Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Top - Scena Canterbury i okolice
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 18.05.2015, 09:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pierwsza piątka zgadza się z moja piątką (choć w nieco innej kolejności), więc jestem usatysfakcjonowany Smile. Choć przyznam, ze raczej spodziewałem się, że wygra SM albo Caravan.
Mahavishnuu,ukłony za poprowadzenie zabawy!
Back to top
View user's profile Send private message
afterc
remaster

PostPosted: 18.05.2015, 11:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:

Dziwi mnie jednak mała liczba list i absencja kilku liderów Forum. Trochę szkoda, bo temat Canterbury w prog-rocku jest nad wyraz ciekawy.

Zabawy listami są po prostu bez sensu.
Chyba że służą wyłonieniu kandydatów do NMM.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Bednaar

PostPosted: 18.05.2015, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zabawy listami może i jakiś sens mają... niewielki (?)... jednak nie dają takiej adrenaliny, jak NMM.
Swoją absencję mogę wytłumaczyć faktem, iż nigdy nie interesowałem się tym nurtem, poznałem jedynie Gong i Soft Machine - i niedługo potem zadziałało to w ten sposób, że dałem sobie spokój z rockiem i zainteresowałem się jazzem.
Co do wyników - typowałem zwycięzcę oczywiście spośród płyt, które znam - 3rd lub You, zatem wynik nie jest dla mnie zaskoczeniem. Nie rozumiem natomiast owej estymy, jaką cieszą sie dwie pierwsze płyty Soft Machine - moim zdaniem poza Hope For Happiness nie ma tam nic ciekawego Cool
Duch 1532
remaster

PostPosted: 18.05.2015, 13:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zaś, i tak znając mało, nie miałem ochoty ich sobie przypominać -- a właściwie nic poza Wyattem oraz dwoma albumami Soft Machine, trzecim i piątym, nie przyciągnęło mnie na stałe. Szkoda Kultivatora, lecz przecież i tak nie znalazłby się wysoko. Ale ze względu na wynik posłuchałem na nowo You -- i nie znalazłem nic interesującego; wręcz zastanowiłem się: po co przed laty to kupiłem? Niemniej Rock Bottom pozostaje dla mnie płytą wyjątkową.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 18.05.2015, 20:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

afterc wrote:

Chyba że służą wyłonieniu kandydatów do NMM.

Zabawa NMM jest po prostu bez sensu.

Bednaar musisz mieć życie nudne jak flaki z olejem jeżeli jakakolwiek zabawa tutaj dostarcza ci adrenaliny Cool
Tak szczerze mówiąc to wiele chyba nie straciłeś (no chyba że nie znasz Caravanu to całkiem sporo), jest kilka płyt wartych posłuchania ale sporo tej dość opasłej listy to bardzo przeciętne albumy, wiele niczym się nie wyróżnia. Trochę tego posłuchałem i wpadło jednym uchem a wypadło drugim. Myślę że wyłoniona przez nas 10 to te płyty, które znać należy (może tylko za The Rotter’s Club bym wstawił debiut H&N) do tego są jeszcze jakieś pojedyncze wisienki i właściwie tyle.
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 18.05.2015, 21:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po pierwsze emocje to są w walce o MP dla kibiców zainteresowanych klubów Smile

Po drugie przeciętność ma wiele znaczeń, ja w tym nurcie odnalazłem około 35 LP wartych poznania i posiadania.

Poza 10-tką są cenione wśród ortodoksyjnych fanów prog rocka: debiut Steva Hillage, Khan, dwójka Egg, dwa pierwsze Supersister. Fani psychodelii cenią z kolei debiuty Soft Machine, Kevina Ayersa i Caravan.

Obiektywnie to co najmniej 20 LP z nurtu w kolekcji wypada mieć o ile słucha się i zbiera temat rocka a nie wyłącznie jazzu czy jazz rocka.
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 18.05.2015, 21:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Third to nie jest aż tak dobry album, IMO jest przereklamowany jak zresztą cała twórczość SM.

Oto przykład opinii, z którą diametralnie się nie zgadzam. Uważam "Third" nie tylko za najlepszą płytę sceny Canterbury, ale przede wszystkim za najlepszy album w całej muzyce współczesnej (wśród wszystkich gatunków z wyłączeniem klasyki) i stawiałbym go na pierwszym miejscu swoich list także w innych plebiscytach, w których się pojawiał, gdybym miał wcześniej okazję wziąć w nich udział.

afterc wrote:

Ciekawe czy osoby biorące udział w tym plebiscycie oraz w poprzednich są nieświadome tego, że biorą udział w bezsensownej zabawie, czy też wiedzą o tym, ale lubią robić rzeczy pozbawione sensu?
Back to top
Białystok

PostPosted: 18.05.2015, 22:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Już kolekcjonowanie LP/CD jest bez sensu w dobie digitalizacji, to czym w porównaniu do tego jest wystukanie na klawiszach kilkuset znaków.
No stress.
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 19.05.2015, 05:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
gacek778 wrote:
Third to nie jest aż tak dobry album, IMO jest przereklamowany jak zresztą cała twórczość SM.

Oto przykład opinii, z którą diametralnie się nie zgadzam. Uważam "Third" nie tylko za najlepszą płytę sceny Canterbury, ale przede wszystkim za najlepszy album w całej muzyce współczesnej (wśród wszystkich gatunków z wyłączeniem klasyki) i stawiałbym go na pierwszym miejscu swoich list także w innych plebiscytach, w których się pojawiał, gdybym miał wcześniej okazję wziąć w nich udział.

Szczerze mówiąc nie odnajduję na tej płycie nic porywającego i nie wiem jak to granie ma się do największych dzieł Floydów, Krimzo, Genesisów czy innych klasyków... raczej nijak ale co kto lubi. Ja tam zbyt oryginalny nie jestem jak chodzi o ten ulubiony\te ulubione albumy. Dla mnie jak chodzi o cały ten gatunek to na palcach u jednej ręki bym policzył płyty, które by mogły jakoś startować do klasyki głównego nurtu. Za dużo dłużyzn, za mało ciekawych, wyróżniających się pomysłów i przede wszystkim brakuje mi w tym takich emocji jakich dostarczają te klasyczne progresywne dzieła. Ale Third nie jest też płytą na tyle słabą żebym był jakoś zdegustowany że ktoś ceni ją najwyżej Wink
Back to top
Bartosz
remaster

PostPosted: 19.05.2015, 07:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Całkiem ładne wyniki. Caravan nie wygrał - i bardzo dobrze. Gong na pierwszym miejscu - spore to dla mnie zaskoczenie, ale nie niemiłe. Oczywiście, u mnie na liście na pierwszym miejscu był Third, bo to jedna z bardzo niewielu płyt rockowych, którą można w ogóle traktować poważnie i trudno nawet porównywać ją do większości rocka progresywnego. Przynajmniej przegrał z zespołem, który był niepoważny świadomie i celowo Wink Liczyłem nieśmiało, że Rock Bottom będzie na pudle, ale czwarte miejsce też nie jest złe. Jedyną większą skazą na wynikach są kiepskie miejsca National Health, ale trudno, nigdy nie jest idealnie.

Generalnie wyniki podobają mi się dużo bardziej niż sądziłem, że będą mi się podobały. Z pierwszej dwudziestki wywaliłbym tylko te wszystkie Caravany, reszta płyt w pełni zasługuje, żeby tam być Smile

Back to top
Bednaar

PostPosted: 19.05.2015, 07:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Bednaar musisz mieć życie nudne jak flaki z olejem jeżeli jakakolwiek zabawa tutaj dostarcza ci adrenaliny Cool

Zapewniam cię, że się mylisz - mam ciekawe życie i za nudą czasem tęsknię, co nie wyklucza faktu, by NMM wywoływało we mnie spore emocje.
afterc
remaster

PostPosted: 19.05.2015, 08:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tym niemniej, jako fana, jazzowe płyty jakoś tam wywodzące się z tego nurtu - na pewno Cię nie zawiodą. Większości nie ma liście wyjściowej, co nie znaczy, że nie warto mocno ich poszukiwać. Szczególnie polecam składy Paula Dunmalla no i przede wszystkim Mujician.
Back to top
crescent

PostPosted: 19.05.2015, 09:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Czas na pierwsze rekomendacje.
...
Centipede - Septober energy (1971)

Tak się zastanawiam, po kiego grzyba ta rekomendacja? Niby atencja, a zarazem bolesna ignorancja Confused
Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 19.05.2015, 09:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Quote:
Czas na pierwsze rekomendacje.
...
Centipede - Septober energy (1971)

Tak się zastanawiam, po kiego grzyba ta rekomendacja? Niby atencja, a zarazem bolesna ignorancja Confused

Co masz dokładnie na myśli?
Back to top
Bednaar

PostPosted: 19.05.2015, 10:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

afterc wrote:
Tym niemniej, jako fana, jazzowe płyty jakoś tam wywodzące się z tego nurtu - na pewno Cię nie zawiodą. Większości nie ma liście wyjściowej, co nie znaczy, że nie warto mocno ich poszukiwać. Szczególnie polecam składy Paula Dunmalla no i przede wszystkim Mujician.

Dziękuję, poszperam.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Next
Page 14 of 15

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum