Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

JAZZOWA PŁYTA DEKADY - LATA 1970-79
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 27.09.2017, 13:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Generalnie nie "obrażam się" o to, że ktoś zjeżdża jedną z moich ulubionych płyt, jaką jest Black Market - ma do tego prawo, przecież to kwestia gustu. Z tej samej przyczyny nie przeszkadza mi też, że cytowany wyżej "znawca jazzu" zjeżdża lwią część dorobku Pogodynek. Mnie uderzyło jedynie porównanie do Riverside - to przecież kompletnie inna muzyka- więc tutaj każdy będzie mieć inną opinię w zależności od własnego widzimisię.
Tak czy inaczej - u mnie na liście Black Market raczej się znajdzie, jest to jedna z płyt, która podczas słuchania wzbudza we mnie pozytywne emocje (te zabawy z rytmem, wycieczki etniczne - cud miód) - na pewno TOP 100 lat 70-ych, a czy TOP 50 - jeszcze się zastanawiam Cool
A propos Soft Machine - wybór płyt spośród artystów sctricte jazzowych jest na tyle szeroki, że nie ma potrzeby wciskać tutaj SM, Zappę czy Gong - osobiście bardzo lubię w/w artystów (pisałem zresztą nieraz że Trójka SM przyczyniła się do mojego zainteresowania jazzem), ale nie będę cierpiał z powodu ich braku w tym plebiscycie.

Last edited by Bednaar on 27.09.2017, 13:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
crescent

PostPosted: 27.09.2017, 13:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar, przy okazji wyjaśniłeś również moją reakcję. Ja nie miałem siły Smile. Dzięki!
Back to top
Bednaar

PostPosted: 27.09.2017, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przećwiczyłem swoją cierpliwość na studentach, to zdaje się jest droga do świętości Very Happy
mahavishnuu

PostPosted: 27.09.2017, 15:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

„Black Market” już w latach 70. budził kontrowersje. Jak widać w tej materii nic się nie zmieniło. Osobiście bardzo lubię ten album, choć druga strona jest bardzo nierówna (nigdy nie przepadałem za „Three Clowns” i „Barbary Coast”, natomiast uwielbiałem „Herandnu”). Zerknąłem sobie na swoją wstępną listę „Jazz Top 1970-1979” – na razie „Black Market” jest na 40 miejscu. Gdyby kolega Białystok zjechał „Heavy Weather” w najmniejszym stopniu bym nie protestował. Zestawienie z Riverside faktycznie było niepotrzebne, choć to pewnie skutek wczorajszej dyskusji na temat tego prekursorskiego bandu. Smile
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 27.09.2017, 17:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moja listy trafiła, myślę, do gharvelta.
Zacząłem trochę żonglować miejscami i tytułami... patrzę Rolling Eyes , a to nie moja lista. No to wróciłem do <ustawień fabrycznych>. Dzięki polecajkom i przetrząsaniu w sieci, 18% mojego zestawienia to rzeczy wcześniej nie znane mi. A jeszcze jest tak ok. 25 tytułów, które chętnie nabyłbym drogą kupna i dumnie trzymał na półce.
Aha! wygląda, że nie jestem synem tego narodu, bo jazz polski, raczej, incydentalnie Embarassed .
Monstrualny Talerz
szpula

PostPosted: 27.09.2017, 23:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Moja listy trafiła, myślę, do gharvelta.
Zacząłem trochę żonglować miejscami i tytułami... patrzę Rolling Eyes , a to nie moja lista. No to wróciłem do <ustawień fabrycznych>. Dzięki polecajkom i przetrząsaniu w sieci, 18% mojego zestawienia to rzeczy wcześniej nie znane mi.

Myślę, że to zjawisko wystąpi u wielu głosujących, a wyniki mogą być zaskakujące i nieprzewidywalne. Będzie ciekawie.
U mnie dziś przeleciały następujące rzeczy:
Oregon - Violin
Charlie Mariano - Helen 12 Trees
Larry Young - Lawrence Of Newark
Les McCan - Invitation To Openess
Roy Brooks - The Free Slave
Freddie Hubbard - Red Clay

I wszystkie pięknie wchodziły! Czy nie można "listę 50" rozszerzyć do "Listy 500"? Very Happy
Back to top
Monstrualny Talerz
szpula

PostPosted: 28.09.2017, 00:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hej, a nie kojarzy Wam się ostatni kawałek z tego Les Mccana "Poo Pye McGoochie" z "Planetary Citizen" Mahavishnu Orchestra?

https://www.youtube.com/watch?v=hil-qwlbjLM
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 28.09.2017, 01:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Potwierdzam odbiór listy nr 2, której autorem jest esforty. Również pełne zestawienie. Muszę obie te listy dokładnie przejrzeć, czy wszystko na nich prawidłowo, na razie tylko pobieżnie rzuciłem okiem.
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 28.09.2017, 08:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Ale ja nie o tym. Albo nie mogę się dopatrzeć albo faktycznie tak jest: brak mi na liście Soft Machine Third, wydana w połowie 1970 roku jest chyba wystarczająco jazzową płytą by można było na nią zagłosować?

gharvelt wrote:
Tak więc z całym szacunkiem dla wybitności albumu "Third" SM, w tym plebiscycie nie będziemy na nią głosować

Solidaryzuję się z Koniem i między innymi z powodu takich zawiłości regulaminowych i podobnych niekonsekwencji odpuściłem sobie udział w zabawie.
Bednaar

PostPosted: 28.09.2017, 11:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Macie Panowie rację, że na niektórych płytach Soft Machine jest więcej jazzu, niż w nagraniach fusion w wykonaniu rasowych jazzmanów, ale gharvelt jako organizator podał pewne kryterium doboru wykonawców do zabawy - i w tym przypadku już od nas zależy, czy to akceptujemy, czy nie. Ja jednak akceptuję - mimo ze mam odmienne zdanie - ale jednocześnie będzie to moja ostatnia zabawa w układanie listy. Z biegiem czasu mam z tym coraz większe trudności, zresztą stopniowo coraz mniej muzyki słucham (obowiązki przede wszystkim - nie wszystko da się pogodzić z hobby) i wolę to robić dla czystej przyjemności, a nie w celu przypomnienia sobie i późniejszego ewentualnego upchnięcia danej płyty na listę.
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 28.09.2017, 14:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

W poprzedniej dekadzie nie było w puli "Hot rats", co nieco mnie zdezorientowało, ale zrozumiałem, myślę, filozofię gharvelta przy ustalaniu reguł. Groziło otwarciem furtki dla innych precedensów, którą później trudno domknąć Sad . Teraz ograniczeniem jest nieobecność w zestawieniu Soft Machine, która to jest konsekwencją szacunku dla wyznaczonych granic.

Z drugiej strony, będzie odrobina socjotechniki, w tych najlepszych restauracjach, co te je Michelin ,gwiazdkuje>, menu to nie jest kilkanaście stron ale zwykle 1-2 dotycząca dań głównych. Jasne, iż podpierając się tą metaforą zignorowałem proporcje ilościowe... za to tylko te Smile .

Maciek napisał:
Solidaryzuję się z Koniem i między innymi z powodu takich zawiłości regulaminowych i podobnych niekonsekwencji odpuściłem sobie udział w zabawie.
Nie uszczęśliwiła mnie ta wiadomość, choć rzeczywiście nie masz żadnego obowiązku doglądania poziomu moich endorfin.
Koniu
maxi-singel analogowy

PostPosted: 28.09.2017, 14:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Maciek"]
Quote:

Dzięki za wsparcie, ale ja nie jestem aż tak ortodoksyjnie nastawiony do (jak by nie było) zabawy. Bez SM też listę ułożę. Rozpocząłem chyba niepotrzebnie dyskusję - a wszystko przecież w rekach prowadzącego - On ustalił zasady i czuwa nad ich przestrzeganiem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 28.09.2017, 14:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Nie uszczęśliwiła mnie ta wiadomość, choć rzeczywiście nie masz żadnego obowiązku doglądania poziomu moich endorfin.

Miły esforcie, nic straconego, postaram się zadbać o twoje endorfiny w innych wątkach czy zabawach Smile Mnie takie dekadowe czy ogólnie gatunkowe plebiscyty przerastają. Ramy rocznikowe lub dyskografii jednego zespołu, to materiał w sam raz dla mojej percepcji i entuzjazmu, więc być może szukałem tylko pretekstu, żeby nie głosować na te kobyły. Wink
RoryGallagher
kaseta FeCr

PostPosted: 28.09.2017, 15:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Hot Rats" ma jednak sporo wspólnego z rockiem, na moje uszy więcej niż z jazzem, podczas gdy "Fourth" czy "Fifth" mają z rockiem wspólnego tylko tyle, że kiedyś zespół go grał...
Bednaar

PostPosted: 28.09.2017, 21:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Przed wysłaniem listy muszę dosłuchać jeszcze jedną płytę: Jim Hall - Concierto Smile

No i słuchałem - generalnie bardzo przyjemny, mainstreamowy jazz, zagrany z klasą - ale to chyba za mało, by znalazło się na mojej liście.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Next
Page 13 of 18

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum