Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

NIE MA MOCNYCH - R.E.M.
Goto page 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 17.09.2015, 21:49    Post subject: NIE MA MOCNYCH - R.E.M. Quote selected Reply with quote

Rozpoczynamy kolejną zabawę z cyklu "Nie ma mocnych" - ty razem grupa założona w amerykańskich Atenach w 1980 roku - R.E.M., czyli Rapid Eye Movement - która zakończyła działalność 21 września 2011 roku. Bardzo znana grupa, zgrabnie łącząca rock alternatywny z chwytliwymi melodiami. Miałem okazję i niebywałą przyjemność oglądać ich na żywo w lipcu 2003 na warszawskim Torwarze.

Dyskografia (nie uwzględniłem właściwego debiutu fonograficznego - EP-ki Chronic Town - choć moim zdaniem można by tutaj zastosować wyjątek, gdyż płyta zawiera 5 studyjnych, debiutanckich utworów, których nie znajdziemy na innej płycie poza kompaktową wersją kompilacji Dead Letter Office - prosze Was o opinie w tej sprawie):

Murmur (1983)
Reckoning (1984)
Fables of the Reconstruction (1985)
Lifes Rich Pageant (1986)
Document (1987)
Green (1988)
Out of Time (1991)
Automatic for the People (1992)
Monster (1994)
New Adventures in Hi-Fi (1996)
Up (1998)
Reveal (2001)
Around the Sun (2004)
Accelerate (2008)
Collapse into Now (2011)

Zasady głosowania można znaleźć tutaj: http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=1206
Głosy oddajemy codziennie do godz. 22:59 włącznie. Po godz. 23:00 będę przedstawiac podsumowania. Daję tydzień na przypomnienie/zapoznanie się z dyskografią - czyli podsumowanie rundy wstępnej zrobię 24 września po godz. 23:00. Głosować można od teraz. Serdecznie zapraszam do zabawy Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 18.09.2015, 08:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wydaje mi się, że nie ma co zmieniać zasad i wprowadzać EP-ki do odstrzeliwanej dyskografii, ale niech się wypowiedzą R.E.M.-owi specjaliści - czy jest to aż tak ważne wydawnictwo, żeby robić wyjątki.
Bednaar

PostPosted: 19.09.2015, 06:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jednak proponuję dać jeszcze szansę Chronic Town, bo tam zacne kawałki są, takie jak ten:

https://www.youtube.com/watch?v=zJB628tWEHk

- na Wasze wypowiedzi poczekam do jutra do 23:00.

Dla porównania - "Blue" - z udziałem Patti Smith - z ostatniej płyty - "Collapse Into Now" (2011):

https://www.youtube.com/watch?v=GvI_U8PJ-4Q
Back to top
Bednaar

PostPosted: 20.09.2015, 22:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nikt się nie wypowiedział, więc daję spokoj z Chronic Town.
Przypominam, że można głosować do 24 wrzesnia - o godz. 23:00 w tym dniu kończę rundę wstępną.
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 22.09.2015, 18:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Coś tu bardzo cicho, nie ma pierwszych głosów ani dyskusja jeszcze nie ruszyła, to może zacznę dodając kilka zdań od siebie. Pierwotnie miałem nie brać udziału w tym plebiscycie, ponieważ bardzo daleko mi do takiej znajomości dokonań grupy, którą mogą pochwalić się jej fani. Co nie znaczy, że wcześniej nie miałem kontaktu z twórczością R.E.M. - kilka lat temu przesłuchałem 3 albumy z lat 80-tych, ponadto jak pewnie wszyscy kojarzyłem pojedyncze utwory, które zdobyły popularność, a także znałem i nawet posiadałem kiedyś na CD (dawno, w czasach dzieciństwa, kiedy jeszcze tak naprawdę nie interesowałem się muzyką) album "Reveal" Smile Dlatego zmieniłem zdanie i korzystając z okazji z przyjemnością ruszyłem do uzupełniania znajomości dyskografii, a w kilka dni udało mi się zaznajomić ze wszystkimi albumami studyjnymi. Oczywiście nadal je sobie dosłuchuję, bo ich uszeregowanie od najlepszej do najsłabszej sprawia mi sporo trudności: 5 płyt uważam za równie dobre i ciężko dziś byłoby mi wskazać tą jedną, zdecydowanie najmocniejszą. Obym zdążył z wyrobieniem sobie dokładnej opinii zanim strzelanka wkroczy w kluczową fazę Smile
Back to top
Leptir

PostPosted: 22.09.2015, 21:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

No dobrze, ktoś musi być pierwszy. Smile

Around The Sun -1,25
Up -1

Bednaar

PostPosted: 22.09.2015, 21:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

A juz się obawiałem, że ten watek to będzie mój blog Wink
R.E.M. to moja dawna fascynacja - za młodu należałem nawet do oficjalnego fan-clubu grupy i opłacałem składki członkowkie Cool
Obecnie pozostał sentyment, jednakże nadal słucham chętnie niemal wszystkich płyt grupy (poza jedną, którą zaraz solidnie zaminusuję).
Zatem mój głos:

Around The Sun -1,25
Accelerate -1
Back to top
Bednaar

PostPosted: 22.09.2015, 21:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
nawet posiadałem kiedyś na CD (dawno, w czasach dzieciństwa, kiedy jeszcze tak naprawdę nie interesowałem się muzyką) album "Reveal" Smile

Fajnie się czyta takie wypowiedzi : Cóż, czasy dzieciństwa to sprawa uwarunkowana datą urodzenia Wink Reveal został wydany, gdy miałem 28 lat - czy to jeszcze można uznać za dzieciństwo? Cool
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 22.09.2015, 21:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Accelerate -1,25
Monster -1

Bednaar wrote:
Cóż, czasy dzieciństwa to sprawa uwarunkowana datą urodzenia Wink Reveal został wydany, gdy miałem 28 lat - czy to jeszcze można uznać za dzieciństwo?

Tyle, ile ja teraz Smile W sumie wtedy mając niespełna 14 myślałem, że 28-latek to już ktoś w pełni poważny, dorosły i o ustabilizowanym życiu, ale dziś dochodzę do wniosku, że jednak można to uznać za przedłużenie okresu dzieciństwa Wink
Back to top
greg66

PostPosted: 23.09.2015, 17:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Muzyka /ta przez duże M/ skończyła się wiadomo w którym roku Wink ale jak mawia doktorek Wojtek są pewne wyjątki.

REM ma wielki plus a jest nim brzmienie ,zdecydowanie nawiązujące do lat 60tych . Połączenie prostych melancholijnych songów /Everybody Hurts/ z melodyjnymi utworami /Stand czy Shinny Happy People/
sprawia ,że słucham ich z przyjemnością jako jedynego zespołu grającego z "nowszych" lat.
No i jeszcze ta wyczuwalna fascynacja The Byrds robi swoje. Dlatego cztery pierwsze pozycje grupy gdzie brzmienie jest jeszcze archaiczne /lekko punkowe/ nie docierają do mnie. Są tam pojedyńcze utwory ,które mi się podobają /Driver 8/ ale to za mało.
To tak parę słów ode mnie.

Murmur - 1,25
Accelerate - 1

View user's profile Send private message Visit poster's website
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 23.09.2015, 19:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Murmur - 1,25
Fables of the Reconstruction -1

MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 23.09.2015, 20:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Around The Sun -1,25
Accelerate -1

Bednaar - prosba do ciebie jako do prowadzacego, aby powiadomic za pomoca PM-ki o rozpoczeciu zabawy te osoby, ktore rzadko na forum zagladaja, a zglosily chec wziecia udzialu w zabawie.

R.E.M. (Bednaar, Clive Codringher, Crowley, Maciek, Tilion, WOJTEKK, Yupy, Mirekk, esforty, Algernon, Leptir, Cure, stranger, Heartbreaker)

Oczywiscie pominalbym tych uzytkownikow, ktorzy oddali juz swoje glosy .
Wink Smile
Freefall

PostPosted: 23.09.2015, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Posłuchałem sobie co nie co i spróbuję się włączyć do zabawy:

Accelerate -1,25
Murmur - 1
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 23.09.2015, 22:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Around the Sun -1
Accelerate -1,25

Czemu Murmur? Sad Toż to świetna płyta.
Back to top
Goran
maxi-singel analogowy

PostPosted: 24.09.2015, 05:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Around the Sun - 1,25
Accelerate - 1
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Next
Page 1 of 16

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum