Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytaty o muzyce

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.05.2017, 13:17    Temat postu: Cytaty o muzyce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomyślałem sobie, że każdy z nas czytając książki, natyka się na interesujące fragmenty poświęcone muzyce. często są to piękne aforystyczne myśli. proponuję zamieszczanie w tym wątku takich ciekawych cytatów. Pomysł wpadł mi do głowy, gdy czytałem dziś Murakamiego i znalazłem następujący fragment, w którym puzonista jazzowy odpowiada na pytanie dziewczyny:

"-Co to konkretnie znaczy, że robi się coś naprawdę twórczo?
-Hm... Wchłaniając muzykę całym sercem, nagle fizycznie coś w sobie poruszasz, a jednocześnie tak samo poruszasz coś w słuchaczu. czyli tworzy się taki wspólny stan. Chyba o to chodzi."

Haruki Murakami "Po zmierzchu"

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: