Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Marillion
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.09.2016, 20:18    Temat postu: Marillion Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W latach 80, co widać powyżej, muzyka rockowa sprowadzała się do prostej łupaniny na cztery i dzieliła eter z popem opartym na elektronice. Aż pewnego razu pojawił się zespół nawiązujący do stylistyki tzw. rocka progresywnego. Miał charyzmatycznego wokalistę, gitarzystę i klawiszowca, którzy potrafili grać fajne solówki i b. solidną sekcję.
Na Forum jest ponad 800 postów z nazwą zespołu w treści, a przy okazji najnowszej płyty rozgorzały tu i tam żywiołowe dyskusje. A wiadomo, że tutaj wystarczy próba uporządkowania dyskusji, aby skutecznie ją zakończyć. Tym niemniej merytoryczne wpisy mile widziane.
Bartosz
digipack

PostWysłany: 27.09.2016, 22:39    Temat postu: Re: Marillion Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J napisał:
W latach 80, co widać powyżej, muzyka rockowa sprowadzała się do prostej łupaniny na cztery i dzieliła eter z popem opartym na elektronice..

Mhm, i jeszcze mieszkała we wieży, pilnował jej smok zionący ogniem, ale do tego smoka i tak nie można było dotrzeć bo wcześniej śmiałków znienacka napadały krasnale i wywoziły do lasu, albo w ogóle jeszcze przed wyruszeniem na poszukiwania bohaterów porywali Żydzi i toczyli im krew na macę Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.09.2016, 10:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka: na portalu zwanym rateyourmusic.com notowania płyt studyjnych są takie (a nie inne Wink ):

1. Clutching at Straws - 3,88 (~2400 głosów)
2. Marbles - 3,87 (~1300 głosów) Shocked
3. Misplaced Childhood - 3,84 (~3300 głosów)
4. Brave - 3,82 (~1300 głosów) Huh! Rolling Eyes
5. Script for a Jester's Tear - 3,79 (~2400 głosów) Twisted Evil
6. Fugazi - 3,78 (~1900 głosów) Mad
7. Seasons End, Afraid of Sunlight - 3,72 (~900-1100 głosów)
9. F.E.A.R. - 3,66 (~120 głosów) Idea przewiduję tendencję rosnącą
10. Happiness Is the Road - 3,52
Reszta poniżej 3,5.

Na progarchives.com nieco sensowniejsza kolejność, ale przy mniejszych próbach statystycznych:

1. Misplaced Childhood - 4,24 (~1800 głosów)
2. Script for a Jester's Tear - 4,22 (~1700 głosów)
3. Clutching at Straws - 4,14 (~1100 głosów)
4. Marbles - 4,09 (~900 głosów)
5. Fugazi - 3,98 (~1100 głosów)
6. Brave - 3,97 (~900 głosów)
7. Afraid of Sunlight - 3,80 (~600 głosów)
8. Seasons End - 3,76 (~700 głosów)
9. F.E.A.R. - 3,74 (~70 głosów)
10. Sounds That Can't Be Made lyrics - 3,59 (~500 głosów)

Jak to szło? "Tłum nie ma racji", hmm, na giełdach, w polityce zwykle tak, ale ...
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.09.2016, 14:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marbles przed płytami z Fishem to lekkie przegięci ale też różnica w ocenie jest bardzo niewielka.
Osobiście bliżej mi do kolejności z PA. Jednak oba zestawienia są przecież bardzo podobne.
To co się znalazło w obu zestawieniach w 8 jest najbardziej wartościowe w muzyce zespołu a później to już co kto lubi.
Dla mnie ważna jest jeszcze tytułowa suita z This Strange Engine, chociaż jako całość album nie porywa.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 28.09.2016, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem fanem Marillion. Może dlatego, że i do gigantów proga takich jak Genesis, Yes czy ELP mam szacunek, ale to nie moja stylistyka. W latach osiemdziesiątych, w okresie Fugazi - Misplaced... owszem, katowałem oba te krążki (a raczej taśmy Stilon Gorzów). Jester też był mi bliski (i Grendel). Clutching... w całości po raz pierwszy przesłuchałem dopiero w XXI w. Poza tymi, znam jeszcze w całości tylko Brave (od jakichś 2 tygodni), które jest imho takie sobie. Dla mnie jest to wyraźnie prostsze granie zespołu niż w latach `80 i nie bardzo łapie mnie za ucho. Ale mam zamiar jeszcze spróbować czegoś z okresu hogarthowskiego, więc cieszę się, że o tych płytach piszecie.

Na teraz najmilej wspominam Misplaced... Pewnie przez te przeboje. Smile
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.09.2016, 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja - jak już pisałem - cenię okres Hogarthowski niżej niż Fishowy, ale znalazło się w nim parę rzeczy, które lubię. Zgodzę się, że zespół - myślę, że celowo, grał już prościej niż w czasach Fisha. Nie czynię im jednak z tego zarzutu. Chcieli nieco odejść od stylistyki poprzedniego okresu, a też i trafić do trochę innej publiczności. Oprócz "Brave", lubię "Afraid Of Sunlight", "Marbles", fragmentami "Seasons End" i - tu może będę odosobniony - ale przesłuchałem sobie po długim czasie obie części "Happiness is The Road" i spodobały mi się. Myślę, że będę do nich wracał, mam też DVD "Somewhere In London" dość dobrze pokazujące formę koncertową grupy.
Białystok

PostWysłany: 28.09.2016, 17:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fugazi to mój pierwszy CD w życiu, nabyty równe ćwierć wieku temu za 360.000 zł (!), więc chyba jakimś fanem jestem, ale nigdy poza okres z Fishem nie wyszedłem. Ta recenzja T.B. chyba była wtedy wielce w tym wyborze pomocna.
WOJTEKK

PostWysłany: 28.09.2016, 18:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Strasznie drogo - ktoś z Ciebie strasznie zdarł, wtedy CD chodziły w granicach 150tys. Czarna Metacha we wrześniu 1991 stała 180 tysi.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 28.09.2016, 19:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Strasznie drogo - ktoś z Ciebie strasznie zdarł, wtedy CD chodziły w granicach 150tys. Czarna Metacha we wrześniu 1991 stała 180 tysi.

A może i masz rację, bo taka kwota wisi mi od dawna przed oczami a dowodów nie mam.

To zresztą było tak dawno, kupując tego Fugaziego miałem drugi raz w życiu CD w ręku. Za pierwszym razem nawet nie umiałem wyjąć CD z pudełka i połamałem ząbki. Płyta nie była moja, pożyczona aby sprawdzić jak działa nowo zakupiony odtwarzać Sony (wytrzymał 2-3 lata i poszedł na śmietnik). Tak było.
WOJTEKK

PostWysłany: 28.09.2016, 19:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy Technics do tej pory działa. Ale juz dosyć mocno niedomaga...

Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 28.09.2016, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Bez wymiany lasera ? Shocked
jarex
digipack

PostWysłany: 28.09.2016, 19:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy Technol wytrzymał 5 lat, niedługo w sumie. Pierwszą płytą jaką na nim wysłuchałem to Vigil in a Wilderness of Mirrors, niejakiego Fisha Wink
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 28.09.2016, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
WOJTEKK napisał:

Bez wymiany lasera ? Shocked

Bez. ale to już staruszek z demencją. U mnie dobrze działał ok. 7-8 lat. potem przesiadłem się na nagrywarkę.

A co do płyt Marillion, to pierwszą, którą sobie kupiłem to było "The Thievieng Magpie", a potem "Season's End" - bo okazyjnie.

A co do popularności Marillion - to zwalanie jej tylko na panów Kaczkowskiego, Beksińskiego jest pewnym nieporozumieniem - to był jeden z bardziej popularnych zespołów rockowych lat osiemdziesiątych - wszystkie płyty z Fishem w pierwszej dziesiatce UK Top Forty, kazda - status minimum złoty - to są setki tysięcy w samym UK, a z całą Europą - pewnie miliony.

Powrót do góry
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.09.2016, 20:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
A co do popularności Marillion - to zwalanie jej tylko na panów Kaczkowskiego, Beksińskiego jest pewnym nieporozumieniem - to był jeden z bardziej popularnych zespołów rockowych lat osiemdziesiątych - wszystkie płyty z Fishem w pierwszej dziesiatce UK Top Forty, kazda - status minimum złoty - to są setki tysięcy w samym UK, a z całą Europą - pewnie miliony.

To mówi samo za siebie, a historia Marillion jest idealnym przykładem jak zarżnąć kurę znoszącą artystyczno-złote jaja. Fish po odejściu też nie stworzył niczego wielkiego, nagrywał płyty średnie bądź słabe i jest to moja subiektywna ocena kiedy już otrząsnąłem się z sentymentów i oceniłem te albumy pod względem muzycznym, teksty zawsze miał dobre więc to inna bajka. Obydwoje stracili i zespół i wokalista i to naprawdę sporo.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 28.09.2016, 20:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, wszyscy stracili - Fish nie potrafi pisać dobrej muzyki, a Hogarth jest dużo słabszym wokalista niz Fish, przynajmniej był, bo ponoć teraz Ryba to juz cień dawnej Ryby - przynajmniej głosowo.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: