Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

DINOZAURZY ALBUM ROKU 1956
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 11.06.2018, 09:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sonny Rollins - "+4" 1956

Nie ma jej na liście.
Zdaje się, że legendarny "Saxophone Colossus" wyprzedza tu rekomendowaną, jeżeli idzie o zawartość muzyczną, ale...
w 2002 szacowna Mobile Fidelity Sound Lab w serii Original Master Recording dokonała reedycji albumu w formacie SACD i efekt był nadzwyczaj dobry, szczególnie w zakresie instrumentów perkusyjnych (talerze jak żywe). Poskąpiłem wówczas 170PLN i nie nabyłem jej. Kilka miesięcy później stałem się posiadaczem edycji Prestige Records z 1991, dźwiękowo znacząco ustępującej wersji SACD, a za to sporo tańszej.
Być może (pewniejsze), iż Prestige troszczy się o prawa autorskie do "Colossusa" bardziej niż "+4", jednakże istnieje też opcja(mniej prawdopodobna), iż realizacja tej drugiej dawała Mobile Fidelity... większą szansę na szlachetny mastering?
Warto wspomnieć także, iż dla dwóch muzyków (Clifford Brown i Richie Powell) była to, bodaj, jedna z ostatnich sesji fonograficznych. Wkrótce obaj zginęli w kraksie samochodowej.
B.J.
box

PostPosted: 11.06.2018, 16:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

O, dzięki Exclamation za powód do poznania kolejnej płyty Rollinsa. Już na liście.
View user's profile Send private message
B.J.
box

PostPosted: 26.06.2018, 18:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
Guitar Moods by Mundell Lowe (1956)
12 ballad na elektryczną gitarę w tempach od wolnego do nieokreślonego. Czasem zaszemrze flet, obój czy rożek angielski zakuka, lecz z rzadka tylko sen sekcji rytmicznej przerywając. Dla sentymentalnych melancholików jak znalazł.

Dopisuję do listy.
Sentymentalni melancholicy powinni przy tym zasypiać we frakach, tak jak stoją. Cool
View user's profile Send private message
K o n i u
szpula

PostPosted: 28.08.2018, 09:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Serfując po YT natrafiłem na ciekawą płytę Milta Jacksona. Sprawdziłem pobieżnie: są to zapisy występów z 1949 i 1956 roku wydane właśnie w 1956. Fajnie się tego słucha, więc może ktoś będzie chciał umieścić na swojej liście?

Jackson, Milt - Roll 'Em Bags
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum