Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - YES
Idź do strony 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 23.10.2015, 21:39    Temat postu: NIE MA MOCNYCH - YES Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czas zacząć zabawę, bo w kolejce czeka wielu zacnych wykonawców.
Zespołu Yes chyba nie trzeba przedstawiać. Grupa, założona przez Jona Andersona i Chrisa Squiera w 1968 r. to jeden z filarów rocka progresywnego.

W zabawie udział biorą:

Yes (1969)
Time And A Word (1970)
The Yes Album (1971)
Fragile (1971)
Close To The Edge (1972)
Tales From Topographic Oceans (1973)
Relayer (1974)
Going For The One (1977)
Tormato (1978)
Drama (1980)
90125 (1983)
Big Generator (1987)
Anderson Bruford Wakeman Howe (1989)
Union (1991)
Talk (1994)
Keys to Ascension (1996)
Keys to Ascension 2 (1997)
Open Your Eyes (1997)
The Ladder (1999)
Magnification (2001)
Fly From Here (2011)
Heaven & Earth (2014)

Pierwsze podsumowanie proponuję na czwartek 29 X - godzina 23.00. Jakbyście chcieli więcej czasu na przypomnienie dyskografii, to krzyczcie.

Ostatnio zmieniony przez Freefall dnia 24.10.2015, 21:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crowley
digipack

PostWysłany: 23.10.2015, 23:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy zamiast Keys to Ascension nie powinniśmy mieć na liście Keystudio?
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 24.10.2015, 00:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy nie lepiej byłoby, aby w przypadku dwóch części „Keys To Ascension” brać pod uwagę tylko nagrania studyjne. Pierwsza płyta to około 30 minut premierowej muzyki (dwa utwory), na drugiej cały drugi dysk. „Keystudio” to kompilacja, a przecież na takie pozycje nie głosujemy.

„Open Your Eyes” długo był u mnie numerem jeden, jeśli chodzi o największy gniot w dyskografii Yes. Ostatnio przebił go jednak „Heaven & Earth”. „Open Your Eyes”, po części, można bronić, bo to pierwotnie miał być tylko projekt duetu Squire/Sherwood. Z założenia prosty, bezpretensjonalny pop rock. Do akcji wkroczyła jednak wytwórnia, pojawiły się naciski. No i wysmażyli w pośpiechu coś takiego.
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.10.2015, 00:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Keystudio jest kompilacją z dwóch albumów, a z założenia kompilacyjnych albumów nie bierzemy pod uwage w tego typu zabawach.

Tak jak mahavishnuu zaznaczył, powinniśmy brać pod uwagę tylko studyjne utwory z obu „Keys To Ascension”.
Crowley
digipack

PostWysłany: 24.10.2015, 01:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim wypadku w ogóle powinniśmy wywalić Keys. Jak to tak głosować na pół albumu?
Powrót do góry
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.10.2015, 07:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Był okres ze miałem chyba wszystkie płyty yes, potem mi trochę przeszło i części się pozbyłem. Ostatnią naprawdę dobrą pozycja jest dla mnie Ladder, pozostałych już mogło by nie być.
esforty
longplay

PostWysłany: 24.10.2015, 08:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Union
esforty
longplay

PostWysłany: 24.10.2015, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paraliżująca mnie cisza wyborcza sprawia,że wysłałem kandydata bez komentarza.
Z pewnego dystansu to kandydat jest estetycznie nawet lepszy od niektórych młodszych pretendentów. Tym niemniej, posiał ogromne spustoszenie w mojej sympatii dla Yes, to zaraza. Od ognia, wody i "Union" uchowaj nas Panie!
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.10.2015, 08:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z kolegami co do usunięcia z głosowania Keys.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.10.2015, 08:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Paraliżująca mnie cisza wyborcza sprawia,że wysłałem kandydata bez komentarza.
Z pewnego dystansu to kandydat jest estetycznie nawet lepszy od niektórych młodszych pretendentów. Tym niemniej, posiał ogromne spustoszenie w mojej sympatii dla Yes, to zaraza. Od ognia, wody i "Union" uchowaj nas Panie!

U mnie tez od tej płyty nastąpiło totalne zniechęcenie do nowych nagrań.
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.10.2015, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja może od razu napiszę jak będzie wyglądać podium:
1. Close To The Edge
2. Fragile
3. The Yes Album
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 24.10.2015, 09:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziobak napisał:

1. Close To The Edge

Jedyna płyta Yes, którą kiedyś kupiłem (!) - bo nawet spodobał mi się utwór tytułowy oraz And You And I (Siberian Khatru już nie bardzo) - znam jeszcze w całości cztery starsze (Beksiński puszczał kiedyś dyskografię w całości) oraz 90125 - niestety to nie dla mnie muzyka Confused
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.10.2015, 09:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Klucze mogą zostać, przy czym głosowanie na kawałki albumów to dość osobliwy pomysł - ja oceniałem je w całości i raczej nie planuję tego zmieniać.

dziobak napisał:
To ja może od razu napiszę jak będzie wyglądać podium:
1. Close To The Edge
2. Fragile
3. The Yes Album

Całkiem niezły typ.

Bednaar napisał:
Siberian Khatru już nie bardzo

A to zaskakujące, ja z tej płyty najbardziej uwielbiam (!) właśnie "Siberian Khatru" - a mówiąc dokładniej, to mój ulubiony utwór prog-rockowy w ogóle. Natomiast cyferki są nie do słuchania, nie wracałem do nich od lat.

Z Yes mam taki problem (a może to właśnie nie problem?), że większość dyskografii - czyli wszystko od "90125" w górę - uważam za gnioty albo w najlepszym razie słabiznę, czyli dużo do minusowania. Dopiero kiedy zostaną same albumy z lat 1969-1980 zrobi się ciekawie Smile
Bednaar

PostWysłany: 24.10.2015, 10:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:

A to zaskakujące, ja z tej płyty najbardziej uwielbiam (!) właśnie "Siberian Khatru"

Nie takie zaskakujące - każdy ma inny gust, co wynika zapewne z różnorodności genetycznej populacji ludzkiej Wink
OK - może będę tu z ciekawości zaglądać, na pewno głosować nie będę - bo jak widać "na poważnie" lubię tylko dwa kawałki grupy, zaś bardziej "na luzie" - Owner Of The Lonely Heart - świetnie się sprawdza na imprezach Cool
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.10.2015, 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Open Your Eyes - to bodaj jedyna płyta Yes, której nie jestem w stanie za jednym posiedzeniem wysłuchać w całości. Straszliwie to miałkie i wymęczone, kompletnie brakuje w tym iskry bożej.

Co do Keys - byłbym za wywaleniem z listy nr 1, bo to trochę tak, jakby głosować na EP-kę, druga imo może zostać, w końcu głosowaliśmy też na "Ummagummę".
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 1 z 36

Skocz do: