Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Colosseum
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek1
szpula

PostWysłany: 16.03.2016, 15:15    Temat postu: Colosseum Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukałem, mam nadzieje, że niezbyt dokładnie, bo nie wierze aby Colosseum nie miało tutaj swojego miejsca! Pożegnalny koncert sprzed niemal dokładnie roku jak dla mnie bomba! I sklad niemalże... Wiadomo, brakuje Go, ale kobitka stara się robic swoje. To nie składy typu: szwagier basisty z trzeciego składu plus młodzież i dalej jazda!Smile Wokal mnie zskoczył! TAKA kondycja!? Rewelacja! Szacunek wielki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciek1
szpula

PostWysłany: 16.03.2016, 17:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem wkleić link...
https://www.youtube.com/watch?v=UqbctUEvc4I
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.03.2016, 19:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[b]Colosseum Live[/b] to jedna z najlepszych koncertówek EVER!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
maciek1
szpula

PostWysłany: 16.03.2016, 19:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pełna zgoda. Reunion na dokładke potwierdza tę klasę.
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 16.03.2016, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszałem ich w radio, na żywo, jak grali w Dolinie Charlotty i też byłem pod wrażeniem, że stary człowiek i może. Smile
Wspaniała kapela. Przyznaję, że płyt po 1971 r. nie znam. A warto?
WOJTEKK

PostWysłany: 16.03.2016, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Colosseum II mi się podoba, te nowsze nagranych po 1994 roku - no nie wiem, niespecjalnie mi się podobają

Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 16.03.2016, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Colosseum II mi się podoba [...]

Mi też, ale ja ich traktuję, jak inny zespół. Nie są dla mnie naturalną kontynuacją.
WOJTEKK

PostWysłany: 16.03.2016, 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sa - nie są. powiedzmy, ze są tylko bardziej na czasie czyli druga polowa lat 70-tych. Bardzo lubię Strange New Flash

Powrót do góry
pereks
kaseta FeCr

PostWysłany: 16.03.2016, 22:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też mnie to dziwiło,że na FD (rockjazz) nie ma wątku o tak zacnym zespole-nawet kiedyś przymierzałem się,żeby coś o nim napisać,ale zawsze na to jakoś czasu brakuje...ale w tym momencie to już mus... Więc tak:
Colosseum to wyjątkowy zespół,mający swoją historię,ale przede wszystkim wspaniałą muzykę z pogranicza jazzu,bluesa i rocka.Jak dla mnie fenomenalni muzycy,którzy na scenie porywają nawet wtedy kiedy mają 70-kę na karku! Skład intensywnie zmieniał się w początku działania zespołu czyli w latach 68-71.Od 2004 nie ma w zespole wirtuoza saksofonu: Dicka Heckstalla-Smitha,którego godnie zastępuje Barbara Thompson prywatnie małżonka lidera zespołu Jona Hisemana-perkusisty,który dowodzi zespołem od lat 70-tych.
Powiem tak: płyt jest niewiele,każda z nich jest inna i warta odsłuchania.Dla mnie najważniejsze utwór to "Lost Angeles" w wersji z albumu "Colosseum-Live",który gorąco polecam.Zakochałem się w nim wiele lat temu-powiem nawet,że "koił" niejedne u mnie rany.Słyszałem go dwa razy na żywo i nadal czuję niedosyt! Fajnie wypadają live też "Valentyne Suite" oraz "Theme From Imanigery Western World "autorstwa Jacka Bruce'a.Muzycy naprawdę zadziwiają swobodą grania i kunsztem myślę tu o wszystkich osobach a nie wymieniłem jeszcze Dave Greenslade'a organy, Marka Clarka-basisty czy Clema Clempsona-gitarzysty.Natomiast niezastąpiony i charyzmatyczny głos Chrisa Farlowa- zawsze porywa i ile w nim humoru mimo upływu lat-mogłem się przekonać,będąc na koncercie promującym najnowszą płytę a o nim zdaje się,że pisałem w wątku relacje z...
Tak w ogóle to polecam wszystkie płyty Colosseum-a bardzo mi się podoba osobiście płyta "Daughter Of Time" i utwór tytułowy.
Właśnie wczoraj zamówiłem w Rockserwisie brakującą mi do dyskografii płytę "Tomorrows' Blues",której nie mogłem namierzyć wcześniej i czekam na nią z niecierpliwością bo to kawał dobrej muzy! To narazie tyle o wielkim bandzie...szkoda,że Nikt ich nie zaprasza do Polski,chętnie bym ich zobaczył raz jeszcze póki grają... Co do Colosseum II to już zupełnie inny zespół - fajne,ale ja wolę zdecydowanie Colosseum I Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=ctzpnaLlGOs
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 16.03.2016, 23:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Zamówiłem w rockserwisie" to się inaczej mówi "czekaj tatka latka".... ja już na niektore rzeczy ponad pół roku czekam.

Powrót do góry
maciek1
szpula

PostWysłany: 17.03.2016, 08:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Colosseum II to faktycznie inny świat, ale także interesujący. Co prawda już nie jest tak wysublimowany, oryginalny jak Colosseum, ale jesli słuchac bez doszukiwania się analogii to jest bardzo w porządku. Na szczęście Gary Moore gra jeszcze bez tej charakterystycznej maniery, ale za to chyba zasłuchany był wtedy w Akkermana z Focus. W każdym razie w wielu nutach gdzieś tam go słyszę:) Przy okazji... Focus to ma swoje miejsce tutaj?Smile
Powrót do góry
pereks
kaseta FeCr

PostWysłany: 17.03.2016, 13:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
"Zamówiłem w rockserwisie" to się inaczej mówi "czekaj tatka latka".... ja już na niektore rzeczy ponad pół roku czekam.

... i tutaj mnie zaskoczyli pozytywnie-bo dziś przyszła do mnie płyta-jestem w lekkim,ale pozytywnym szoku,że tak szybko! "Tomorrow's Blues" nagrana w oryginalnym składzie,fajnie się jej słucha,choć brakuje mi rockowego"pazura" Colosseum z czasów Colosseum Live. Tytułowy utwór bardzo mi się podoba, warto również posłuchać tej płyty...
Powrót do góry
maciek1
szpula

PostWysłany: 17.03.2016, 15:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Tomorrow's..." fajne granie, klasyczne. Troche zaniepokoił mnie "Take the dark times..." i tak do konca mi nie pasuje (ta gitarka słodka), ale Chris robi swoje głosem i w sumie daje radę:) Nie zdziwię się jak według, niektórych będzie to jedne z lepszych kawałków, ale de gustibus. Pazurek co prawda delikatniejszy, spokojniejsze granie ale piękne.
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 18.03.2016, 18:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maciek1 napisał:
[...]Focus to ma swoje miejsce tutaj?Smile

Tak: http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=416&highlight=focus
A poza tym u góry strony jest wyszukiwarka. Smile
maciek1
szpula

PostWysłany: 18.03.2016, 18:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wskaznie wyszukiwarki:) Wiem, że jest, ale zapytałem na gorąco, kontynuując post. Oczywiście przepraszam za to (jesli to konieczne).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: