Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Wielka Gra 2015
Goto page 1, 2, 3 ... 170, 171, 172  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 02.01.2015, 13:57    Post subject: Wielka Gra 2015 Quote selected Reply with quote

WIELKA GRA 2015 - ZASADY ZABAWY

Zasada główna zabawy: odgadnij zagadkę a dostaniesz 1 punkt i prawo zadania następnej zagadki.

Inne zasady:
- nie edytuj postów
- nie strzelaj seriami, czyli nie udzielaj kolejnych możliwych odpowiedzi jednej pod drugą, można odpowiadać dwukrotnie i więcej, ale posty odpowiadającego muszą być przedzielone odpowiedzią kogoś innego lub podpowiedzią zadającego zagadkę.
- nie można powtórzyć tej samej zagadki w ciągu jednego roku
Back to top
View user's profile Send private message
rockowy
digipack

PostPosted: 02.01.2015, 14:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie zauważyłem, że trafiłem w ostatnim pytaniu w ubiegłym roku Smile Ale jak rozumiem nową WG zaczyna zwycięzca minionego roku, prawda? Smile
mahavishnuu

PostPosted: 02.01.2015, 16:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poniżej znajdują się cztery zdjęcia – rebusy. Proszę podać tytuł utworu, płyty oraz wykonawcę do każdego z nich.

1.

2.

3.

4.

Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 03.01.2015, 16:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pozycje numer dwa i trzy nie powinny sprawić większych trudności. Chodzi o baaardzo znanych wykonawców. Z kolei artyści z pozycji pierwszej i czwartej z pewnością nie należą do tych popularnych. Te cztery rebusy łączy kilka wspólnych cech. Jedną z nich jest to, że wszystkie zagadkowe płyty pochodzą z lat 70-tych.
Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 04.01.2015, 13:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kolejne wspólne elementy:
- wszystkie zagadkowe płyty można umieścić w pojemnej szufladce: jazz i okolice
- żaden z wykonawców nie pochodzi z Europy
Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 05.01.2015, 15:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie widzę żadnego śmiałka, który pokusiłby się chociaż o próbę strzału. Confused

W takim razie kolejne podpowiedzi:

Kompozycja z rebusa pierwszego wpisuję się zdecydowanie w konwencję awangardowego jazzu. Mamy tu do czynienia ze sporym aparatem wykonawczym. Pozycje 2-4 to jazz fusion. Utwory z pierwszego, drugiego i trzeciego rebusa są bardzo długie. Najkrótszy z nich trwa 18 minut. W przypadku kompozycji z rebusa czwartego jest już inaczej – jest to najkrótszy utwór na zagadkowej płycie. Nie jest to jednak jakiś drobiażdżek – trwa ponad pięć minut. Utwór z rebusa drugiego to koncertowa wersja kompozycji z debiutanckiego albumu zespołu. Tamta wersja była znacznie krótsza. Istnieje jeszcze jedna studyjna wersja tego utworu – została nagrana w czasie innej słynnej sesji płytowej. Do zagadki wybrałem wersję live ponieważ chciałem, aby wszystkie zagadkowe utwory miały wspólny element. Jeśli rozpoznacie chociaż dwa elementy stanie się to łatwe do rozszyfrowania. Wtedy pole poszukiwań zostanie znacznie zawężone.
Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 06.01.2015, 16:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie są to żadne zakręcone rebusy. Nie ma tu żadnych wyszukanych metafor i odległych skojarzeń. Tytuły utworów w pełni odzwierciedlają to, co widać na obrazkach, ewentualnie są to najbardziej oczywiste skojarzenia. Nie trzeba być także poliglotą. Tytuły 1, 2, 4 są w języku angielskim, natomiast 3 ma uniwersalny charakter – znaczy to samo po angielsku i polsku.
1,4 – płyty studyjne.
2,3 – płyty koncertowe.
Back to top
Cure
remaster

PostPosted: 06.01.2015, 16:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Od początku 2015 roku pasjonująca walka.
Przydałoby się zwiększyć stopień trudności WG Cool
Back to top
Freefall

PostPosted: 06.01.2015, 17:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chyba gharvelt gdzieś wyjechał i nie ma dostępu do internetu Wink.
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 06.01.2015, 23:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Freefall wrote:
Chyba gharvelt gdzieś wyjechał i nie ma dostępu do internetu

Pierwszy celny strzał w tegorocznej WG Wink Wrócę do siebie zapewne w weekend, do tego czasu daję szansę innym.
Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 07.01.2015, 10:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Elementem łączącym wszystkie rebusy jest Japonia.

1. Album firmuje kilka podmiotów wykonawczych z Japonii (m.in. jest to orkiestra).
2. Bardzo znany zespół fusion – album koncertowy nagrany w Japonii.
3. Słynny amerykański muzyk jazzowy – album koncertowy nagrany w Kraju Kwitnącej Wiśni.
4. Artysta japoński z kręgu fusion.
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.01.2015, 10:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Abstrahując od aktualnej zagadki - może ktoś ma jakiś pomysł na odświeżenie formuły Wielkiej Gry? Smile
Na moje oko, w pierwszej połowie ubiegłorocznej edycji frekwencja była całkiem niezła, później coś siadło i kisiliśmy się w gronie 5 w porywach 10 osób. Jak na zabawę, to mogłoby być ciut lepiej Wink
Białystok
remaster

PostPosted: 07.01.2015, 10:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lady Marmalade Brass Fever - same (1975)
Zadawane tutaj pytania to Himalaje gatunków, więc nie ma się co dziwić frekwencji. Odniosłem też wrażenie, że intelektualna czołówka Forum udziela się ostatnio praktycznie wyłącznie w grze, ze szkodą dla Forum.
Mnie najbardziej pasjonuje ocena albumów w skali 1-10, ale jak to przełożyć na formułę gry to za głupi jestem Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cure
remaster

PostPosted: 07.01.2015, 11:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Abstrahując od aktualnej zagadki - może ktoś ma jakiś pomysł na odświeżenie formuły Wielkiej Gry? Smile
Na moje oko, w pierwszej połowie ubiegłorocznej edycji frekwencja była całkiem niezła, później coś siadło i kisiliśmy się w gronie 5 w porywach 10 osób. Jak na zabawę, to mogłoby być ciut lepiej Wink

Wiesz, ja na przykład mam świetną zabawę jak obserwuję zmagania Mahavishnuu ze swoją zagadką Smile
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.01.2015, 11:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hm, formuła WG wydaje mi się prawie doskonała. Nie jest winą Mahavishnuu i Gharvelta, że przerastają wiedzą innych forumowiczów i przez to gra zaczyna przypominać zmagania Marit Bjoergen z Terese Johaug. Smile

Może trochę uatrakcyjniło by tę zabawę robienie podsumowanie nie rocznych, tylko miesięcznych? Może ufundowanie nagród dla zawodników na podium przyciągnęłoby więcej chętnych? Na dobry początek sam zgłaszam możliwość przesłania swoich płyt. Być może ktoś jeszcze też będzie miał coś na zbyciu? Można zrobić pulę płyt na nagrody, z której na podstawie kolejności miejsc na podium będą mogli wybierać zwycięzcy, ewentualne niewybrane albumy przechodzą do kolejnego podsumowania.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 170, 171, 172  Next
Page 1 of 172

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum