Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Jethro Tull
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yer Blue
remaster

PostPosted: 23.08.2012, 15:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

W setliście podanym przez Andrzeja nie widzę utworów 4-5 oraz 10-12 z nowej płyty.
Natomiast o kapitulacji drugiej części z "jedynki" dowiaduję się dopiero teraz (nie przyjrzałem się dokładnie). I to jest szok.
Gdybym zdecydował się jechać to czułbym sie oszukany.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 23.08.2012, 15:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardziej, niż ci spodziewający się Jethro Tull? Wink)
View user's profile Send private message Visit poster's website
chris
epka kompaktowa

PostPosted: 24.08.2012, 00:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Osoby spodziewajace sie Jethro Tull, otrzymaja muzyke Jethro Tull. Jest Ian Anderson i to wystarczy, bo musi.
W koncu Barre nie nalezy do zalozycieli JT, a zastepujacy go Bayerok staje na wysokosci zadania. Rownie dobrze mozna by domagac sie powrotu Abrahamsa.

Z setlisty bylem raczej zadowolony. Oczywiscie w miejsce Budapest wolalbym by Ion pozostal przy Aqualungu i zagral Hymn 43 i Wind Up, ale wtedy mielibysmy antykoscielna impreze. A ja podatek koscielny oplacam.

TAAB2 bez kolorowych reflektorow i wielkich balonow:

http://www.youtube.com/watch?v=_CflUAlFz4g&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=K4icW7Pw70A
Tarkus

PostPosted: 24.08.2012, 09:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

chris wrote:
Osoby spodziewajace sie Jethro Tull, otrzymaja muzyke Jethro Tull. Jest Ian Anderson i to wystarczy, bo musi.
W koncu Barre nie nalezy do zalozycieli JT, a zastepujacy go Bayerok staje na wysokosci zadania. Rownie dobrze mozna by domagac sie powrotu Abrahamsa.

Skoryguj mnie, czy to Abrahams jest od 40 lat kojarzony nieprzerwanie jako gitarzysta Jethro Tull? Smile I czy to Abrahams przetrwał wszystkie zawirowania personalne w Tull od owych 40 lat? Nie? No właśnie. JTull to dla mnie w równym stopniu Anderson, jak Barre i dlatego muzykę Tull bez tego drugiego uważam za nieco ułomną.
chris
epka kompaktowa

PostPosted: 24.08.2012, 12:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Impreza nazywa sie:

Jethro Tull's Ian Anderson plays "Thick as a Brick" and more.

Trwa okolo 90 minut.

Yer Blue moze czuc sie oszukany, bo obcieli polowe TAAB. Gdyby obcieli to "more", pewnie tez nie byloby dobrze.

Nie kwestionuje roli i zaslug Martina w JT. Lecz przy solowym projekcie Andersona nie moze byc mowy o oszustwie.

Pozostajac przy dopelniaczu saksonskim.
W roku 2006 ogladalem koncert King Crimson's Adrian Belew. Nikomu z widzow pewnie nie przyszlo do glowy by czuc sie oszukanym brakiem Roberta Frippa.
Tarkus

PostPosted: 24.08.2012, 12:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pewnie to dlatego nieustannie na forum przewija się motyw, że "Ian Anderson = JTull, ergo to koncert Tull" Wink)
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 22.10.2012, 22:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słucham sobie Thick As A Brick 2 w wersji 5.1. Rewelia ! Wilson to jednak magik Smile. I niech nikt mi nie próbuje wciskać, że to nie jest płyta Jethro Tull.
Czekam niecierpliwie na nr 1 w 5.1 bez konieczności kupowania jakiejś wilelodyskowej wersji za parę stów.
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar

PostPosted: 23.10.2012, 07:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

SACD? Jak na moje uszy dźwięk wielokanałowy jest może i efektowny, ale na dłuższą metę słuchanie płyt z muzyką męczy. Może i jestem konserwatywny, ale człowiek ma dwoje uszu, więc zwykłe dwukanałowe stereo jest bliżej natury Cool
crescent

PostPosted: 23.10.2012, 10:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie, DTS lub DD 5.1 do wyboru. A z anatomią mi tu nie wyjeżdżaj Cool . Aha i nie zapomnij ustawić sobie kolumn po bokach głowy, a jak usłyszysz coś z tyłu na ulicy, to śmiało ignoruj, bo to pewnie tylko złudzenie Wink
A tak na serio, to w wielu wersjach wielokanałowych słychać dużo więcej szczegółów, smaczków, które są w wersji stereo nieosiągalne. Ortodoksi stereo albo to ignorują, albo po prostu dorabiają sobie ideologię, bo np. nie mają warunków do odsłuchu wielokanałowego.
Nie powiem, żebym słuchał takich płyt na okrągło, ale często lubię zapodać sobie trochę więcej akustycznych wrażeń niż daje nawet dobre stereo.

P.S. Format SACD nie jest synonimem wielu kanałów. Jest sporo płyt w tym formacie wydanych jedynie w stereo.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 23.10.2012, 14:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sporo jest racji w tym, co piszesz. Żeby miec jednak porządny system wielokanałowy, trzeba wydać kilkakrotnie większą sumę niż na porównywalnej klasy stereo. Cóż, nie kwestionuję w sposób autorytatywny systemów wielokanałowych (sam posiadam kino domowe) - potraktuj to jako subiektywne wynurzenia stereofonicznego ortodoksa Wink
Mówiąc wprost - słuchając muzyki w systemie wielokanałowym odczuwam pewien rodzaj chaosu - może to nadmiar przestrzennosci i detali?
A że SACD to też stereo - to ja wiem, choć system ten wymyślono też właśnie m.in. z myślą o wielokanałowosci.
crescent

PostPosted: 23.10.2012, 15:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
... potraktuj to jako subiektywne wynurzenia stereofonicznego ortodoksa Wink

Oczywiście! Luzik Wink

Quote:
Mówiąc wprost - słuchając muzyki w systemie wielokanałowym odczuwam pewien rodzaj chaosu - może to nadmiar przestrzennosci i detali?

Tu się zgodzę, że czasami przestrzenność jest przesadnie wyeksponowana. Często koncerty wydawane na DVD czy BD z dźwiękiem w systemie surround są pod tym względem przerasowane. Czasem DD 5.1 brzmi lepiej od teoretycznie lepszego DTS. Kwestia, kto i jak robi ten mix. Wilson jest w tym naprawdę dobry, vide płyty Porków, czy re-edycje King Crimson. Zrobił też Aqualung i TAAB Jethro, ale nie słyszałem jeszcze, podobnie jak debiutu i Tarkusa ELP.
Quote:
A że SACD to też stereo - to ja wiem, choć system ten wymyślono też właśnie m.in. z myślą o wielokanałowosci.

Idea SACD, to przede wszystkim niewielka "stratność" w konfrontacji z analogiem. Z początku na rynku przeważały wydania w wersji stereo. Nieco później pojawił się pomysł na surround.
Back to top
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 03.03.2013, 15:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy posiada ktoś This as a Brick 40th Anniversary, wczoraj widziałem to wydanie w sklepie (mam już pierwsze wydanie CD i japońskie wydanie card sleeve). Tu mnie zastanawia raczej grubość książeczki i druga płyta?
Tarkus

PostPosted: 03.03.2013, 18:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Druga płyta to DVD z miksami 5.1 i tak dalej, jak u Krimzo. Przecież to Wilson robił Smile A książeczka to książka tak naprawdę. 100 stron z okładem.
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 03.03.2013, 19:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z relacji znajomego, który miał to już w rękach - warto brać dla samej książki właśnie. Podobno świetna lektura, mnóstwo ciekawych zdjęć i odpowiedni pythonowski klimat.

Remasterem Wilsona się nie zachwycał specjalnie, stwierdzając, że za kilka lat będą płyty podpisane "Uwaga! Bez masteringu Stevena Wilsona" Smile
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 07.07.2014, 13:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ian Anderson zagrał bardzo dobry, energetyczny koncert w Dolinie Charlotty. Nie spodziewałem się aż tak dobrego występu. Z zespołem zagrał same hiciory JT oraz dwa nagrania ze swojej ostatniej, solowej płyty.
O ile dobrze zapamiętałem to program był taki:

Living in the Past
With You There to Help Me
Nothing is Easy
Doggerland
Enter the Uninvited
Sweet Dream
Bourée
Teacher
The Engineer
Critique Oblique
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die
Songs from the Wood
Farm on the Freeway
My God
Aqualung
Locomotive Breath
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Next
Page 30 of 31

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum