Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

JAZZOWA PŁYTA DEKADY - LATA 1970-79
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gharvelt
remaster

PostPosted: 02.10.2017, 23:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
Nie będzie dla Ciebie problemem, jeśli wyślę listę, na której najpierw będą imiona, a potem nazwiska? Jeszcze zdążę poprawić.

Żaden problem, ja i tak później ręcznie uzupełniam listy w plikach, żeby nie było najdrobniejszej niezgodności w formułach.

Białystok wrote:
Drugi temat z tej płyty, 12-minutowy "Khalid Of Space Part - Two - Welcome" szczególnie wgniata słuchawki w uszy.

O to, to! Nie znam mocniejszego kawałka w jazzie w ogóle.
Back to top
View user's profile Send private message
Białystok
digipack

PostPosted: 05.10.2017, 21:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chyba dzisiaj nici z awansu to dosłuchać trzeba jazzy 70s. Teraz:

GARBAREK JAN – BOBO SVENSON QUARTET Witchi Tai-To (1974)

Wspaniała płyta, przy której prawie wszystkie klasyczne jazzowe albumy z poprzedniej dekady brzmią jak wprawki ze szkółki niedzielnej. Ale mimo to zaledwie druga dziesiątka bo konkurencja szalenie mocna. Jednakże jeżeli chodzi o mainstreamowy jazz to w siódmej dekadzie u mnie podium.
Freefall
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.10.2017, 21:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
wątku wymienione:
Young, Larry - Lawrence of Newark

Potężne organowe granie utrzymane w bliskowschodnim klimacie, dużo się dzieje na tej płycie. Życzę jej, żeby powtórzyła sensacyjny wynik "Electric Bath" z poprzedniego plebiscytu.

Kto wie co się stanie Smile. Przesłuchałem płytę i jest naprawdę znakomita. A "Khalid Of Space Part - Two - Welcome" rzeczywiście robi wrażenie. Na listę na pewno wskoczy, tylko jeszcze trzeba pomyśleć nad miejscem.
Back to top
Monstrualny Talerz
szpula

PostPosted: 06.10.2017, 09:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
gharvelt wrote:

Young, Larry - Lawrence of Newark

Potężne organowe granie utrzymane w bliskowschodnim klimacie, dużo się dzieje na tej płycie. Życzę jej, żeby powtórzyła sensacyjny wynik "Electric Bath" z poprzedniego plebiscytu.

...Drugi temat z tej płyty, 12-minutowy "Khalid Of Space Part - Two - Welcome" szczególnie wgniata słuchawki w uszy. ....

Ale ja się pytam: A gdzie jest "Khalid Of Space part One" ??? Wink
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 13.10.2017, 16:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie docierają do mnie kolejne listy.

Finał powinien być za tydzień, a tymczasem zaangażowanie spadło. Wszyscy przerzucili się na dyskusje o KC i poważnej awangardzie, Gentle Giant, NKR-ach albo Sabbatach i jazz poszedł w odstawkę. Dlatego przed chwilą wysłałem poprzez PW zaproszenia do potencjalnych zainteresowanych, głównie do osób które brały udział w poprzedniej edycji jazzowych dekad bądź wypowiadały się w niniejszym wątku. Zachęcam raz jeszcze do przesyłania swoich zestawień. Terminu finału wciąż nie zmieniam, choć przy obecnym stanie otrzymanych odpowiedzi widać wyraźnie, że ciężko będzie go utrzymać.
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 13.10.2017, 20:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Potwierdzam odbiór listy nr 5, którą przesłał RoryGallagher.

Kilka kolejnych osób w wiadomościach prywatnych zapowiedziało już, że wyśle swoje listy.
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 14.10.2017, 23:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Listę nr 6 dostarczył Koniu. Otrzymałem też kolejne zapowiedzi od innych forumowiczów, zatem czekam cierpliwie na ich realizację.
Back to top
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 15.10.2017, 02:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

I tak wygra 'Bitches Brew"...

Czy ta lista na pierwszej stronie jest uzupełniana o sugestie? Mingus w latach 70-tych wydał co najmniej 17 płyt, a na liście są tylko dwie. Znam akurat dwie płyty "Changes One" i "Changes Two", obie z 1974 roku, ale nie ma ich na liście, jest natomiast "Mingus Movies" z tego samego roku.

Czy jeżeli ktoś nie zapoznał się z wszystkimi propozycjami, może głosować, nie znając konkurencji, nie mając pełnego obrazu? Przyznam, ze nie wydaje mi się możliwe gruntowne zapoznanie się z wszystkimi sugerowanymi płytami nawet przez kilka lat, a co dopiero przez pól roku. Mogę się oczywiście mylić. Wink

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 15.10.2017, 10:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przecież, tak myślę, najciekawsze dla tego plebiscytu jest to co poza pierwszą piątką...
Zupełnie jak nie w sporcie. Z drugiej strony, o ile w szóstej dekadzie można było prognozować zwycięzców, ba, nawet była prognoza trafna w 100%, bodaj, to teraz przy siódmej, szansa na tak trafną prognozę jest, sądzę, mniejsza.
A, że się nie zna wszystkich płyt - cóż,rozwiązania idealne mają jedną wadę, nie istnieją Wink.
gharvelt
remaster

PostPosted: 15.10.2017, 11:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tym zwycięzcą to rzeczywiście może wyjść większy pogrom niż się spodziewałem - już w tej chwili lider ma ponad 100 punktów przewagi nad drugim miejscem...

Windmill wrote:
Czy ta lista na pierwszej stronie jest uzupełniana o sugestie? Mingus w latach 70-tych wydał co najmniej 17 płyt, a na liście są tylko dwie. Znam akurat dwie płyty "Changes One" i "Changes Two", obie z 1974 roku, ale nie ma ich na liście, jest natomiast "Mingus Movies" z tego samego roku.

Jak najbardziej jest uzupełniana, za chwilę dodam wspomniane dwie płyty. Z tego, co się zorientowałem, w latach 70-tych ukazało się 12 płyt Mingusa, które mogłyby się kwalifikować do tego plebiscytu (tj. są płytami studyjnymi albo koncertowymi, z materiałem, którego data nagrania nie różni się o więcej jak 5 lat od daty wydania).

Windmill wrote:
Czy jeżeli ktoś nie zapoznał się z wszystkimi propozycjami, może głosować, nie znając konkurencji, nie mając pełnego obrazu? Przyznam, ze nie wydaje mi się możliwe gruntowne zapoznanie się z wszystkimi sugerowanymi płytami nawet przez kilka lat, a co dopiero przez pół roku.

Nie ma innego wyjścia, pełne zapoznanie się z całą twórczością jazzową danej dekady to zadanie na lata i raczej nikt nie wyobraża sobie zabierania się za takie żmudne wyzwanie. Podejrzewam, że nawet mahavishnuu, który stwierdził po wrzuceniu przeze mnie pierwszych ponad 200 propozycji, że wszystkie one są mu znane, musiałby jeszcze różnych albumów dosłuchiwać, gdybyśmy ciągle poszerzali listę o kolejne pozycje. Nie każdy także lubi wszystkich wykonawców bądź podgatunki, nikogo nie zmuszamy do przesłuchiwania rzeczy, za które nie chce się zabrać.

esforty wrote:
Przecież, tak myślę, najciekawsze dla tego plebiscytu jest to co poza pierwszą piątką...
Zupełnie jak nie w sporcie. Z drugiej strony, o ile w szóstej dekadzie można było prognozować zwycięzców, ba, nawet była prognoza trafna w 100%, bodaj, to teraz przy siódmej, szansa na tak trafną prognozę jest, sądzę, mniejsza.

Też mi się tak wydaje. Do otrzymania ostatniej listy na podium, po pierwszych 5 zestawieniach, dostał się jeden album, którego zupełnie się nie spodziewałem tak wysoko (i przypuszczam, że nikt się nie spodziewał). Sporo może się zmienić, a wówczas finał będzie interesujący.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 15.10.2017, 15:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gharvelt - dzięki za przypomnienie - wezmę udział w zabawie. Mam takie pytanie- a właściwie sugestię na przyszłość (bo nie zmienia się reguł w trakcie gry) czy nie byłoby jednak zasadne punktowanie proporcjonalne do objętości przysłanych list? Jeśli np. w tej rozgrywce minimalna lista musi zawierać 15 pozycji, a maksymalna 50, to czy nie powinno być tak, że zwycięzca u uczestnika, który wysłał tylko 15 typów, dostaje 15 punktów, a nie 50?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 15.10.2017, 16:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

A dlaczego ulubiona płyta użytkownika, który wysłał krótka listę ma być inaczej (drastycznie!) punktowana niż tego od pełnej listy? Cool
Back to top
Goran
singel kompaktowy

PostPosted: 15.10.2017, 16:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chyba jeszcze nikt nie dodał Hugh Masekela - Home Is Where The Music is. Trebacz z RPA dość popularny w latach siedemdziesiątych. U mnie na liście b. wysoko.
gharvelt
remaster

PostPosted: 15.10.2017, 18:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
Mam takie pytanie - a właściwie sugestię na przyszłość (bo nie zmienia się reguł w trakcie gry) czy nie byłoby jednak zasadne punktowanie proporcjonalne do objętości przysłanych list? Jeśli np. w tej rozgrywce minimalna lista musi zawierać 15 pozycji, a maksymalna 50, to czy nie powinno być tak, że zwycięzca u uczestnika, który wysłał tylko 15 typów, dostaje 15 punktów, a nie 50?

Hmm, można rozważyć w kolejnych plebiscytach takie rozwiązanie. Sam nigdy o nim nie myślałem. Rozumiem, że to miałoby motywować do tworzenia i wysyłania pełnych list? Z drugiej strony, nie każdy jest w stanie tak obszerną listę zbudować, a wówczas pojawia się dylemat wskazany przez Jakuza: dlaczego zwycięzca krótszej listy miałby być zwycięzcą drugiej albo trzeciej kategorii? Takie kwestie warto jednak przedyskutować na samym początku zabawy, kiedy jeszcze można dokonać ustalenia obowiązujących reguł.

Goran wrote:
Hugh Masekela - Home Is Where the Music Is

Dodane.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 15.10.2017, 18:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dlatego, że waga takiej listy jest jednak inna. Jeśli ktoś potrafi wskazać z tak obszernego tematu jak jazz/fusion z lat 70. jedynie 15 ulubionych płyt i jego ostatnia płyta z listy dostaje aż 35 punktów, a ktoś inny ma takich płyt ponad setkę, dokonuje bolesnej selekcji i jego ostatnia płyta z listy dostaje punkcik, to coś mi tu nie gra. Zaznaczam, że nie chodzi o ten konkretny plebiscyt. Ja dla przykładu w plebiscycie na najlepszą rockową płytę lat dwutysięcznych pewnie od biedy bym sklecił jakąś 15 i głupio by mi było, żeby taka ułomna lista kosiła tyle punktów, co, dajmy na to, wypasiona 50 Bartosza... To jest przejrzysty system - tyle dostajesz, ile wysyłasz. Wtedy można sobie wyobrazić dopuszczenie nawet list z 5 typami. Oczywiście jest to niezobowiązująca propozycja do rozważenia na przyszłość.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
Page 15 of 18

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum