Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Top - Scena Canterbury i okolice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 30.03.2015, 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Skutek będzie taki, że np. "Legend" - HC wyląduje w drugiej albo trzeciej setce.

Ujmy "Legend" to z pewnością nie przyniesie, jedynie osoba wskazująca taki album odda głos stracony. A tracić głosy można równie dobrze wybierając wykonawców jedynie spośród tych niewątpliwie zaliczanych do gatunku - np. poprzez głosowanie na płyty uznawane za najsłabsze. Efekt taki sam.

Bartosz napisał:
Co do propozycji pt. najpierw wyłonienie np. trzydziestki finalistów i potem "strzelanka"? jestem zdecydowanie na nie. Strzelanka w której jest więcej niż kilkanaście pozycji ciągnie się niemiłosiernie i dla mnie jest nieznośnie nudna.

Uważam podobnie. Strzelanki najlepiej sprawdzają się w przypadku dyskografii konkretnych wykonawców, i to najlepiej, gdy nie są one zbyt krótki ani zbyt długie (optimum moim zdaniem pomiędzy 10 a 20 albumów). W głosowaniach rocznikowych czy gatunkowych dotychczas obowiązywały listy i lepiej, żeby tak pozostało.
crescent

PostWysłany: 30.03.2015, 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Tak tylko, ze nawet na tym RYM-owskim zestawieniu okolice tez sa uwzglednione. Very Happy

No tak, czyli dyskusja na temat: co jest sceną Canterbury, a co jej okolicami? Ech ...
Jestem w takim razie za bardziej radykalnym zawężeniem tematu. Jest gdzieś jakaś gotowa baza w necie, czy będziemy przez ruski miesiąc wałkować temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartosz
digipack

PostWysłany: 30.03.2015, 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Po co rozpraszać głosy (choćby nieliczne) na rzeczy mocno dyskusyjne? Skutek będzie taki, że np. "Legend" - HC wyląduje w drugiej albo trzeciej setce.

Zawsze jak dotąd, kiedy toczył się plebiscyt o mało konkretnym przedmiocie optowałem za zasadą "niech se każdy głosuje na co chce" i świetnie się to sprawdzało. Ani w jazz-rock/fusion, ani w hard'n'heavy, ani w punk/new wave nie było żadnych problemów z dziwnymi płytami na wysokich pozycjach. Niestety, pomiędzy tamtymi zabawami a tą istnieje jedna zasadnicza różnica:

De facto będziemy wybierali spośród kilkudziesięciu płyt!

Dlatego tutaj przysłowiowe głosowanie na Bubu może nam nieco rozbić wyniki. W związku z tym najlepiej byłoby, gdybyś uzgodnili ze sobą które tytuły bierzemy pod uwagę, a potem głosowali wyłącznie na pozycje z listy wstępnej. Wtedy nie będzie problemów z tym, że bardzo dobre płyty będą gryzły ogony (czyli znajdą się poniżej 70 miejsca, o żadnej trzeciej setce przecież nie będzie mowy, a myślę, że nawet drugiej może nie być).

Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.03.2015, 14:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrząc na wstępną listę głosowałbym wyłącznie na płyty Gong i Soft Machine Cool
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 30.03.2015, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Ze szwedzkich wystarczy, że mam wątpliwości wobec Kultivatora - album świetny, lecz podobieństwo do nurtu, którym tutaj się zajmujemy, dość słabe

tak, bo to czysty Zeuhl
Powrót do góry
Bartosz
digipack

PostWysłany: 30.03.2015, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kośmin napisał:
gharvelt napisał:
Ze szwedzkich wystarczy, że mam wątpliwości wobec Kultivatora - album świetny, lecz podobieństwo do nurtu, którym tutaj się zajmujemy, dość słabe

tak, bo to czysty Zeuhl

Czysty to może nie, ale bez wątpienia - Zeuhl. Poza tym słychać w nim echa szwedzkiego proga i w pewnym stopniu Canterbury. Chyba będzie trzeba te proporcje ważyć komisyjnie Wink

Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 30.03.2015, 16:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
Niestety, pomiędzy tamtymi zabawami a tą istnieje jedna zasadnicza różnica:

De facto będziemy wybierali spośród kilkudziesięciu płyt!

Ale przeciez juz w tej chwili jest na liscie propozycji ponad 200 tytulow. Dojdzie jeszcze kilkanascie i nie trzeba wiecej.
Bartosz
digipack

PostWysłany: 30.03.2015, 17:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Ale przeciez juz w tej chwili jest na liscie propozycji ponad 200 tytulow. Dojdzie jeszcze kilkanascie i nie trzeba wiecej.

Nie chodzi o to ile jest tytułów na liście, ale o to na ile z tych płyt faktycznie będziemy głosowali. Moim zdaniem takich płyt będzie najwyżej sto, przy czym takich, na które rzeczywiście będzie popyt nie będzie nawet 50. Cała reszta listy jest wyłącznie po to, żeby obie pogrzebać i coś w miarę fajnego znaleźć, ale nie po to, żeby na cokolwiek z tej drobnicy głosować.

Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 30.03.2015, 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaktualizowalem listę dodając propozycje Mirka.
Jeśli chodzi o wykonawców takich jak Zyma i Gringo to jestem dość sceptycznie nastawiony. W przypadku tego drugiego byłbym zdecydowanie na nie. Czekam na opinię innych na ten temat.

Co do formuły naszej zabawy to skłaniałbym się do tego, aby nie bawić się już w strzelankę.
Powrót do góry
Moonchild
epka analogowa

PostWysłany: 30.03.2015, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra szybko, bo nie chcę mi się całego tematu przeglądać 30 płyt do mahavishnuu, 2 tyg czasu ? 1 miejsce 30 pkt, a ostatnie 1 ? wybieramy albumy z tej listy ?

Dzięki za odpowiedź Smile
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 30.03.2015, 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko się zgadza z wyjątkiem jednego - ostateczny czas na wysłanie listy mija 16 maja. Czasu jest więc sporo.
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 30.03.2015, 23:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy nie dałoby sie przybliżyć tego terminu? Nie bardzo wiem, co bedziemy robili przez 6 tygodni? Lista propozycji jest już prawie gotowa, a moja indywidualna 30-tka czeka na wysłanie. Cool
Algernon
singel analogowy

PostWysłany: 31.03.2015, 05:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja muszę zapoznać się z wieloma pozycjami, dodatkowo osłuchac się z nimi na tyle, żebym mógł jasno stwierdzić co mi bardziej pasuje. Więc dla mnie ten termin nie jest aż tak odległy Smile
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 31.03.2015, 07:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
A czy nie dałoby sie przybliżyć tego terminu? Nie bardzo wiem, co bedziemy robili przez 6 tygodni? Lista propozycji jest już prawie gotowa, a moja indywidualna 30-tka czeka na wysłanie. Cool

Moja lista także jest już gotowa. Ustalając taki termin myślałem o osobach, które mają jeszcze spore zaległości do nadrobienia. W zabawie mogą przecież brać udział nie tylko starzy wyjadacze i spece od sceny Canterbury. Wink Niech odezwą się osoby, które jeszcze przesłuchuję różne płyty i wtedy doprecyzujemy ostateczny termin.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 31.03.2015, 08:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym był za tym majowym terminem. Nie ukrywam, że mam spore braki, a chętnie bym wziął udział w zabawie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

Skocz do: