Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2017
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.11.2017, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
WOBBLER - From Silence To Somewhere

Są sygnały, że po okresie błąkania się bez celu zespół wrócił do klimatów debiutu - muszę się zainteresować.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 02.11.2017, 16:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zaproponowałbym najnowszą płytę Slowdive. Legenda grunge w doskonałej formie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.11.2017, 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grunge'em to bym raczej tego nie nazwał. Niektórzy twierdzą, że to shoegaze - co by nie było, ładne jest. Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.11.2017, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
crescent napisał:
WOBBLER - From Silence To Somewhere

Są sygnały, że po okresie błąkania się bez celu zespół wrócił do klimatów debiutu - muszę się zainteresować.

Nie błąkali się bez celu, tylko z 6 lat nic nie nagrali. Trzeba sprawdzić.

A w temacie - nowy David Crosby - Sky trails jest bardzo dobry. Typowe smędzenie starszego pana na temata znane od 50 lat - ale jak zrobione!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
szbe
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 07.11.2017, 08:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Godspeed You! Black Emperor - Luciferian Towers

Raptem 3 dni temu ukazał się najnowszy krążek GY!BE i cóż, jak na razie nie zbiera wielce entuzjastycznych recenzji, choć moim zdaniem to ich najlepszy album z tych nowszych, czyli wydanych w bieżącej dekadzie. Styl grupy pozostaje charakterystyczny, nie ma rewolucyjnych zmian, choć tym razem album powinien przypaść do gustu także miłośnikom gitarowego grania."Bosses Hang" oraz "Anthem for No State" robią największe wrażenie. Daruję sobie analizowanie przekazu, jak ktoś chce, to można poczytać w Internecie takie próby - niezbyt mnie interesują podstawy ideologiczne autorów, natomiast za ważne uważam, że jest to dobra muzyka.

Przy okazji polecam najnowszy album Esmerine (Constellation Records)

Założone zresztą u podstawy przez Bruce'a Cawdrona z GYBE i wiolonczelistkę Rebecce Foon z Thee Silver Mt. Zion. Dla mnie bardzo eleganckie i uważne, od jakiegoś czasu dużo więcej przyjemności mi sprawiają te płyty Esmerine niż samo GYBE Exclamation
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 07.11.2017, 09:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się. Dziękuję za reko Exclamation
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 12.11.2017, 05:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chris Potter - "The Dreamer is the dream" 2017

Nie kopiuję okładki, znalazłem same duże, a w zasadzie jest banalna.
Ale muzyka już nie, jakkolwiek to głównie mainstream. Jaki jest sound Pottera to zainteresowani wiedzą dobrze, tu w intrygujący sposób wybrzmiewający w towarzystwie perkusjonaliów. Mnie <uwiodły>: "Memory and desire" i "Sonic anomaly" a przecież pozostałe numery nie są gorsze.
Pewnie w jazzie ten rok zaznaczy się jakoś bardziej doniośle i posiadanie tej płyty to nie jest jakiś obowiązek, ale u mnie kurzyć się specjalnie nie będzie.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.11.2017, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Gizmodrome ‎– Gizmodrome
Czyżby płyta roku?

Jakby to powiedzieć... raczej zawód roku. Ledwo udało mi się to zmęczyć do końca, bardzo zmarnowany potencjał. Mam nadzieję że nagrają coś jeszcze i że będzie lepsze.

crescent napisał:
PRIMUS - The Desaturating Seven

Kolejna odsłona Primusa jest inna, nieco tajemnicza, trochę zagmatwana, mocno "rezydencka", ale przede wszystkim świetna! Materiał stworzony na bazie opowiadania dla dzieci o siedmiu goblinach (Claypool ponoć czytał to swojemu synkowi). Muzycznie: majstersztyk! Zwłaszcza wirtuozeria lidera na basie, jakże wyrazista, selektywna, momentami bardzo subtelna jak i dynamiczna. Krótko i treściwie, polecam!

Może trochę bardziej psychodeliczne niż zwykle ale w sumie Primus jak zawsze. Czyli jak zawsze trzeba posłuchać.

A jak chodzi o rekomendację to mam jedną:
Kazik & Kwartet ProForma - Tata Kazika kontra Hedora

Dla mnie absolutnie najlepszy album w tym roku. Ciężko go zaszufladkować bo to trochę poezja śpiewana, trochę rock, miejscami nawet z oczywistymi nawiązaniami do klasyki (Black Sabbath) ale to przede wszystkim bardzo dojrzała muzyka. Zresztą zauważyłem że wszyscy moi znajomi, którym puściłem tą płytę (a są to ludzie o bardzo różnych gustach muzycznych) byli z miejsca oczarowani.
Może ktoś powie że to przesada ale uważam Staszewskiego za najlepszego rodzimego barda i autora tekstów, nawet Kaczmarski nie pisał tak obłędnych tekstów. Dlatego każda próba wskrzeszenia tego geniuszu zasługuje na uwagę, a ta jest wyjątkowo udana (zresztą jak i poprzednie części).

https://www.youtube.com/watch?v=SPck2ifBeVI
Powrót do góry
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.11.2017, 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Electric Wizard - Wizard Bloody Wizard

Wokalista próbuje naśladować ohydny styl Ozziego, ale średnio mu to wychodzi. Ogólnie szału nie ma, można posłuchać, momenty są.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 19.11.2017, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Merkabah - Million Miles (2017)

Po cichu liczyłem, że będzie to jeden z moich kandydatów do płyty roku, ale po pierwszym odsłuchu nie mam pewności. Debiut miał jednak większą siłę rażenia. Ten jazz-metal był wówczas cięższy, ciekawszy, bardziej zaskakujący. Najnowszy album to jednak dużo więcej materiału i być może trzeba sie będzie w niego mocniej wgryźć. Niby cały czas połączenie cięższej, czasem nieco awangardowej gitarowej muzyki połączonej z saksofonem daje przyjemny efekt, ale zamiast solidnego strzału pałką w łeb, tym razem pojawiło się trochę więcej kombinowania w karmazynowym odcieniu. Nie wiem czy to w tym wypadku aż tak dobrze, choć całość z pewnością może się podobać.
https://www.youtube.com/watch?v=mcBzAjwvkRA
https://merkabahpl.bandcamp.com/
Bartosz
digipack

PostWysłany: 21.11.2017, 19:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:

Najgorsza płyta Czarodzieja jaką znam. A znam w sumie większą część dyskografii. Zawód roku jak dla mnie.

[/url]
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 26.11.2017, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeden z moich czołowych faworytów do płyty roku.
Tadeusz Sudnik - Tadeusz Sudnik & His Friends In Art (2017)

Trzeba koniecznie posłuchać całości, bo każdy numer jest w innym klimacie. Ale to chyba jedna z najbardziej kosmicznych polskich muz.
https://www.youtube.com/watch?v=GnCCwFZ8DpI
Tu odsłuch jeszcze jednego utworu: http://audiocave.pl/tadeusz-sudnik-his-friends-in-art/

A1. Euforila (Tomasz Stańko Group)
A2. Canadada (Paweł Prochnowski) [do odsłuchu cały utwór]
A3. Pierro (Adam Pierończyk)

B1. Korek (Aleksander Korecki)
B2. Ta Du Da (Tomasz Duda)
B3. For J.S. (Jan Pęczak)

C1. Symphonix (Andrzej Stolarz)
C2. Cats In Space (India Czajkowska)
C3. 7'37'' (Andrzej Mitan)
Vm P C4. Furmanek (Mamadou Diouf)

D1. Birdground (Adam Pierończyk)
D2. Unlinear (Adam Pierończyk)
D3. Randez-Vous (Mamadou Diouf)
jarex
digipack

PostWysłany: 26.11.2017, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sudnik, pamiętam go z czasów jak grał ze Stańsko, w telewizji nawet widziałem, ze 30 lat temu oczywiście Smile
Powrót do góry
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 16.12.2017, 19:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Djabe & Steve Hackett "Live Is A Journey - The Sardinia Tape"

Świetny węgierski jazz band + mistrz Hackett dało bardzo ale to bardzo ciekawy efekt: jazz chillout (jeżeli coś takiego istnieje).

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.12.2017, 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
crescent napisał:

Najgorsza płyta Czarodzieja jaką znam. A znam w sumie większą część dyskografii. Zawód roku jak dla mnie.

Dodałbym ten album do tematu "Nagorsze okładki wszechczasów".
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: