbował? Z głównego swojego dorobku artystycznego została okradziona, czy też mówiąc językiem biznesowym: nie zwróciła należytej uwagi na kontrakty, które podpisała albo wręcz ich nie podpisała. No cóż, trudno było o profesjonalnych managerów w PRL-u również w tej branży, nie mówiąc już o całym systemie robienia artystów w wałka.
Przykłady można by mnożyć, nie tylko z polskiej sceny. Przypomnę dwa inne (zagraniczne) przypadki smutnych życiorysów w wątku Śmietnik za chwil parę. Nieprzypadkowo tam, gdyż bohaterowie tych historii skończyli w pewnym sensie na śmietnikach właśnie.
Back to top
View user's profile Send private message
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 26.05.2017, 14:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pytanie do Michała (rockowego):

Michale korzystając z okazji, że wspomniałeś w WG zespół Pastor Gang mam pytanie o dostępność nagrań tej kapeli. Chyba pół roku temu kolega odgrzebał w piwnicy jakąś starą kasetę i zapytał mnie kto to gra. Bez problemu rozpoznałem właśnie Pastor Gang "Po północy już nie będzie czego kryć, po północy pora kochać się i pić". Pamiętam też inny utwór z tekstem "To moje miasto - Nuda Zdrój". W latach 80. TV wyemitowała jakiś program z ich występem i nie chodzi mi tutaj o Opole, gdzie zagrali m.in. "Korowód" Grechuty. Byłem też na ich koncercie i nawet zamieniłem z Piotrem kilka zdań. Chętnie teraz bym posłuchał ich nagrań - może nie chodzi tutaj o jakąś wielką wartość muzyczną a raczej o sentymentalne wspomnienie. Domyślam się, że może być kłopot, wszak Piotr Buldeski zmarł w 2005 roku.
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 26.05.2017, 14:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dostępność jest na razie żadna, ale sprawdzamy co można z tym fantem zrobić Smile

Jest jedna sesja studyjna, jedno nagranie live - wiele tego nie ma, kilka numerów. "Po północy" to jest adaptacja "After Midnight" oczywiście. A "Nuda zdrój" to chyba ich jedyny "przebój".
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 26.05.2017, 14:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dużo o grupie Pastora można znaleźć na blogu http://dokumentalny.blogspot.com/2010/01/pastor.html. Z tekstu wynika, że nagrywali coś dla PR Bydgoszcz. Może Zdzich Pająk odgrzebie coś w archiwum, jeśli się zachowało. Very Happy

A tak na marginesie - to było co najmniej dwóch "polskich Dylanów". Oprócz Pastora także Walek Dzedzej czyli Leszek Danicki. Co ciekawe, on również zmarł na emigracji, w 2006 w USA.
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 26.05.2017, 14:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Te nagrania dla PR Bydgoszcz istnieją Smile
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 26.05.2017, 14:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Te nagrania dla PR Bydgoszcz istnieją

Materiał na EP-kę jak znalazł Very Happy
Back to top
bananamoon
pirat stereo

PostPosted: 28.09.2017, 15:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wojciech Młynarski "Wojciech Młynarski Śpiewa Swoje Piosenki"
Wojciech Młynarski "Dziewczyny Bądźcie Dla Nas Dobre Na Wiosnę"
Wojciech Młynarski "Obiad Rodzinny"
Wojciech Młynarski "Recital '71"

Był taki czas, że przechodziłem obok muzyki Wojciecha Młynarskiego obojętnie (obok jego dorobku solowego) - pomimo znajomości paru płyt, pomimo przyswojenia kilku okazjonalnych, telewizyjnych programów (występów) - byłem głuchy na jego twórczość.
Taki stan rzeczy trwał długo, bardzo długo, bo do 2004 roku, do momentu wydania płyty "Czterdziecha", płyty podsumowującej pracę artystyczną Młynarskiego, płyty, którą zapowiadała transmisja telewizyjna jubileuszowego koncertu.
Kupiłem "Czterdziechę" iiiii...wreszcie w pełni doceniłem ponadczasowe, mądre, inteligentne, pisane lekkim piórem teksty z celnymi pointami; kapitalne wykonanie, z ponadprzeciętną dykcją i swobodą narracji, gdzie każda sylaba ma swoje miejsce, każda zgłoska jest budulcem rytmicznym; wszechstronne, niebanalne kompozycje, które w wykonaniu Tadeusza Suchockiego, Henryka Miśkiewicza, Zbigniewa Wegehaupta i Wojciecha Kowalewskiego nabrały wręcz dżezowego kolorytu; elokwentne, humorystyczne zapowiedzi piosenek...nagle wszystko poukładało się w mojej głowie w perfekcyjną całość, w genialny przekaz!
...potem odkurzyłem stare płyty, zacząłem kupować nieznane mi albumy Młynarskiego...i słuchałem (słucham).

A dlaczego pierwsze cztery albumy Wojciecha Młynarskiego? - ponieważ jest na nich wszystko co najlepsze w jego twórczości...młodzieńcza pasja, oryginalność, ponadczasowość, emocje...można na nich usłyszeć zespoły Senta, Wiernika, Trzaskowskiego, Kurylewicza, Zielińskiego, Kruszyńskiego, Skorupki, Matyszkowicza, Makowicza, Alibabki - można się zatrzymać, powspominać, można się wzruszyć.

W tym roku Warner Music (Polskie Nagrania) wydały / wznowiły w/w tytuły - w oryginalnej szacie, z zachowaniem specyficznego brzmienia tamtych czasów.
Kupcie sobie te płyty, a starym, zapewne trzeszczącym egzemplarzom dajcie odpocząć; jeśli nie macie tych płyt, kupcie je sobie tym bardziej…
...i słuchajcie polskiego geniusza!

http://polskienagrania.com.pl/2017/04/06/mlynarski/
http://polskienagrania.com.pl/2017/04/06/wojciech-mlynarski/
http://polskienagrania.com.pl/2017/06/13/wojciech-mlynarski-obiad-rodzinny/
http://polskienagrania.com.pl/2017/06/13/wojciech-mlynarski-recital-71/

Last edited by bananamoon on 29.09.2017, 14:30; edited 1 time in total
Back to top
Windmill

PostPosted: 28.09.2017, 16:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uwielbiam Młynarskiego. Fantastyczny wykonawca, autor inteligentnych i dowcipnych tekstów. Mam jego dwie płyty "Młynarski w Paryżu" i "Jeszcze w zielone gramy". Na tej pierwszej płycie każda piosenka poprzedzona jest krótkim komentarzem. Z tych pierwszych czterech płyt znam tylko 'Wojciech Młynarski śpiewa swoje piosenki", fajna jazzująca płyta.

----------------------
Mam taką prośbę, czy mógłbyś polskie tytuły pisać zgodnie z zasadami języka polskiego, czyli "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę", a nie "Dziewczyny Bądźcie Dla Nas Dobre Na Wiosnę"? Zapis taki jak Twój, używany jest wyłącznie w tytułach czasopism.

Last edited by Windmill on 30.09.2017, 20:30; edited 1 time in total
Back to top
bananamoon
pirat stereo

PostPosted: 30.09.2017, 17:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Mam taką prośbę, czy mógłbyś polskie tytuły pisać zgodnie z zasadami języka polskiego, czyli "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę", a nie "Dziewczyny Bądźcie Dla Nas Dobre Na Wiosnę"? Zapis taki jak Twój, używa się wyłącznie w tytułach czasopism.

Trzeci raz, nie dam Ci sposobności do upominania mnie: o czym mam pisać, w jakim wątku mam pisać, jak poprawnie mam pisać.
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 30.09.2017, 17:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

To żeby mecz nie był taki jednostronny, a jednocześnie aby język polski miał szansę się trochę obronić, to wejdę z ławki na końcówkę meczu. Wink

Windmill wrote:
(...) pisać zgodnie z zasadami języka polskiego (...).

Windmill wrote:
Zapis taki jak Twój, używa się (...).

Windmill

PostPosted: 30.09.2017, 19:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

bananamoon - wcale Cię nie upominałem, tylko zwróciłem uwagę, ze zespół, o którym piszesz, nie podchodzi pod NKR. Chodziło o porządek na Forum, nic więcej. Nawet nie raczyłeś się ustosunkować, prawda? Czy mylę się i coś przegapiłem? Pisać możesz o wszystkim, ale kaleczyć języka przy tym nie trzeba.

Maćku, robisz za adwokata? Meczu tez tu żadnego nie widzę, nie rozdmuchuj problemu.

Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 30.09.2017, 19:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmillu, jeśli już tak bardzo chcesz poprawiać innych, to najlepiej używaj do tego języka polskiego, nie język polski..
gharvelt
remaster

PostPosted: 30.09.2017, 19:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zachęcam do tego, aby pouczenia dotyczące poprawności językowej oraz odpowiedzi na nie wypisywać w stosownym temacie z działu "Pozostałe" zatytułowanym "Przy muzyce o języku". Informuję, że kolejne posty niezgodne z tematem zostaną skasowane.
Back to top
crescent

PostPosted: 01.10.2017, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

bananamoon wrote:
Trzeci raz, nie dam Ci sposobności do upominania mnie: o czym mam pisać, w jakim wątku mam pisać, jak poprawnie mam pisać.

Szkoda by było. Nawet nie zdążyłeś się rozkręcić Confused.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 6 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum