Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TOP - Awangarda rockowa (Avant-Prog/RIO/Zeuhl/Avant-Rock)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Layla
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 07.02.2016, 21:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
13. Magma - 1001° centigrades (170 pkt)

Zdradzę tajemnicę poliszynela - to nie koniec Magmy w naszym zestawieniu Wink

Szok jak nie wiem! Pewnie gdyby Magma nagrała więcej płyt, a limit nie wynosił pięciu albumów, w ramach rankingu avant-proga robilibyśmy w istocie ranking Magmy Wink. Aż niesamowite, że tak dziwna muzyczna mieszanina cieszy się taką popularnością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.02.2016, 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I czas na pierwszą "10" Exclamation

10. Area - Crac! (189 pkt)

Znakomity wynik, zupełnie nie spodziewałem się tej płyty aż tak wysoko.
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

9. Robert Wyatt - Rock Bottom (216 pkt)

Wśród pierwszych 8 list tylko 1 głos i wówczas 53 pozycja, ale później gwałtowny skok i Wyatt w czołówce.
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

8. Henry Cow - In Praise of Learning (246 pkt)

Do miejsca siódmego zabrakło tyle, że mniej już być nie może Wink
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

7. Eskaton - 4 visions (247 pkt)

Po 5 listach na najniższym stopniu podium, po 8 wciąż bardzo wysoko, 4 miejsce ze stratą 2 punktów do trzeciego, lecz później konkurencja odskoczyła. Łudziłem się, że będzie jeszcze wyżej Wink
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

6. Dün - Eros (301 pkt)

Pierwszy album z wynikiem ponad 300 punktów. Cały czas w ścisłej czołówce, bywał nawet wiceliderem.
Bartosz
digipack

PostWysłany: 07.02.2016, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
6. Dün - Eros (301 pkt)

Pierwszy album z wynikiem ponad 300 punktów. Cały czas w ścisłej czołówce, bywał nawet wiceliderem.

Szkoda, że tym wiceliderem nie został.

Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

5. Area - Arbeit macht frei (309 pkt)

Fani Arei chyba nie będą zawiedzeni, udało się zmieścić w pierwszej "5" - choć apetyt rośnie w miarę jedzenia, w końcu "Arbeit macht frei" też stawało na podium Wink
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

4. Univers zéro - Hérésie (324 pkt)

Miejsce w sporcie najbardziej nielubiane, ale dla "Hérésie" to wielki sukces uwzględniając losy tej płyty w niniejszym plebiscycie. Średni początek, dopiero 16 pozycja po 9 zestawieniach, a później 214 (!) punktów w ostatnich 6 listach.
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 07.02.2016, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak zwycięstwo dwu Magm?
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

3. Magma - Köhntarkösz (331 pkt)

Pewnie niektórych zawiodę, ale "Köhntarkösz" okazał się tą niżej sklasyfikowaną jedną z dwóch najlepszych Magm. Pomimo, że w końcówce odrabiał straty.
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2. Magma - Mekanïk Destruktïw Kommandöh (350 pkt)

Przez moment, po liście nr 13, został nawet liderem, ale dwa ostatnie zestawienia odebrały mu zwycięstwo, zwracając je albumowi, który prowadził przez zdecydowaną większość plebiscytu.
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Henry Cow - Legend (390 pkt)

A oto najlepsza płyta rocka awangardowego w plebiscycie Dinozaurów! Aż dziw, że nikt nie wytypował jej na właściwym miejscu Wink
gharvelt

PostWysłany: 07.02.2016, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Całość wyników oraz statystyk udostępniam w pliku, który można ściągnąć klikając na poniższy link:

Listy Avant-Rock

Krótka legenda:
- plik składa się z 18 arkuszy: pierwszy to "Dane" (zawiera tylko wartość równą sumie zliczanych rund w B1), drugi "WYKONAWCY" to pełna klasyfikacja zespołowa, trzeci "PODSUMOWANIE" to pełna klasyfikacja indywidualna wraz z tablicą głosów, a następnie znajduje się 15 nazwanych numerami oraz nickami kolejnych uczestników list indywidualnych;
- klasyfikacja zespołowa składa się z kolumn: A - nazwa, B - całkowita suma punktów, C - suma wszystkich głosów oddanych na danego wykonawcę, D - średnia punktów na głos dla danego wykonawcy;
- klasyfikacja indywidualna (PODSUMOWANIE) jest arkuszem, na którym można przeglądać wszystkie przyznane punkty a także zmiany punktacji oraz kolejności w tabeli po każdej z rund; domyślne ustawienia pokazują wyniki po ostatnim, 15-tym głosie, ale zmieniając wartość pola B1 z arkusza "Dane" można sprawdzić wyniki po każdej innej rundzie, np. wpisując tam 3 otrzymamy tabelę po 3 pierwszych głosach, a wpisując 10 po pierwszych 10 etc.; nie dodałem automatycznego sortowania, dlatego dla wygody przeglądania wyników po zmianie wartości B1 radzę posortować arkusz "PODSUMOWANIE" wg kolumny A;
- część danych ukrytych jest potrzebna dla prawidłowego funkcjonowania zastosowanych formuł, dlatego zniechęcam do ich kasowania.

Gdy znajdę dłuższa wolną chwilę przepiszę wyniki (włącznie z indywidualnymi punktami) również w formie postów na forum, ale to pewnie nie wcześniej jak pojutrze.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i zapraszam do wyrażania opinii po finale Smile
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.02.2016, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Legend" wygrał z "Mekanïk Destruktïw Kommandöh". Surprised
Miła niespodzianka. Smile
Mój numer jeden nie załapał się nawet do pierwszej pięćdziesiątki. Ciekawe wyniki. Czasami faktycznie dość zaskakujące.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20

Skocz do: