Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jethro Tull
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 23.08.2012, 14:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W setliście podanym przez Andrzeja nie widzę utworów 4-5 oraz 10-12 z nowej płyty.
Natomiast o kapitulacji drugiej części z "jedynki" dowiaduję się dopiero teraz (nie przyjrzałem się dokładnie). I to jest szok.
Gdybym zdecydował się jechać to czułbym sie oszukany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.08.2012, 14:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardziej, niż ci spodziewający się Jethro Tull? Wink)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chris
epka kompaktowa

PostWysłany: 23.08.2012, 23:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osoby spodziewajace sie Jethro Tull, otrzymaja muzyke Jethro Tull. Jest Ian Anderson i to wystarczy, bo musi.
W koncu Barre nie nalezy do zalozycieli JT, a zastepujacy go Bayerok staje na wysokosci zadania. Rownie dobrze mozna by domagac sie powrotu Abrahamsa.

Z setlisty bylem raczej zadowolony. Oczywiscie w miejsce Budapest wolalbym by Ion pozostal przy Aqualungu i zagral Hymn 43 i Wind Up, ale wtedy mielibysmy antykoscielna impreze. A ja podatek koscielny oplacam.

TAAB2 bez kolorowych reflektorow i wielkich balonow:

http://www.youtube.com/watch?v=_CflUAlFz4g&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=K4icW7Pw70A
Tarkus

PostWysłany: 24.08.2012, 08:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chris napisał:
Osoby spodziewajace sie Jethro Tull, otrzymaja muzyke Jethro Tull. Jest Ian Anderson i to wystarczy, bo musi.
W koncu Barre nie nalezy do zalozycieli JT, a zastepujacy go Bayerok staje na wysokosci zadania. Rownie dobrze mozna by domagac sie powrotu Abrahamsa.

Skoryguj mnie, czy to Abrahams jest od 40 lat kojarzony nieprzerwanie jako gitarzysta Jethro Tull? Smile I czy to Abrahams przetrwał wszystkie zawirowania personalne w Tull od owych 40 lat? Nie? No właśnie. JTull to dla mnie w równym stopniu Anderson, jak Barre i dlatego muzykę Tull bez tego drugiego uważam za nieco ułomną.
chris
epka kompaktowa

PostWysłany: 24.08.2012, 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Impreza nazywa sie:

Jethro Tull's Ian Anderson plays "Thick as a Brick" and more.

Trwa okolo 90 minut.

Yer Blue moze czuc sie oszukany, bo obcieli polowe TAAB. Gdyby obcieli to "more", pewnie tez nie byloby dobrze.

Nie kwestionuje roli i zaslug Martina w JT. Lecz przy solowym projekcie Andersona nie moze byc mowy o oszustwie.

Pozostajac przy dopelniaczu saksonskim.
W roku 2006 ogladalem koncert King Crimson's Adrian Belew. Nikomu z widzow pewnie nie przyszlo do glowy by czuc sie oszukanym brakiem Roberta Frippa.
Tarkus

PostWysłany: 24.08.2012, 11:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie to dlatego nieustannie na forum przewija się motyw, że "Ian Anderson = JTull, ergo to koncert Tull" Wink)
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 22.10.2012, 21:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słucham sobie Thick As A Brick 2 w wersji 5.1. Rewelia ! Wilson to jednak magik Smile. I niech nikt mi nie próbuje wciskać, że to nie jest płyta Jethro Tull.
Czekam niecierpliwie na nr 1 w 5.1 bez konieczności kupowania jakiejś wilelodyskowej wersji za parę stów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.10.2012, 06:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SACD? Jak na moje uszy dźwięk wielokanałowy jest może i efektowny, ale na dłuższą metę słuchanie płyt z muzyką męczy. Może i jestem konserwatywny, ale człowiek ma dwoje uszu, więc zwykłe dwukanałowe stereo jest bliżej natury Cool
crescent

PostWysłany: 23.10.2012, 09:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, DTS lub DD 5.1 do wyboru. A z anatomią mi tu nie wyjeżdżaj Cool . Aha i nie zapomnij ustawić sobie kolumn po bokach głowy, a jak usłyszysz coś z tyłu na ulicy, to śmiało ignoruj, bo to pewnie tylko złudzenie Wink
A tak na serio, to w wielu wersjach wielokanałowych słychać dużo więcej szczegółów, smaczków, które są w wersji stereo nieosiągalne. Ortodoksi stereo albo to ignorują, albo po prostu dorabiają sobie ideologię, bo np. nie mają warunków do odsłuchu wielokanałowego.
Nie powiem, żebym słuchał takich płyt na okrągło, ale często lubię zapodać sobie trochę więcej akustycznych wrażeń niż daje nawet dobre stereo.

P.S. Format SACD nie jest synonimem wielu kanałów. Jest sporo płyt w tym formacie wydanych jedynie w stereo.
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.10.2012, 13:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sporo jest racji w tym, co piszesz. Żeby miec jednak porządny system wielokanałowy, trzeba wydać kilkakrotnie większą sumę niż na porównywalnej klasy stereo. Cóż, nie kwestionuję w sposób autorytatywny systemów wielokanałowych (sam posiadam kino domowe) - potraktuj to jako subiektywne wynurzenia stereofonicznego ortodoksa Wink
Mówiąc wprost - słuchając muzyki w systemie wielokanałowym odczuwam pewien rodzaj chaosu - może to nadmiar przestrzennosci i detali?
A że SACD to też stereo - to ja wiem, choć system ten wymyślono też właśnie m.in. z myślą o wielokanałowosci.
crescent

PostWysłany: 23.10.2012, 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
... potraktuj to jako subiektywne wynurzenia stereofonicznego ortodoksa Wink

Oczywiście! Luzik Wink

Cytat:
Mówiąc wprost - słuchając muzyki w systemie wielokanałowym odczuwam pewien rodzaj chaosu - może to nadmiar przestrzennosci i detali?

Tu się zgodzę, że czasami przestrzenność jest przesadnie wyeksponowana. Często koncerty wydawane na DVD czy BD z dźwiękiem w systemie surround są pod tym względem przerasowane. Czasem DD 5.1 brzmi lepiej od teoretycznie lepszego DTS. Kwestia, kto i jak robi ten mix. Wilson jest w tym naprawdę dobry, vide płyty Porków, czy re-edycje King Crimson. Zrobił też Aqualung i TAAB Jethro, ale nie słyszałem jeszcze, podobnie jak debiutu i Tarkusa ELP.
Cytat:
A że SACD to też stereo - to ja wiem, choć system ten wymyślono też właśnie m.in. z myślą o wielokanałowosci.

Idea SACD, to przede wszystkim niewielka "stratność" w konfrontacji z analogiem. Z początku na rynku przeważały wydania w wersji stereo. Nieco później pojawił się pomysł na surround.
Powrót do góry
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 03.03.2013, 14:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy posiada ktoś This as a Brick 40th Anniversary, wczoraj widziałem to wydanie w sklepie (mam już pierwsze wydanie CD i japońskie wydanie card sleeve). Tu mnie zastanawia raczej grubość książeczki i druga płyta?
Tarkus

PostWysłany: 03.03.2013, 17:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Druga płyta to DVD z miksami 5.1 i tak dalej, jak u Krimzo. Przecież to Wilson robił Smile A książeczka to książka tak naprawdę. 100 stron z okładem.
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 03.03.2013, 18:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z relacji znajomego, który miał to już w rękach - warto brać dla samej książki właśnie. Podobno świetna lektura, mnóstwo ciekawych zdjęć i odpowiedni pythonowski klimat.

Remasterem Wilsona się nie zachwycał specjalnie, stwierdzając, że za kilka lat będą płyty podpisane "Uwaga! Bez masteringu Stevena Wilsona" Smile
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 07.07.2014, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ian Anderson zagrał bardzo dobry, energetyczny koncert w Dolinie Charlotty. Nie spodziewałem się aż tak dobrego występu. Z zespołem zagrał same hiciory JT oraz dwa nagrania ze swojej ostatniej, solowej płyty.
O ile dobrze zapamiętałem to program był taki:

Living in the Past
With You There to Help Me
Nothing is Easy
Doggerland
Enter the Uninvited
Sweet Dream
Bourée
Teacher
The Engineer
Critique Oblique
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die
Songs from the Wood
Farm on the Freeway
My God
Aqualung
Locomotive Breath
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Następny
Strona 30 z 31

Skocz do: