Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Southern Rock - czyli Rock Rolniczy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 26.04.2017, 07:16    Temat postu: Southern Rock - czyli Rock Rolniczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lata temu nie lubiłem (z wyjątkami niektórych płyt koncertowych), lata temu minus x zacząłem tolerować, w zeszłym roku pokochałem.

Allmani, Gov't Mule, Molly Hatchet, Lynyrd Skynyrd, Blackfoot - że pomnę tylko tych największych, najbardziej znanych.
Koncertówki, studyjne - nie ma różnicy, mogę słuchać godzinami.
Lubię tą delikatnie małomiasteczkową i mocno wiejską atmosferę, ten wyimaginowany wiatr z prerii na mojej twarzy, ten dziwny pierwiastek unoszącej się wolności (być może też iluzorycznej) + burbon oczywiście.

Ostatnio kupiłem 5 albumów z lat 90 (w kopertowych wydaniach Original coś tam, coś tam) Allmanów . Wiedziałem, że dwa albumy koncertowe będą wymiatały (jak zawsze w ich wypadku), ale nie sądziłem, że 3 albumy nagrane całkiem niedawno, będą tak potężnie wymiatały. Haynes i Woody odświeżyli nieco zakurzoną maszynę i wprowadzili ją na najwyższe obroty.

Wg mnie te trzy płyty można spokojnie stawiać obok pierwszych studyjnych - wstydu nie ma.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 26.04.2017, 07:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapomniałeś o The Black Crowes Wink
Kilkanaście lat temu miałem mocną fazę na takie granie - głównie w wykonaniu wspomnianych Czarnych Wron oraz Lynyrd Skynyrd (Allmani w mniejszym stopniu), na razie faza nie wraca - ale kto wie...
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.04.2017, 08:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lubię, ale wybiórczo.
Do Gov't Mule robiłem kilkanaście podejść, bo bardzo chciałem ich polubić, ale ani razu się nie udało. Czasem tak po prostu jest, że brakuje chemii między zespołem a odbiorcą. Kilka innych zespołów lubię (zapomnieliście o Doobie Brothers! Wink), wielu zwyczajnie nie znam, więc będę śledził ten wątek z uwagą.
esforty
longplay

PostWysłany: 26.04.2017, 08:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tito and tarantula - "Hungry Sally & other killer lullabies" 1999
Na obrzeżach gatunku i takie <smakołyki>.
Nie będąc zdeklarowanym miłośnikiem tej stylistyki czasem do odtwarzacza, oprócz wymienianych wyżej, trafiają: Georgia Satellites, T. Bone Burnet, Elam McKnight, Paul Black...
Nawet jeśli w gatunku prochu już się nie wymyśli pozostaje niekwestionowana radość grania i szczery przekaz... no i na dobrze podkręconej imprezie, obecnie już coraz rzadziej, można tańczyć nie doświadczając ambiwalencji uczuć Wink .
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 26.04.2017, 09:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do wyżej wymienionych zespołów dorzuciłbym jeszcze The Outlaws - to country-rock, a parę fajnych hitów mieli, np.

https://www.youtube.com/watch?v=rKbk_dQ8Mhg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 26.04.2017, 09:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
... niekwestionowana radość grania i szczery przekaz...

No właśnie, ja też mam takie odczucia względem Southern.

Derek Trucks - cudowne dziecko Souther Rocka. Wymiatał na scenach mając po 15-16 lat. Świetnie spisywał się w Allmanach, ale kariery solowej już nie znam. Podobno trochę zarzucił czysty southern na rzecz mocno urozmaiconej muzyki (jazz, blues i southern właśnie)?

Maćku - odnośnie Gov't - daj im jeszcze jedną szansę i posłuchaj Mulennium (3CD). Jest tam iście ognisty set (jakoś z 5 utworów) zagrany z Little Miltonem. Urywa różne części ciała!
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 26.04.2017, 13:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Freefall"]Do wyżej wymienionych zespołów dorzuciłbym jeszcze The Outlaws - to country-rock, a parę fajnych hitów mieli,

No i jeszcze Little Feat, nagrali kilka znakomitych płyt, ale chyba najważniejsi i najbardziej popularni to The Eagles.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.04.2017, 16:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest taka nowa kapela nazywa się Whiskey Myers - nagrali 3 płyty - ostatnia jest naprawdę bardzo dobra.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 26.04.2017, 20:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i padło kilka nazw, których w ogóle nie znałem. Wasza wiedza i zainteresowania są naprawdę szerokie!

The Eagles to chyba bardziej kalifornijskie brzmienia, ale myślę że również dla nich jest miejsce w tym wątku. Swoją drogą cholernie przeze mnie odpuszczony zespół. Cały czas zastanawiam się nad ich 6 płytowym boxem (chodzi za 7 dyszek), ale jako łyżkę dziegciu dodam, że zastanawiam się już z rok, albo i lepiej.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.04.2017, 20:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Maćku - odnośnie Gov't - daj im jeszcze jedną szansę i posłuchaj Mulennium (3CD). Jest tam iście ognisty set (jakoś z 5 utworów) zagrany z Little Miltonem. Urywa różne części ciała!

Własnie odpaliłem, poleciał pierwszy numer i, o kurczę, to jest stoner-funko-blues Wink
esforty
longplay

PostWysłany: 26.04.2017, 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lynyrd Skynyrd - "Endangered species" 1994 southern rock w wersji unplugged. W takiej odsłonie też brzmi intrygująco.
Podobno, piszę <podobno> wierząc iż ktoś tylko zadrwił z mojej niewiedzy, taśmy matki tego materiału zostały usunięte, ze względu na brak miejsca, z archiwów wydawcy, w tym wypadku oficyny Capricorn. I nie była to jedyna <egzekucja> (sic!).
Cure
digipack

PostWysłany: 26.04.2017, 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
taśmy matki tego materiału zostały usunięte,

Tego nie jestem w stanie nijak zrozumieć. To dla mnie profanacja i bezmyślność krawatowców, dla których ważne są oszczędności, słupki, wyniki finansowe, wolne fizycznie miejsce w magazynie itp. Tragedia. Dobra kultury to nie zapas w firmie produkcyjnej.

Nie wiem czy przypadkiem debiut KC na remasterach nie jest czyszczony z pierwszego tłoczenia winyla - mogę się oczywiście mylić, lata lecą, wiedza umyka, a to co czytałem lat naście temu się zaciera.
esforty
longplay

PostWysłany: 26.04.2017, 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Nie wiem czy przypadkiem debiut KC na remasterach nie jest czyszczony z pierwszego tłoczenia winyla

Tu raczej bym się nie obawiał. Fripp bardzo dba by kolejne wydania albumów KC z jego błogosławieństwem, czyt. z udziałem podczas masteringu, pochodziły z taśm matek, na których trzyma zwyczajnie łapę.
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 26.04.2017, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie przede wszystkim potężny debiut Lynyrd Skynyrd, kilka wczesnych Allmanów i chyba nic więcej w temacie. Był kiedyś taki muzyczny dialog:

Neil Young "Southern Man"
Lynyrd Skynyrd "Sweet Home Alabama"
Neil Young "Alabama"

w którym jestem po stronie Neila Younga Very Happy

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cure
digipack

PostWysłany: 27.04.2017, 10:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Cure napisał:
Nie wiem czy przypadkiem debiut KC na remasterach nie jest czyszczony z pierwszego tłoczenia winyla

Tu raczej bym się nie obawiał. Fripp bardzo dba by kolejne wydania albumów KC z jego błogosławieństwem...

To już wiem o co chodziło:

n the 1980s and 1990s made with inferior copies of the master tapes. After the masters were located in 2003,

Ja mam wersję na 30 lecie i pewnie tam przeczytałem, że coś nie ten teges z master tapes. Dopiero w 2003 roku odnaleziono oryginały.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: