Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sarajewo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 06.02.2016, 11:33    Temat postu: Sarajewo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wróciłem po kilku tygodniowym pobycie w Sarajewie i chce się podzielić z wiadomościami na temat tego co tam się dzieje jeśli chodzi o muzyke. Jest to miasto w większości zamieszkane przez muzułanów a wiec to w pewnym stopniu już określa styl i gatunki wykonywanej tam muzyki. Jest pare fajnych klubów jazzowych, na stale wystepuja tam amerykańscy muzycy ale raczej mało znani , ja przynajmniej nigdy o nich nie słyszałem. Najpopularniejszym gatunkiem muzycznym jest takie ichni "disco polo". Disco połączone z elementami muzyki tureckiej i bałkańskiej, na dłuzsza metę nie do słuchania. Najpopularniejsi wykonawcy takiej już lepszej i dającej się słuchac muzyki to : Divanhana - tradycyjny bośniacki folk w nowych aranżacjach, Lijepi Brener - dobrze zagrany blues rock i Funkzilla grający funky. W sklepach płyt nie wiele, na bazarach dużo piratów z okładkami odbitymi na ksero - po 3 euro. Bardzo popularne są jeszcze kasety i wybór dość spory. Szukałem analogów wydanych kiedyś przez Yugoton starych jeszcze jugosławiańskich zespołow, sa ale w fatalnym stanie technicznym.To tyle o muzyce natomiast samo miasto polecam odwiedzić bo jest tam co zobaczyć.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 06.02.2016, 14:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za praktyczne info. Smile
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 08.02.2016, 08:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że przez niemal 10 lat nic się nie zmieniło? Wink
To "disco polo" się nazywa turbofolk, częściowo odpowiada za to zespół Bijelo Dugme - to Bregović wymyślił, że mieszanka tamtejszego folkloru i umcyków będzie dobrym pomysłem, niestety (Brzozowicz tez nad tym ubolewał, a przecież on wielbi niemal wszystko, czego GB się dotknął).
A miast faktycznie niezwykle klimatyczne, Europa krzyżuje się z Bliskim Wschodem - te bazary, meczety, a z drugiej strony pozostałości pohabsburskie. Mam zdjęcie na moście, na którym Gavriła Princip zastrzelił arcyksięcia Ferdynanda i prawie się spłakałem stojąc przez odbudowywaną wciąż ówcześnie bośniacką Biblioteką Narodową - sprawiła to mała tabliczka z napisem "Tutaj serbscy bandyci spalili dwa miliony woluminów stanowiących narodowe dziedzictwo Bośni i Hercegowiny".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: