Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Motörhead !
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gacek778
digipack

PostPosted: 18.03.2015, 11:12    Post subject: Motörhead ! Quote selected Reply with quote

Z lekkim niesmakiem zauważam że na naszym forum ten legendarny zespół grający wysmakowaną odmianę rocka symfonicznego nie ma jeszcze swojego tematu Shocked

Tak kiedyś wspominaliśmy o panu Robersonie i jego pobycie w zespole Motorhead więc pozwolę sobie zacytować kilka zdań z autobiograficznej książki "Lemmy, biała gorączka".

Tak to się zaczęło:
...Tak się złożyło, że był do wzięcia, więc kupiliśmy mu bilet na samolot i zjawił się w Toronto z krótkimi, zafarbowanymi na czerwono włosami na głowie. Byłem kurwa przerażony ale myślę sobie "A co mi tam, gość jest starym wyjadaczem, będzie dobrze". Okazało się, że nie miałem racji. Robbo był prawdziwym wrzodem na dupie. Był jedynym członkiem któregokolwiek z moich zespołów, któremu groziłem fizyczną przemocą - ale on mi również żeby było sprawiedliwie. Obaj mieliśmy krzesła w łapach i niewiele brakowało, byśmy się zaczęli nimi napierdalać.

To była impreza na stadionie Hackney Speedway z Londynie, zorganizowana przez Anioły Piekieł
...A więc jesteśmy na tym stadionie, otoczeni przez wielkich, twardych motocyklistów, a Brian wchodzi na scenę w tych swoich czerwonych włosach i zielonych satynowych spodenkach na dupie. Słyszę wokół złowrogi pomruk:
- Co to za cipa w tych szortach
- To nowy gitarzysta Motorhead
- Ach tak? Zabijmy go
Czuć było, że coś strasznego wisi w powietrzu. Brian nie wie, jak mało brakowało, bo udało mi się ich powstrzymać, ale naprawdę chcieli go zabić

I wisienka na torcie, pewnie znana większości forumowiczów
Byliśmy w połowie europejskiej trasy, jesień 1983, kiedy zaczęło być tak strasznie, że aż śmiesznie. Pamiętam koncert w Rotation Club w Hanowerze - właśnie skończyliśmy grać "Another perfect day", kiedy słyszę że Robbo zaczyna ten sam numer od nowa. Podchodzę więc do niego i mówię"
- Ty cipo! To już graliśmy
- A przepraszam! - on na to i zaczyna ten sam kawałek po raz trzeci.

To tyle z grubsza na temat pana Robertsona Cool
Pewnie coś by się jeszcze znalazło ale to jest najciekawsze.

Ps. Droga administracjo proszę pozostawić tekst w obecnym kształcie bo po ocenzurowaniu zostanie połowa Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 18.03.2015, 11:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

No cóż, nikt by i tak nie uwierzył, że Lemmy w swojej autobiografii posługuje się językiem sfer arystokratycznych. Smile Tym niemniej upraszam na przyszłość o wstrzemięźliwość w stosowaniu wulgaryzmów.
gacek778
digipack

PostPosted: 18.03.2015, 11:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ok, jak go spotkam to przekażę Wink
Myślę że jakby to wypikać ciężko będzie zrozumieć sens Laughing
Back to top
Leptir

PostPosted: 18.03.2015, 11:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Ok, jak go spotkam to przekażę

Będę wdzięczny, niech się chłop miarkuje nieco, musi przecie wiedzieć, że go w internetach cytują! Smile
pereks
kaseta FeCr

PostPosted: 24.03.2015, 11:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
To tyle z grubsza na temat pana Robertsona Cool
Pewnie coś by się jeszcze znalazło ale to jest najciekawsze.

Niezwykła "barwna" postać z tego Robbo -przynajmniej tak wynika z tych przezabawnych i niecenzurowanych opowieści Lemmego. Shocked
Dobrze,że go wtedy nie sprzątnęli bo zagrał 2 utwory Thin Lizzy z śp. Gary Moorem w Dublinie w 2005 roku na koncercie poświęconym pamięci Phila Lynnota.Ale dlaczego wyszedł na scenę w klapkach tego nie rozumiem? Question
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 25.03.2015, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:

Będę wdzięczny, niech się chłop miarkuje nieco, musi przecie wiedzieć, że go w internetach cytują! Smile

Znając tego pana obawiam się że odpowiedź będzie taka

Laughing

Robbo - barwa postać, dosłownie Laughing
Gość musiał być strasznym świrem skoro taki wariat jak Lemmy był zaskoczony jego odpałami. Another Perfect Day to trochę jak na Motorhead mało przebojowy i raczej zapomniany album ale jest za to trochę inny i to pewnie zasługa Robertsona.
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 28.03.2015, 22:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jedyny wątek na forum, w którym pisze się o grze (Robbo - przeszedłem kiedyś - nie wyłączałem Atari przez całe ferie zimowe - 2 tygodnie) a nie o zespole. Fenomen nad fenomenami!!!

Lemmy to faszysta?
Zna Skorzenego?
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 28.03.2015, 23:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:

Lemmy to faszysta?

Wiesz co odpowiedziałby Lemmy na to pytanie? Jeżeli nie to patrz dwa posty wyżej Cool
Myślę że dobrze wiesz kim jest Lemmy.

Quote:
nie wyłączałem Atari przez całe ferie zimowe - 2 tygodnie

2 tygodnie? Czy ktoś da więcej? Laughing
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 28.03.2015, 23:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Myślę że dobrze wiesz kim jest Lemmy.

Oczywiście - najbardziej znany basista Hawkwind Smile
Ale czy on był faszystą??
Tak wynika ze zdjęcia? Brunatne koszule? Maczał palce w nieudanych zamachach na 88 (pisząc w nomenklaturze nazi?)??
Back to top
tryton65
longplay

PostPosted: 29.03.2015, 02:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
Jedyny wątek na forum, w którym pisze się o grze (Robbo - przeszedłem kiedyś - nie wyłączałem Atari przez całe ferie zimowe - 2 tygodnie) a nie o zespole. Fenomen nad fenomenami!!!

Lemmy to faszysta?
Zna Skorzenego?

Twisted Evil Lemmy jest Fanem Drugiej WojnySiwatowej.Nie jest zadnym Faszysta.Jak ktos go nie zna to niech nie wypisuje p...löw.
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 29.03.2015, 08:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

tryton65 wrote:

Twisted Evil Lemmy jest Fanem Drugiej WojnySiwatowej.Nie jest zadnym Faszysta.Jak ktos go nie zna to niech nie wypisuje p...löw.

Wyjaśnij mi proszę jak można być Fanem II Wojny Światowej.
Podobało mu się zabijanie setek tysięcy osób? Nazistowskie stroje? Może eugenika?
Back to top
Freefall

PostPosted: 29.03.2015, 14:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
Wyjaśnij mi proszę jak można być Fanem II Wojny Światowej.
Podobało mu się zabijanie setek tysięcy osób? Nazistowskie stroje? Może eugenika?

Lemmy po prostu interesuje się historią II Wojny Światowej! Nie sądzę, żeby podobało mu się mordowanie milionów ludzi Evil or Very Mad
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 01.04.2015, 09:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kolega tryton chyba źle się wyraził. Lemmy interesuje się historią II WŚ (podobnie zresztą jak wielu innych muzyków, chociażby Peter frontman Vadera, który też nie raz pojawia się w jakichś wojennych uniformach).
Kilmister nie jest jakimś psychopatą, powiedziałbym nawet że to bardzo porządny gość chociaż osobiście go nie poznałem.
Swoją drogą w naszym społeczeństwie jest dużo osób zafascynowanych takimi strojami, spory odsetek populacji chodzi w garniturach Hugo BoSS. Może już nie przyszywają swastyk ale to chyba ta sama firma Twisted Evil
Back to top
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 01.04.2015, 09:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie róbcie sobie jaj z pogrzebu. Co innego interesować się historią, a co innego występować publicznie w SS-mańskich uniformach i przypinac sobie żelazne krzyże.
Back to top
Leptir

PostPosted: 01.04.2015, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ubieranie się w nazistowskie łaszki ma długą tradycję wśród rockmanów. Wiecie kto to jest?

Najczęściej to po prostu chęć zaszokowania, sprowokowania zarówno mediów, jak i społeczeństwa. Zwykle nie idą za tym żadne faszystowskie sympatie. Inna sprawa, że trochę to gówniarskie i bezmyślne...
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum