Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Colosseum
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maciek1
szpula

PostPosted: 16.03.2016, 16:15    Post subject: Colosseum Quote selected Reply with quote

Szukałem, mam nadzieje, że niezbyt dokładnie, bo nie wierze aby Colosseum nie miało tutaj swojego miejsca! Pożegnalny koncert sprzed niemal dokładnie roku jak dla mnie bomba! I sklad niemalże... Wiadomo, brakuje Go, ale kobitka stara się robic swoje. To nie składy typu: szwagier basisty z trzeciego składu plus młodzież i dalej jazda!Smile Wokal mnie zskoczył! TAKA kondycja!? Rewelacja! Szacunek wielki!
Back to top
View user's profile Send private message
maciek1
szpula

PostPosted: 16.03.2016, 18:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapomniałem wkleić link...
https://www.youtube.com/watch?v=UqbctUEvc4I
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.03.2016, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

[b]Colosseum Live[/b] to jedna z najlepszych koncertówek EVER!

http://artrock.pl/
Back to top
maciek1
szpula

PostPosted: 16.03.2016, 20:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pełna zgoda. Reunion na dokładke potwierdza tę klasę.
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 16.03.2016, 22:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słyszałem ich w radio, na żywo, jak grali w Dolinie Charlotty i też byłem pod wrażeniem, że stary człowiek i może. Smile
Wspaniała kapela. Przyznaję, że płyt po 1971 r. nie znam. A warto?
WOJTEKK

PostPosted: 16.03.2016, 22:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Colosseum II mi się podoba, te nowsze nagranych po 1994 roku - no nie wiem, niespecjalnie mi się podobają

Back to top
B.J.
box

PostPosted: 16.03.2016, 22:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Colosseum II mi się podoba [...]

Mi też, ale ja ich traktuję, jak inny zespół. Nie są dla mnie naturalną kontynuacją.
WOJTEKK

PostPosted: 16.03.2016, 22:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sa - nie są. powiedzmy, ze są tylko bardziej na czasie czyli druga polowa lat 70-tych. Bardzo lubię Strange New Flash

Back to top
pereks
kaseta FeCr

PostPosted: 16.03.2016, 23:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też mnie to dziwiło,że na FD (rockjazz) nie ma wątku o tak zacnym zespole-nawet kiedyś przymierzałem się,żeby coś o nim napisać,ale zawsze na to jakoś czasu brakuje...ale w tym momencie to już mus... Więc tak:
Colosseum to wyjątkowy zespół,mający swoją historię,ale przede wszystkim wspaniałą muzykę z pogranicza jazzu,bluesa i rocka.Jak dla mnie fenomenalni muzycy,którzy na scenie porywają nawet wtedy kiedy mają 70-kę na karku! Skład intensywnie zmieniał się w początku działania zespołu czyli w latach 68-71.Od 2004 nie ma w zespole wirtuoza saksofonu: Dicka Heckstalla-Smitha,którego godnie zastępuje Barbara Thompson prywatnie małżonka lidera zespołu Jona Hisemana-perkusisty,który dowodzi zespołem od lat 70-tych.
Powiem tak: płyt jest niewiele,każda z nich jest inna i warta odsłuchania.Dla mnie najważniejsze utwór to "Lost Angeles" w wersji z albumu "Colosseum-Live",który gorąco polecam.Zakochałem się w nim wiele lat temu-powiem nawet,że "koił" niejedne u mnie rany.Słyszałem go dwa razy na żywo i nadal czuję niedosyt! Fajnie wypadają live też "Valentyne Suite" oraz "Theme From Imanigery Western World "autorstwa Jacka Bruce'a.Muzycy naprawdę zadziwiają swobodą grania i kunsztem myślę tu o wszystkich osobach a nie wymieniłem jeszcze Dave Greenslade'a organy, Marka Clarka-basisty czy Clema Clempsona-gitarzysty.Natomiast niezastąpiony i charyzmatyczny głos Chrisa Farlowa- zawsze porywa i ile w nim humoru mimo upływu lat-mogłem się przekonać,będąc na koncercie promującym najnowszą płytę a o nim zdaje się,że pisałem w wątku relacje z...
Tak w ogóle to polecam wszystkie płyty Colosseum-a bardzo mi się podoba osobiście płyta "Daughter Of Time" i utwór tytułowy.
Właśnie wczoraj zamówiłem w Rockserwisie brakującą mi do dyskografii płytę "Tomorrows' Blues",której nie mogłem namierzyć wcześniej i czekam na nią z niecierpliwością bo to kawał dobrej muzy! To narazie tyle o wielkim bandzie...szkoda,że Nikt ich nie zaprasza do Polski,chętnie bym ich zobaczył raz jeszcze póki grają... Co do Colosseum II to już zupełnie inny zespół - fajne,ale ja wolę zdecydowanie Colosseum I Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=ctzpnaLlGOs
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 17.03.2016, 00:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Zamówiłem w rockserwisie" to się inaczej mówi "czekaj tatka latka".... ja już na niektore rzeczy ponad pół roku czekam.

Back to top
maciek1
szpula

PostPosted: 17.03.2016, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Colosseum II to faktycznie inny świat, ale także interesujący. Co prawda już nie jest tak wysublimowany, oryginalny jak Colosseum, ale jesli słuchac bez doszukiwania się analogii to jest bardzo w porządku. Na szczęście Gary Moore gra jeszcze bez tej charakterystycznej maniery, ale za to chyba zasłuchany był wtedy w Akkermana z Focus. W każdym razie w wielu nutach gdzieś tam go słyszę:) Przy okazji... Focus to ma swoje miejsce tutaj?Smile
Back to top
pereks
kaseta FeCr

PostPosted: 17.03.2016, 14:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
"Zamówiłem w rockserwisie" to się inaczej mówi "czekaj tatka latka".... ja już na niektore rzeczy ponad pół roku czekam.

... i tutaj mnie zaskoczyli pozytywnie-bo dziś przyszła do mnie płyta-jestem w lekkim,ale pozytywnym szoku,że tak szybko! "Tomorrow's Blues" nagrana w oryginalnym składzie,fajnie się jej słucha,choć brakuje mi rockowego"pazura" Colosseum z czasów Colosseum Live. Tytułowy utwór bardzo mi się podoba, warto również posłuchać tej płyty...
Back to top
maciek1
szpula

PostPosted: 17.03.2016, 16:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Tomorrow's..." fajne granie, klasyczne. Troche zaniepokoił mnie "Take the dark times..." i tak do konca mi nie pasuje (ta gitarka słodka), ale Chris robi swoje głosem i w sumie daje radę:) Nie zdziwię się jak według, niektórych będzie to jedne z lepszych kawałków, ale de gustibus. Pazurek co prawda delikatniejszy, spokojniejsze granie ale piękne.
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 18.03.2016, 19:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

maciek1 wrote:
[...]Focus to ma swoje miejsce tutaj?Smile

Tak: http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=416&highlight=focus
A poza tym u góry strony jest wyszukiwarka. Smile
maciek1
szpula

PostPosted: 18.03.2016, 19:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za wskaznie wyszukiwarki:) Wiem, że jest, ale zapytałem na gorąco, kontynuując post. Oczywiście przepraszam za to (jesli to konieczne).
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum