Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Jethro Tull
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 04.04.2012, 09:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Laser's Edge o "TAAB 2":

"This should probably suck but it actually doesn't. Because of a rift between Ian Anderson and Martin Barre this is being put into the market as "Jethro Tull's Ian Anderson". As you by now surmise this is a musical sequel to the original album. Again its a concept album updating us on the life of the main character Gerald Bostock. In live performance, Anderson's voice is shot. Within the context of the studio recording he plays it smart and never takes his voice where it doesn't want to go. Lots of Hammond organ and flute gives it the authentic 70s Tull flavor. Admittedly my expectations were pretty low but I have to say that this is far better than it has any right to be."

No i będę musiał na to uchem rzucić.
View user's profile Send private message Visit poster's website
mir
remaster

PostPosted: 04.04.2012, 11:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kurcze, a ja mam opory. Pisnij slowo lub dwa, Tarkusie, jak rzucisz na to uchem.

Nie do konca zgadzam sie z opinia o "koncertowym" glosie Andresona. Widzialem go na zywo dokladnie rok temu i musze powiedziec, ze razem z przyjaciolmi bylismy zaskoczeni, ze dawal sobie rade, nawet wiecej niz lepiej. Martin B byl w topowej formie. Puscil pare takich solowek, ze gesia skorka. Ciekawe o co sie pozarli Confused

pzdr

mir
Back to top
View user's profile Send private message
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 04.04.2012, 11:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też się trochę boję, miałem nawet w ręce dzisiaj taki bardziej wypasiony egzemplarz, ale na razie odłożyłem na półkę.

PostPosted: 04.04.2012, 13:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mam wersję "do testów", z new album releases... Jeśli test wypadnie pozytywnie, pomyślę o wersji, za którą Ian dostanie tantiemy.
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 05.04.2012, 16:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

No dobra, posłuchałem. Dopiero raz, może nie do końca uważnie, ale jakiś pogląd mam. To jest całkiem niezła płyta, chociaż nie ma tutaj jakichś "killerów", numerów od razu zapadających w pamięć, przebojów z tej płyty nie wykroją raczej. Ale kilka dobrych pomysłów i fajnych partii instrumentalnych jest - zwłaszcza druga część płyty przypadła mi do gustu. Lider w niezłej formie w nowym materiale, ale ciekawe jak poradzi sobie z orygnałem TAAB na koncertach. Fajne klawisze, nadają rzeczywiście brzmienia "z epoki", jest kilka takich charakterystycznych na Jethro dialogów fletu z klawiszami i gitarą. Szkoda tylko, że utwory są w większości dość krótkie, można było z kilku zrezygnować na rzecz partii instrumentalnych.

To jak już przeszliśmy do minusów, to problemów mam więcej z tą płytą, bo tak:
- kombinacja z nazwą jakaś przedziwna. Albo trzeba było wywalić Martina oficjalnie z zespołu, albo nagrać pod swoim nazwiskiem, bo tak to jakiś dziwoląg powstał. Poza tym niestety płyta Jethro bez Barre'a traci bardzo dużo. Ten gitarzysta, Florian Opahle radzi sobie poprawnie, ale brak mu tej iskry Martina. Trochę też miks mógłby być lepszy - tu jest podobnie, jak na Dot.com - wokal bardziej z przodu, instrumenty trochę schowane i całość traci "pazur" nawet w ostrzejszych fragmentach.
- sama koncepcja płyty też do mnie nie przemawia i jako kontynuacja TAAB to wydaje mi się to mocno naciągane. Tutaj mamy 17 utworów, większość nawet nie łączy się ze sobą, jest jedynie taka instrumentalna klamra na początku i końcu, która jakoś to ma spinać. Nawiązań do pierwszej części też jest mało, przynajmniej muzycznie. Tekstów jeszcze nie analizowałem, ale tak na szybko też niewiele wyłapałem. Chyba trochę Anderson przeszarżował.

Ogólnie jednak posłuchać warto. To jest bardzo dobra płyta Andersona w klimacie tych ostatnich, a dobra Jethro Tull. Także, jak ktoś zatrzymał się na Stormwatch, to lepiej niech sobie odpuści. Ciekawe tylko, czy teraz będzie A Passion Play 2?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.04.2012, 19:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ktoś kto chciałby przesłuchać sobie album przed podjęciem dezycji jego zakupu, może to zrobić tutaj:
http://music.aol.com/new-releases-full-cds/spinner#/2
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.04.2012, 22:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za link Mirku! Solidna płyta. Słucha się tego przyjemnie, nawet mając w pamięci zapowiedzi Andersona, wywiady z nim (Lizard Wink) i własne oczekiwania (były jakieś?). No przecież skoro się lubiło to brzmienie, ten sposób rockowej narracji przez swoje młode lata, to trudno żeby taki album wywołał odruch odrzucenia. Tym bardziej, że mamy tutaj mnóstwo dźwięków znanych na pamięć z lat minionych i w zasadzie można by traktować ten album jako coś zapomnianego, wyciągniętego z szuflady przez zaprzyjaźnionych z grupą archeologów. Taki "Nihgtcap" prim Wink
Jest ok - kupuję to!
Back to top
Tilion
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.04.2012, 22:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jestem za. Nikt nie oczekiwał dzieła przełomowego czy wielkiego, ale dobrej płyty chyba każdy. I moim zdaniem taką dobrą płytę dostaliśmy- zdecydowanie kupię.
Andrzej
digipack

PostPosted: 20.08.2012, 16:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze w czerwcu setlista tegorocznych koncertów przedstawiała się w maksymalnie prosty sposób:
Thick As A Brick (entire)
[Interval]
Thick As A Brick 2 (entire)

Od lipca obserwuję zmiany - prawdopodobne jest, że w Zabrzu usłyszymy następujące utwory (w nawiasach kwadratowych kolejność na TAAB2):
Thick As A Brick (first half),
From A Pebble Thrown [1],
Pebbles Instrumental [2],
Banker Bets Banker Wins [5],
Adrift And Dumbfounded [7],
Old School Song [8],
Wootton Bassett Town [9],
Shunt And Shuffle [13],
A Change Of Horses [14],
Kismet In Suburbia [16],
What-ifs Maybes and Might-Have-Beens [17],
My God (piano intro),
Budapest,
Aqualung (orchestral version),
Locomotive Breath.

Pzdr.
chris
epka kompaktowa

PostPosted: 21.08.2012, 11:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Potwierdzam. W piatek 20. Lipca, bylo chyba dokladnie tak jak, Andrzeju, cytujesz.

Otwarcie polgodzinnym TAAB, nastepnie TAAB2 (nie znam kolejnosci, po kilkunastu przesluchaniac plyty nie umiem zanucic ani kawalka).
Pozniej tak jak w Twojej setliscie. Nie wiem wprawdzie, co oznacza orkiestrowa wersja, ale bylo fajnie. Gdyby tak jezcze zamienic Budapest na jakis starszy kawalek... Rolling Eyes
Andrzej
digipack

PostPosted: 21.08.2012, 14:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za informację. Wczoraj wklejając listę to samo myślałem o Budapeszcie Rolling Eyes. My God grali cały, czy tylko rzeczone intro?
Pzdr.
chris
epka kompaktowa

PostPosted: 21.08.2012, 23:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

My God zabrzmial w calej okazalosci. Part Iana (spiew, gra, "choreografia") byl prawie identyczny z tym:

http://www.youtube.com/watch?v=zkSUJjDRMjY&feature=related

Tylko pozostali muzycy inni. Wink
Rolling Stone
singel kompaktowy

PostPosted: 22.08.2012, 13:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe rzeczy Panowie piszecie. Cieszę się zatem, że byłem na koncercie w Berlinie i usłyszałem obydwie części w całości. Very Happy
Aczkolwiek dla Aqualunga i oddechu lokomotywy, gdybym miał bliżej, też bym się wybrał.
Ciekaw jestem Waszych relacji z koncertu.
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 23.08.2012, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe czy nie granie "dwójki" w całości spowodowane jest słabym przyjęciem przez publikę? Trochę tak to wygląda.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tarkus

PostPosted: 23.08.2012, 13:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale przecież gra. Jedyne, co opuścił, to drugą część jedynki, niestety.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Next
Page 29 of 31

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum