Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Płyty roku 2017
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 20.09.2017, 20:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystko Maćku kwestią gustu - paru znajomym ten koncert się podobał. Smile Na mnie sprawił bardziej wrażenie pieczołowicie odegranego, niż zagranego, lekko mnie znużył, ale na pewno jest w nich potencjał.
View user's profile Send private message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 22.09.2017, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gizmodrome ‎– Gizmodrome
Czyżby płyta roku?

Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 22.09.2017, 21:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ależ skład! Co prawda pierwszego z lewej nie znam, ale reszta to creme de la creme. Pytanie tylko jak to zażarło na płycie?
Uprzejmie proszę o dwa zdania więcej o płycie.
crescent

PostPosted: 22.09.2017, 21:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

No właśnie zażarło jak cholera! Co prawda Copeland na głównym wokalu, ale to miła niespodzianka. Główną siłą tego materiału jest kolektywny kop, coś na podobnej zasadzie jak Grinderman, choć stylistycznie to inna bajka. Trzeba posłuchać.

https://www.youtube.com/results?search_query=gizodrome
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 23.09.2017, 19:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Gizmodrome ‎– Gizmodrome

Dzięki za polecenie, bo pewnie bym do tej płyty nie dotarł w tym roku. Zapowiada się smakowicie, zwłaszcza że bardzo kibicuję Kingowi i fajnie, że ma jeszcze swoje 5 minut.
bananamoon
pirat stereo

PostPosted: 25.09.2017, 14:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

- crescent

Bardzo dziękuję za polecenie płyty Gizmodrome; posłuchałem nagrań umieszczonych w sieci...ale coś mi się wydaje, że nie zapałam entuzjazmem do tego albumu.
Być może wynika to z faktu, że obecnie w muzyce cenię zupełnie inną estetykę, szukam w niej "czegoś innego", być może nasłuchałem się za dużo innych "gatunków", a może nigdy nie lubiłem takiego grania (he, he)...
...tak czy inaczej, za dużo tutaj natarczywości, hałasu, nachalności i zgiełku - nie nadążam za tą nowoczesną "linią produkcyjną" brzmień i dźwięków (która na czasie), odnoszę wrażenie, że studyjne sztuczki przesłaniają sedno muzykowania.
Co do kompozycji, także mam mieszane odczucia...instrumentalnie, irytuje mnie gra Adriana Belewa, który do znudzenia serwuje posprzęgane solówki gitarowe, nadużywa "wajchy i poluzowanego mostka gitary"...natomiast jestem pod wrażeniem (jak zwykle zresztą) kreatywności i sposobu gry Stewarta Copelanda - niesamowity perkusista!

Oczywiście weź poprawkę na to, że nie znam całego albumu, że utwory, których słuchałem przebijały się z trudem przez brzęczące, plastikowe, komputerowe głośniczki (na co dzień nie słucham muzyki z komputera), że się nie znam (he, he) - no coś mi nie pasuje w tym wydawnictwie.
Back to top
crescent

PostPosted: 25.09.2017, 17:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ależ, przecież... każdemu jego Copeland Wink. Słuchałem dziś rano w aucie, w drodze do pracy. Świat od razu stał się lepszy Smile. Ja te niepoprawne techniki Adriana Belew słyszę jako atuty tego materiału. Nieco szalony i zwariowany wokal Stewarta też mi pasi - takie trochę połączenie Cave'a z Lou Reedem. Z pewnością kupię sobie oryginał, bo na razie słucham z jumanych empechujków. Płytę polecił mi stary Przyjaciel, muzykujący amatorsko chirurg, zatwardziały wielbiciel Zappy, Talking Heads, Laswella... i 16 Horsepower, więc mu serdecznie dziękuję, choć i tak tego nie przeczyta, gdyż tu nie zagląda.
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 25.09.2017, 20:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Godspeed You! Black Emperor - Luciferian Towers

Raptem 3 dni temu ukazał się najnowszy krążek GY!BE i cóż, jak na razie nie zbiera wielce entuzjastycznych recenzji, choć moim zdaniem to ich najlepszy album z tych nowszych, czyli wydanych w bieżącej dekadzie. Styl grupy pozostaje charakterystyczny, nie ma rewolucyjnych zmian, choć tym razem album powinien przypaść do gustu także miłośnikom gitarowego grania."Bosses Hang" oraz "Anthem for No State" robią największe wrażenie. Daruję sobie analizowanie przekazu, jak ktoś chce, to można poczytać w Internecie takie próby - niezbyt mnie interesują podstawy ideologiczne autorów, natomiast za ważne uważam, że jest to dobra muzyka.
Back to top
Bartosz
remaster

PostPosted: 26.09.2017, 06:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Godspeed You! Black Emperor - Luciferian Towers

Płyta rzeczywiście zbiera umiarkowane recenzje, ale głównie dlatego, że to powtórka z rozrywki, coś, co zespół gra już od pięciu lat. Ale jeżeliby o tym akcie zapomnieć okazuje się, że to bardzo fajna muzyka.

Chelsea Wolfe - Hiss Spun (2017)

Tym, którzy tak jak ja czekali na tą płytę od czasu publikacji pierwszego singla powiem tylko, że warto było czekać, bo Hiss Spun jest świetna. Wszystkim innym, a zwłaszcza tym, którzy z jakiś względów Chelsea Wolfe nie znają (bo, nie wiem: ktoś nie korzysta z internetu, a całą wiedzę o muzyce czerpie z Teraz Rocka Wink ) powiem, że jest to mieszanka stoner rocka (czy nawet doom metalu, podobno, ale ja bym raczej nazwał to stoner rockiem), tylko nie takiego do skakania jak QOTSA, tylko raczej rozwlekłego i mulistego z eterycznym wokalem damskim, wiecie, trochę jak z 4AD. Płyta jest nastrojowa, mroczna, dość ponura, ale też nie brak jej rockowej energii, która fajnie się łączy z tym gotyckim smutactwem.

Reasumując: jest to świetny, przystępny, rockowy album, w dodatku bardzo głośny na długo przed swoją premierą, bo nagrała go popularna na świecie całym artystka, której głupio byłoby nie znać! Dlatego bardzo polecam!

Back to top
Maciek

PostPosted: 26.09.2017, 12:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
Chelsea Wolfe - Hiss Spun (2017)

Miałem właśnie o tej płycie tu napisać. Wink
Wczoraj zaliczyłem pierwszy odsłuch, ale jakoś się z rozminęliśmy z muzyką.
Poprzednie płyty panny Wolfe łykałem bez popitki, tej trzeba poświęcić zdecydowanie więcej uwagi. Stoner? Dla mnie jednak bardziej doomowy klimat, ale to akurat najmniej istotne. Widać, że Chelsea zmierza w stronę coraz cięższych brzmień. Jej koncert z 2015 był znakomity, jednak była to wtedy jeszcze zupełnie inna stylistyka. Już mroczna, ale jeszcze nie tak ciężka. Tak czy inaczej, bez względu na to czy ta płyta mi ostatecznie wejdzie, fajnie ze się dziewczyna rozwija i nie tłucze ciągle takich samych płyt. Każda kolejna to bardzo duży skok gatunkowy.
Kto chce, może rzucić uchem na ostatnią płytę tu: https://chelseawolfe.bandcamp.com/album/hiss-spun
crescent

PostPosted: 31.10.2017, 13:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

PRIMUS - The Desaturating Seven

Kolejna odsłona Primusa jest inna, nieco tajemnicza, trochę zagmatwana, mocno "rezydencka", ale przede wszystkim świetna! Materiał stworzony na bazie opowiadania dla dzieci o siedmiu goblinach (Claypool ponoć czytał to swojemu synkowi). Muzycznie: majstersztyk! Zwłaszcza wirtuozeria lidera na basie, jakże wyrazista, selektywna, momentami bardzo subtelna jak i dynamiczna. Krótko i treściwie, polecam!
Back to top
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 31.10.2017, 14:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słuchałem w sobotę fragmentów u Metza, wciągające, nawet bardzo.
crescent

PostPosted: 31.10.2017, 14:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOBBLER - From Silence To Somewhere

Niby kolejny retro-prog-rockowy almum, ale jakże urokliwy. Momentami bardzo dynamiczny i emocjonalny, jak nigdy dotąd. Na szczęście metalem to nie zatrąca. Jest za to bardzo art-rockowo z oczywistymi odniesieniami do Genesis, ELP, Yes, Gentle Giant, ale jest też coś "ichniego", ulotnego, czyli jakaś jednak wartość dodana. To cenna cecha nielicznych, naprawdę dobrych retro rockowych zespołów. Po trzech razach, słyszę to nawet lepiej od jakże udanego debiutu.
Back to top
sequencer
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 31.10.2017, 14:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:

Kolejna odsłona Primusa jest inna, nieco tajemnicza, trochę zagmatwana, mocno "rezydencka", ale przede wszystkim świetna! Materiał stworzony na bazie opowiadania dla dzieci o siedmiu goblinach (Claypool ponoć czytał to swojemu synkowi). Muzycznie: majstersztyk! Zwłaszcza wirtuozeria lidera na basie, jakże wyrazista, selektywna, momentami bardzo subtelna jak i dynamiczna. Krótko i treściwie, polecam!

Mam na CD, jeszcze nie słuchałem za dużo i jeszcze się nie przekonałem.
Maciek

PostPosted: 02.11.2017, 10:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:

Właśnie kończę. Solidny Primus, ale nie jest to coś, czego dałbym posłuchać 5 razy pod rząd. Zresztą nie o to przecież w płytach Primusa chodzi.
Fajnie, że Claypool daje jeszcze radę.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum