Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Gra 2017
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 246, 247, 248, 249  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 27.12.2017, 18:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo znany zespół, z absolutnej czołówki. Po tym, gdy nie udało się pozyskać muzyka, którego dotyczy zagadka, kontynuował działalność w mniejszym składzie.
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.12.2017, 11:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikt nawet nie próbuje zgadywać? Wygląda na to, że nie jest to tak powszechnie znana informacja, jak sądziłem, choć czytałem o tym kiedyś w jakimś wywiadzie czy artykule.

Zespół z Kalifornii, muzyk z Irlandii Północnej.
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.12.2017, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poddaję się. Zostaje mi tylko podanie rozwiązania na tacy.

Zespół wydał 6 albumów studyjnych, po czym zmarł wokalista. Wśród jego potencjalnych następców rozważani byli m.in. Iggy Pop i wokalista, który jest twórcą utworu z poprzedniej zagadki. Gdy nie udało się pozyskać żadnego z kandydatów, zespół kontynuował działalność w 3-osobowym składzie, w którym powstały dwa kolejne albumy.
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.12.2017, 18:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Doors
Van Morrison?
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.12.2017, 18:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak. Czytałem, że ktoś z zespołu pojechał nawet do Europy, żeby osobiście Vana namówić.

72 p. - Okechukwu;
64 p. - gharvelt;
60 p. - crescent;
43 p. - zlatan;
30 p. - Białystok;
27 p. - WOJTEKK;
22 p. - jarex;
21 p. - Cure;
20 p. - Maciek;
17 p. - MirekK;
15 p. - rockowy;
13 p. - [Rad nierad];
12 p. - Freefall, RoryGallagher;
10 p. - Leptir;
7 p. - Windmill;
4 p. - caught, Clive Codringher, sequencer;
3 p. - warcabowicz, Duch 1532, Bednaar;
2 p. - Quasarsphere, I&I, esforty;
1 p. - abraxas, esflores1, Arnold Layne, MichalP, Sławek, Deformator.
rockowy

PostWysłany: 29.12.2017, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Ciekawe czy sugerowali się wyłącznie głosem potencjalnego następcy czy wizją szyldu "Morrison & The Doors" Smile W sumie - zostańmy z pytaniem w kręgu tego zespołu.

Co łączy The Doors z polskim Laboratorium? (i nie, nie chodzi o to, że klawiszowcy zastępowali niekiedy bas lewą ręką)
rockowy

PostWysłany: 29.12.2017, 23:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiedzią jest tytuł utworu.
Windmill

PostWysłany: 30.12.2017, 02:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Horse Latitude"?

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rockowy

PostWysłany: 30.12.2017, 02:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Utwór ani Doorsów, ani Laborki - temat można usłyszeć (niekoniecznie w obu przypadkach znaleźć po tytule) na płytach obu wykonawców Smile
Windmill

PostWysłany: 30.12.2017, 03:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chopin - Polonez As-dur, op. 53?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rockowy

PostWysłany: 30.12.2017, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli tylko mi wskażesz, gdzie na płytach Laborki jest ten Polonez, to punkt leci do Ciebie Smile

Polecam poszukiwania w bardziej jazzowych kręgach.
arsen1994
szpula

PostWysłany: 30.12.2017, 16:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi o Straight no chaser z Blue Light Pilot? Czyżby Doorsi też to skowerowali, albo chociaż wpletli podczas koncertu w jakiś swój utwór?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Windmill

PostWysłany: 30.12.2017, 17:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Jeśli tylko mi wskażesz, gdzie na płytach Laborki jest ten Polonez, to punkt leci do Ciebie Smile

Polecam poszukiwania w bardziej jazzowych kręgach.

Strzelałem, u Doorsów jest na mur beton, a zagadka zakłądała podanie jednego wspólnego tytułu ("Utwór ani Doorsów, ani Laborki - temat można usłyszeć (niekoniecznie w obu przypadkach znaleźć po tytule) na płytach obu wykonawców"), więc jeśli podałem prawidłowy tytuł, poproszę o punkt. Smile

Powrót do góry
rockowy

PostWysłany: 30.12.2017, 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Windmillu, niestety Laborka nie pokusiła się o wplatanie Chopina Smile Punkt wędruje do Arsena, który tym niepewnym strzałem debiutuje w WG 2017 w ostatniej niemal chwili Smile

Temat z "Straight no Chaser" (jedyny standard jazzowy nagrany na płytę przez Laborkę) Manzarek wykonuje w "We Could Be So Good Together".

72 p. - Okechukwu;
64 p. - gharvelt;
60 p. - crescent;
43 p. - zlatan;
30 p. - Białystok;
27 p. - WOJTEKK;
22 p. - jarex;
21 p. - Cure;
20 p. - Maciek;
17 p. - MirekK;
15 p. - rockowy;
13 p. - [Rad nierad];
12 p. - Freefall, RoryGallagher;
10 p. - Leptir;
7 p. - Windmill;
4 p. - caught, Clive Codringher, sequencer;
3 p. - warcabowicz, Duch 1532, Bednaar;
2 p. - Quasarsphere, I&I, esforty;
1 p. - abraxas, esflores1, Arnold Layne, MichalP, Sławek, Deformator, arsen1994.
arsen1994
szpula

PostWysłany: 30.12.2017, 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze. Moja zagadka jest taka . Zespół A po nagraniu trzech płyt z producentem B nagrywa jedną z moim zdaniem najlepszych płyt . Jednak na początku współpracy z nowym producentem D frontman tegoż zespołu C nie mógł dojść do porozumienia bo ów producent powiedział mu ,że chce się zająć tylko sztuka wideo. Dopiero gdy wokalista powiedział mu ,ze chce nagrywać w sposób jaki nikt wcześniej nie nagrywał . I dopiero wtedy się zgodził , powiedział mu nawet " zabawne że to mówisz , bo ja też szukam nowych metod nagrywania " (cytuję z pamięci ) . Proszę rozszyfrować literki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 246, 247, 248, 249  Następny
Strona 247 z 249

Skocz do: