Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Southern Rock - czyli Rock Rolniczy
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cure
remaster

PostPosted: 26.04.2017, 08:16    Post subject: Southern Rock - czyli Rock Rolniczy Quote selected Reply with quote

Lata temu nie lubiłem (z wyjątkami niektórych płyt koncertowych), lata temu minus x zacząłem tolerować, w zeszłym roku pokochałem.

Allmani, Gov't Mule, Molly Hatchet, Lynyrd Skynyrd, Blackfoot - że pomnę tylko tych największych, najbardziej znanych.
Koncertówki, studyjne - nie ma różnicy, mogę słuchać godzinami.
Lubię tą delikatnie małomiasteczkową i mocno wiejską atmosferę, ten wyimaginowany wiatr z prerii na mojej twarzy, ten dziwny pierwiastek unoszącej się wolności (być może też iluzorycznej) + burbon oczywiście.

Ostatnio kupiłem 5 albumów z lat 90 (w kopertowych wydaniach Original coś tam, coś tam) Allmanów . Wiedziałem, że dwa albumy koncertowe będą wymiatały (jak zawsze w ich wypadku), ale nie sądziłem, że 3 albumy nagrane całkiem niedawno, będą tak potężnie wymiatały. Haynes i Woody odświeżyli nieco zakurzoną maszynę i wprowadzili ją na najwyższe obroty.

Wg mnie te trzy płyty można spokojnie stawiać obok pierwszych studyjnych - wstydu nie ma.
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.04.2017, 08:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapomniałeś o The Black Crowes Wink
Kilkanaście lat temu miałem mocną fazę na takie granie - głównie w wykonaniu wspomnianych Czarnych Wron oraz Lynyrd Skynyrd (Allmani w mniejszym stopniu), na razie faza nie wraca - ale kto wie...
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 26.04.2017, 09:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lubię, ale wybiórczo.
Do Gov't Mule robiłem kilkanaście podejść, bo bardzo chciałem ich polubić, ale ani razu się nie udało. Czasem tak po prostu jest, że brakuje chemii między zespołem a odbiorcą. Kilka innych zespołów lubię (zapomnieliście o Doobie Brothers! Wink), wielu zwyczajnie nie znam, więc będę śledził ten wątek z uwagą.
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 26.04.2017, 09:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tito and tarantula - "Hungry Sally & other killer lullabies" 1999
Na obrzeżach gatunku i takie <smakołyki>.
Nie będąc zdeklarowanym miłośnikiem tej stylistyki czasem do odtwarzacza, oprócz wymienianych wyżej, trafiają: Georgia Satellites, T. Bone Burnet, Elam McKnight, Paul Black...
Nawet jeśli w gatunku prochu już się nie wymyśli pozostaje niekwestionowana radość grania i szczery przekaz... no i na dobrze podkręconej imprezie, obecnie już coraz rzadziej, można tańczyć nie doświadczając ambiwalencji uczuć Wink .
Freefall

PostPosted: 26.04.2017, 10:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do wyżej wymienionych zespołów dorzuciłbym jeszcze The Outlaws - to country-rock, a parę fajnych hitów mieli, np.

https://www.youtube.com/watch?v=rKbk_dQ8Mhg
Back to top
View user's profile Send private message
Cure
remaster

PostPosted: 26.04.2017, 10:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
... niekwestionowana radość grania i szczery przekaz...

No właśnie, ja też mam takie odczucia względem Southern.

Derek Trucks - cudowne dziecko Souther Rocka. Wymiatał na scenach mając po 15-16 lat. Świetnie spisywał się w Allmanach, ale kariery solowej już nie znam. Podobno trochę zarzucił czysty southern na rzecz mocno urozmaiconej muzyki (jazz, blues i southern właśnie)?

Maćku - odnośnie Gov't - daj im jeszcze jedną szansę i posłuchaj Mulennium (3CD). Jest tam iście ognisty set (jakoś z 5 utworów) zagrany z Little Miltonem. Urywa różne części ciała!
Goran
singel kompaktowy

PostPosted: 26.04.2017, 14:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Freefall"]Do wyżej wymienionych zespołów dorzuciłbym jeszcze The Outlaws - to country-rock, a parę fajnych hitów mieli,

No i jeszcze Little Feat, nagrali kilka znakomitych płyt, ale chyba najważniejsi i najbardziej popularni to The Eagles.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 26.04.2017, 17:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest taka nowa kapela nazywa się Whiskey Myers - nagrali 3 płyty - ostatnia jest naprawdę bardzo dobra.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Cure
remaster

PostPosted: 26.04.2017, 21:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

No i padło kilka nazw, których w ogóle nie znałem. Wasza wiedza i zainteresowania są naprawdę szerokie!

The Eagles to chyba bardziej kalifornijskie brzmienia, ale myślę że również dla nich jest miejsce w tym wątku. Swoją drogą cholernie przeze mnie odpuszczony zespół. Cały czas zastanawiam się nad ich 6 płytowym boxem (chodzi za 7 dyszek), ale jako łyżkę dziegciu dodam, że zastanawiam się już z rok, albo i lepiej.
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 26.04.2017, 21:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
Maćku - odnośnie Gov't - daj im jeszcze jedną szansę i posłuchaj Mulennium (3CD). Jest tam iście ognisty set (jakoś z 5 utworów) zagrany z Little Miltonem. Urywa różne części ciała!

Własnie odpaliłem, poleciał pierwszy numer i, o kurczę, to jest stoner-funko-blues Wink
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 26.04.2017, 21:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lynyrd Skynyrd - "Endangered species" 1994 southern rock w wersji unplugged. W takiej odsłonie też brzmi intrygująco.
Podobno, piszę <podobno> wierząc iż ktoś tylko zadrwił z mojej niewiedzy, taśmy matki tego materiału zostały usunięte, ze względu na brak miejsca, z archiwów wydawcy, w tym wypadku oficyny Capricorn. I nie była to jedyna <egzekucja> (sic!).
Cure
remaster

PostPosted: 26.04.2017, 22:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
taśmy matki tego materiału zostały usunięte,

Tego nie jestem w stanie nijak zrozumieć. To dla mnie profanacja i bezmyślność krawatowców, dla których ważne są oszczędności, słupki, wyniki finansowe, wolne fizycznie miejsce w magazynie itp. Tragedia. Dobra kultury to nie zapas w firmie produkcyjnej.

Nie wiem czy przypadkiem debiut KC na remasterach nie jest czyszczony z pierwszego tłoczenia winyla - mogę się oczywiście mylić, lata lecą, wiedza umyka, a to co czytałem lat naście temu się zaciera.
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 26.04.2017, 22:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
Nie wiem czy przypadkiem debiut KC na remasterach nie jest czyszczony z pierwszego tłoczenia winyla

Tu raczej bym się nie obawiał. Fripp bardzo dba by kolejne wydania albumów KC z jego błogosławieństwem, czyt. z udziałem podczas masteringu, pochodziły z taśm matek, na których trzyma zwyczajnie łapę.
Windmill

PostPosted: 26.04.2017, 23:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie przede wszystkim potężny debiut Lynyrd Skynyrd, kilka wczesnych Allmanów i chyba nic więcej w temacie. Był kiedyś taki muzyczny dialog:

Neil Young "Southern Man"
Lynyrd Skynyrd "Sweet Home Alabama"
Neil Young "Alabama"

w którym jestem po stronie Neila Younga Very Happy

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Cure
remaster

PostPosted: 27.04.2017, 11:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Cure wrote:
Nie wiem czy przypadkiem debiut KC na remasterach nie jest czyszczony z pierwszego tłoczenia winyla

Tu raczej bym się nie obawiał. Fripp bardzo dba by kolejne wydania albumów KC z jego błogosławieństwem...

To już wiem o co chodziło:

n the 1980s and 1990s made with inferior copies of the master tapes. After the masters were located in 2003,

Ja mam wersję na 30 lecie i pewnie tam przeczytałem, że coś nie ten teges z master tapes. Dopiero w 2003 roku odnaleziono oryginały.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum