Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ALBUM ROKU 2016
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 19.01.2017, 12:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jestem za dłuższym czasem trwania zabawy. Młodszym Forumowiczom chciałbym uświadomić, że spora część z nas musi dzielić czas między obowiązki domowe (dzieci! - im większe, tym większy kłopot) a służbowe (niestety przychodząc do domu z pracy często mam coś do zrobienia przy kompie - coś napisać, przygotować wykład itp), zatem w przypadku skrócenia czasu zabawy do końca marca powiedziałbym krótko: nie wchodzę w to. Podobnie przychylam się do prośby Bartosza z odłożeniem na razie topu jazzowego lat 70-tych - jestem wręcz za tym, żeby to zrobić po wakacjach. Powód - patrz wyżej.
Back to top
View user's profile Send private message
gharvelt
remaster

PostPosted: 19.01.2017, 13:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie osobiście nie przeszkadzałoby częściowe nakładanie się trwania plebiscytów, wręcz może nawet to i pewien plus (w końcu nie wszyscy są zainteresowani tymi samymi tematami i zakresami muzycznymi), chodziło mi tylko o fakt, żeby finały nie wypadały w ten sam czy pobliski weekend. Jeśli jednak inni forumowicze życzą sobie, aby plebiscyty szły po kolei, to w porządku, temat z 70s mogę założyć dzień po finale zabawy "Album Roku 2016", a wtedy finał albo w wakacje, czyli lipiec/sierpień, albo tuż po, we wrześniu. Dalej przesuwać bym nie chciał, ponieważ w planach są jeszcze JD 80s, 90s, 00s, 50s oraz archiwalia, a planowałem się z tą całością wyrobić w 2, maksymalnie 3 lata.
Back to top
Bartosz
remaster

PostPosted: 19.01.2017, 13:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę, że Bednaar ma rację. Zresztą tak na ogół na FD bywało, że plebiscyty szły po sobie, nie naraz. I chyba nie bez powodu.

Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 19.01.2017, 13:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Wprawdzie to nie moje podwórko ale chciałem zauważyć, że w zeszłym roku jeżeli już ktoś nagrał najlepszą płytę to SCORPION CHILD.

Takie formacje jak Blood Ceremony, Witchcraft, Blues Pills, Brimstone Coven, Rival Sons, Black Stone Cherry też coś tam wydały.

A Joe Bonamassa może i jest wtórny ale i tak bym go wolał 100 razy bardziej słuchać niż Davida B. Smile

A Inglorious, Siritual Beggars, Sumerlands, Whiskey Myers, Zodiac, Dangerous Toy, Magnum?

http://artrock.pl/
Back to top
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostPosted: 19.01.2017, 13:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Świetna inicjatywa, Bartosz - chętnie posłucham Twoich propozycji. Zwłaszcza artystów których nie znam, gdyż co do tych, którzy są od dawna (mi) znani zawsze istnieje uzasadnione podejrzenie, że na takie "ubiegłoroczne" listy trafiają ze względu na minione zasługi, a nie na nadzwyczajną jakość ich nowego albumu (a już parę takich przypadków moje oko tu wyłowiło).

Kontynuuj proszę swoje mini-recenzje (innych też zachęcam do pisania), żebym automatycznie nie machnął ręką na coś rzeczywiście udanego od "uznanych" artystów z wielopłytowym dorobkiem. Smile
Back to top
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 19.01.2017, 14:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
finał albo w wakacje, czyli lipiec/sierpień, albo tuż po, we wrześniu.

Pod koniec września. Sporo osób w czasie wakacji ma utrudniony dostęp do netu, albo w ogóle nie ma dostępu.
Back to top
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostPosted: 19.01.2017, 15:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
2814 - Rain Temple

Znakomita dreamwave'owa elektronika, z niesamowitym klimatem i pięknym brzmieniem - nowoczesnym, ale nie odżegnującym się od czasów pradawnych. W sumie najwięcej mówi tu okładka - jest vapor, ale taki fajny, nie jakiś na twardych prochach Wink

No to na dobry początek wrzuciłem sobie pierwszą rekomendację i okazuje się, że to mój pierwszy kontakt ze świeżym stylem muzycznym, ochrzczonym mianem vaporwave.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vaporwave

Muzycznie jest to bardzo przyjemne, jak to bywa w klimatycznej elektronice, ale przyznam się, że mam niejaki problem w odróżnieniu pozycji wybitnych od przeciętnych (choć zapewne z racji względnie małego zainteresowania tematem mam kontakt tylko z udanymi nagraniami). No i te podgatunki, których używa Wikipedia albo Resident Advisor, w których wciąż nie potrafię się połapać - rozdrobnienie jeszcze większe niż w metalu.

Cóż, będę musiał posłuchać zdecydowanie więcej tytułów, żeby móc oszacować, czy coś mi się bardzo podoba, czy tylko podoba. 2814 oznaczam jako obiecujące, do ponownego przesłuchania.
Back to top
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostPosted: 19.01.2017, 16:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Mnie osobiście nie przeszkadzałoby częściowe nakładanie się trwania plebiscytów [...] Jeśli jednak inni forumowicze życzą sobie, aby plebiscyty szły po kolei, to w porządku, temat z 70s mogę założyć dzień po finale zabawy "Album Roku 2016" [...] w planach są jeszcze JD 80s, 90s, 00s, 50s oraz archiwalia, a planowałem się z tą całością wyrobić w 2, maksymalnie 3 lata.

Nie mam zdania w sprawie "równoległych" plebiscytów, ale z pewnością rozpoczęcie plebiscytu "70s Jazz" może rozproszyć siły. Osobiście chętnie pociągnąłbym jeszcze wątek jazzu lat 60., w którym można by poroztrząsać pozycje i artystów pominiętych, przeszacowanych, niedocenionych, pogadać o archiwaliach wydanych i wciąż czekających na wydanie/wznowienie, itd. No ale jak widzę, tutaj po "stosunku" nie ma już większej ochoty i sił na rozmowę... Wink
Back to top
Bartosz
remaster

PostPosted: 19.01.2017, 17:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

jay.dee wrote:
Bartosz wrote:
2814 - Rain Temple

No to na dobry początek wrzuciłem sobie pierwszą rekomendację i okazuje się, że to mój pierwszy kontakt ze świeżym stylem muzycznym, ochrzczonym mianem vaporwave.

Nie daj się zwieść! Czysty vaporwave to na ogół najgorszy rak, najbardziej wku**** gó*** jakie istnieje! Szlag mnie trafia na samą myśl Very Happy Po prostu niektórzy potrafią z tego coś wykrzesać, ale tylko wtedy, kiedy tych vaporów dodają mało. Tegoroczny 2814, podobnie jak Hecker, o którym też pisałem asymilują vaporwave przepięknie, ale to raczej ich zasługa niż tego nurtu. Zresztą co ja będę pisał, patrz:

https://www.youtube.com/watch?v=YcsYSJwewWk
https://www.youtube.com/watch?v=8oBbJg_PqbU&t=181s

Dla mnie to jest piekło na ziemi!

Back to top
Białystok
remaster

PostPosted: 19.01.2017, 17:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:

A Inglorious, Siritual Beggars, Sumerlands, Whiskey Myers, Zodiac, Dangerous Toy, Magnum?

Ja tu zajrzałem tylko z ciekawości i absencja tak znanych zespołów wydała mi się podejrzana, autora plebiscytu zacząłem podejrzewać o manipulację, destrukcję i sabotaż, więc musiałem interweniować Wink

Z tych zespołów kojarzę Zodiac, a Magnum to nie wiem nawet czy to ten.
Duch 1532
remaster

PostPosted: 19.01.2017, 17:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
Jeżeli ktoś poczuł się zawiedziony nowym albumem Nicka Cave'a powinien w ramach rekompensaty posłuchać tej płyty!
Ciekawe. Mnie właśnie zawiodło trochę And Also, podczas gdy Skeleton Tree, mimo wad, podoba mi się bardzo.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostPosted: 19.01.2017, 17:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
Czysty vaporwave to na ogół najgorszy rak, najbardziej wku**** gó*** jakie istnieje! Szlag mnie trafia na samą myśl Very Happy Po prostu niektórzy potrafią z tego coś wykrzesać, ale tylko wtedy, kiedy tych vaporów dodają mało.

Ale czymże są owe "wapory"?

Bartosz wrote:
Tegoroczny 2814, podobnie jak Hecker, o którym też pisałem asymilują vaporwave przepięknie, ale to raczej ich zasługa niż tego nurtu. Zresztą co ja będę pisał, patrz:

https://www.youtube.com/watch?v=YcsYSJwewWk
https://www.youtube.com/watch?v=8oBbJg_PqbU&t=181s

Dla mnie to jest piekło na ziemi!

Dzięki za kontrast. Rzeczywiście nie jest to muzyka, której miałbym ochotę słuchać dłużej niż minutę, ale też nie słyszę większego związku z zarekomendowaną płytą 2814.
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 19.01.2017, 21:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Anthrax - For All Kings
Brodka - Clashes
Kulka, Gaba - Kruche
Organek - Czarna Madonna
Megadeth - Dystopia
Testament - Brotherhood of the Snake
Tymon & Tansistors - Polskie gówno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Crowley
digipack

PostPosted: 19.01.2017, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Archive - The False Foundation
Marillion - F*** Everyone and Run
Roach, Steve - This Place to Be
Roach, Steve - Fade to Gray
Dream Theater - The Astonishing
Hey - Błysk
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 19.01.2017, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Acid Drinkers - Peep Show
Gojira - Magma
Vader - The Empire
New Model Army - The Winter
Anohni – Hopelessness
Kings Of Leon – Walls
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum