Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

NIE MA MOCNYCH - Black Sabbath
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 09.11.2017, 22:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wielkie dzięki za prowadzenie, Zlatan!
Dodam tylko od siebie, że album "Black Sabbath" to potęga w obu wersjach, zarówno z "Evil Woman" jak i z "Wicked World". W pełni zasłużona wygrana.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
RoryGallagher
singel analogowy

PostPosted: 09.11.2017, 22:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dołączam się do podziękowań dla zlatana Wink

Bardzo cieszy mnie wygrana debiutu, bo to nie tylko mój ulubiony album Black Sabbath, ale w ogóle jeden z moich najulubieńszych longplayów.

Zespół swój charakterystyczny styl wypracował dopiero na "Paranoid" (a na "Master of Reality" doprowadził go do perfekcji), tutaj jedynie kompozycja tytułowa ma wszystkie cechy Sabbathu, a reszta albumu to po prostu dużo ciężej zagrany blues rock. Ale ja uwielbiam takie granie Wink Mnóstwo tutaj swobody, większość instrumentalnych fragmentów to po prostu dość spontaniczne jamy. Nigdy później nie było w zespole takie równouprawnienia - tutaj każdy instrument (i wokal) jest tak samo ważny i doskonale się ze sobą uzupełniają (zamiast po prostu grac to samo). Na późniejszych albumach wokal i gitarowe nakładki coraz bardziej dominowały, spychając sekcje rytmiczną do roli akompaniatorów. Wracając do debiutu, bardzo podoba mi się także jego brzmienie - ciężkie, surowe, ale "czytelne". Całość jest bardzo równa, zarówno stylistycznie, jak i pod względem poziomu utworów. Choć oczywiście mam kilka faworytów: posępny utwór tytułowy, chwytliwy "N.I.B.", oraz mój ulubiony utwór z całej dyskografii zespołu - najbardziej jamowy, ale zarazem odpowiednio ciężki i chwytliwy "The Warning".

A kolejne pozycje na mojej liście ulubionych albumów Black Sabbath wyglądają, na chwilę obecną, mniej więcej tak:

2. Master of Reality
3. Vol. 4
4. Paranoid
5. Sabbath Bloody Sabbath
6. Born Again
7. Never Say Die!
8. Sabotage
9. 13
10. Heaven and Hell
11. Mob Rules
12. Headless Cross
13. Dehumanizer
14. Tyr
15. Technical Ecstasy
16. Cross Purposes
17. Eternal Idol
18. Forbidden
19. The Devil You Know
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 09.11.2017, 23:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podziękowania dla zlatana za poprowadzenie zabawy!
"Sabbath, Bloody Sabbath" to świetna płyta, ale ja na podium widziałbym "Paranoid" i "Master of Reality". Ale tak też nie jest źle Smile.
Back to top
View user's profile Send private message
zlatan
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 09.11.2017, 23:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział. Szczególnie tym, którzy byli w grze od początku i dzielnie przebijali się przez te wszystkie przeciętne Forbiddeny Smile Przyznam, że w pierwszych rundach byłem nieco rozczarowany liczbą głosów, ale gdzieś w połowie frekwencja mocno podskoczyła. Jeżeli na mających tu kultowy status Floydów i Crimsonów głosowało mniej więcej po 25 osób, to myślę że około 20 (czasem lepiej) na Sabbathów to dobry wynik.
Pewnie już każdy zauważył, że do Black Sabbath mam bardzo emocjonalny stosunek (oprócz Pink Floyd to chyba najważniejszy zespół w moim życiu). Świetnie się bawiłem przy prowadzeniu tej zabawy i mam nadzieję, że wy co najmniej tak samo dobrze Smile

Komentarz do wyników... Cóż, dwie sprawy:
1. Jaka by ta klasyfikacja nie była, ktoś zawsze będzie niezadowolony. Jeżeli wyniki są "zgodne z normami", to część narzeka, że mało emocji i niespodzianek. Jeżeli wyniki są nieprzewidywalne, to części nie będzie się podobać, że albumu X albo Y nie ma w czołówce. Wszystkim się nie dogodzi.
2. Jak słusznie zauważył gharvelt gdzieś w połowie, w takiej zabawie niekoniecznie chodzi o obiektywizm, a raczej o plusowanie i minusowanie zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Plus rozmaite głosy taktyczne.
Mając na uwadze powyższe, myślę, że wyniki wyszły fajnie (cokolwiek to słowo by miało znaczyć, na pewno w większości pokrywają się z moim zdaniem). Cztery najlepsze płyty (nie biorąc pod uwagę kolejności między nimi) po prostu nie mogły być inne według mnie Smile Dalej drugi rząd moich ulubionych (H&H, Mob Rules, Sabotage, Vol.4 + ew. Born Again i Dehumanizer) też niemal w komplecie. A reszta to nawet u mnie zmienia się dynamicznie, więc kolejność między nimi jest tu dla mnie ok. Jedyne czego mi brakowało, to trochę bardziej krytycznego spojrzenia na trzy ostatnie płyty z Ozzy'm - każdą z nich spokojnie przesunąłbym o kilka miejsc w dół. Gdyby nie to, byłbym bardzo zadowolony, ale myślę, że i tak jest dobrze Smile

Pewnie za jakiś czas stery przejmie Bednaar z Weather Report. A później może znowu uda mi się poprowadzić jakąś zabawę Smile
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.11.2017, 23:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gdyby zamienić na podium zwycięzcę z pozycją nr 3 (PARANOID! Wink) oraz ten sam zabieg wykonać na pozycjach 7-9 (Mob Rules wyżej niż Heaven and HellQuestionQuestionQuestion)
... to byłoby dla mnie w zasadzie ok. Dzięki, zlatan!
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 10.11.2017, 00:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przede wszystkim podziękowania dla zlatana! Gratuluję doskonałego prowadzenia zabawy, zaangażowania, dokładności, ale poza tym - a może zwłaszcza - inicjatywy (!). Potwierdziła się teza, że tylko indywidualny zapał jest w stanie pokonać panującą od dawna w dziale strzelanek stagnację. Choć niektórzy pewnie nie wierzyli, że uda się obecnie osiągnąć naprawdę dobrą frekwencję, to ja od początku nie miałem wątpliwości, że BS przyciągnie liczną grupę uczestników i stan podsumowań środkowych oraz końcowych rund dobitnie tego dowiódł.

Czy brakowało emocji? Jak dla mnie nie, mieliśmy parę niespodzianek, niemało taktyki i różne, czasem skrajnie odmienne, opinie. Jeśli ktoś liczył, że do finałowej trójki dostaną się np. po jednej płycie z Ozzym, Dio i Martinem, to może i jest rozczarowany, ale patrząc realistycznie chyba nikt takiego scenariusza się nie spodziewał.

Odnośnie wyników: naprawdę udane. Właściwie gdyby zamienić SBS z Vol. 4 miejscami, to byłbym niemal w pełni usatysfakcjonowany. Moje TOP 10 wygląda następująco:

1. Black Sabbath
2. Vol. 4
3. Paranoid
4. Master of Reality
5. Sabbath Bloody Sabbath
6. Sabotage
7. Technical Ecstasy
8. 13
9. Mob Rules
10. Heaven and Hell
Back to top
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 10.11.2017, 01:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziękuję zlatanowi za prowadzenie zabawy Smile Wyniki? cóż... przewidywałem podobny scenariusz już wcześniej Wink Niemniej: liczyłem na jakąś niespodziankę (np. HaH) na podium Smile Jednak...frakcja dinozaurów szybko pozbyła mnie wszelkich złudzeń Very Happy

Jeszcze raz dzięki Smile
boasnake
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 10.11.2017, 02:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja również przyłączam się do podziękowań dla zlatana. Nie ma to jak sobie postrzelać z wieczora albo ranka Laughing Czekam na Gary'ego, tudzież inny leżący w mojej sferze zainteresowań zespół Smile
Goran
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.11.2017, 05:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo fajna zabawa, dzięki Zlatan. Wyniki po mojej myśli, może tylko Vol.4 za nisko bo u mnie to jednak podium.
Koniu
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.11.2017, 08:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Miło, spokojnie i bez większych emocji (pamiętając jak iskrzyło przy Yes czy Vangelisie). Nie znaczy to,że było nudno - wręcz przeciwnie. Fakt, przebiegło "zgodnie z normami" i nie jest to wcale zarzut. Z mojej strony: pudło kompletne, choć w innej kolejności. Krytykowana przez niektórych "fuksiarska" SBS jako najmniej spójna, zaszła tak wysoko może właśnie dlatego, że mniejsza niż na pierwszych trzech albumach jednorodność materiału jest jej zaletą? No i oczywiście podziękowania dla prowadzącego.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Monstrualny Talerz
kaseta "chromówka"

PostPosted: 10.11.2017, 08:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podziękowania dla Zlatana za perfekcyjne prowadzenie i zaangażowanie.
W sumie cieszę się, że "13" zawędrowała dość wysoko, myślałem że na starcie zglanujecie. U mnie podium takie:
1) BS
2) Paranoid
3) 13
ale jestem całkowicie niedzielnym fanem.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 10.11.2017, 09:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zlatan, ogromne podziękowania!
Mnie jest trudno powiedzieć, czy debiut jest lepszy, czy SBS - obie są moim zdaniem dwiema najlepszymi płytami Tony'ego i spółki. Inaczej niż większość mam spory sentyment do Vol. 4, bo tam jest mój ulubiony numer BS - Cornucopia. Zaś pierwszą płytą, jako poznałem, było zakupione na winylu Tonpressu Paranoid, ale jest to tez najbardziej osłuchana przeze mnie płyta i dlatego nie mieści się na moim podium, które wyglądałoby tak:
1. Sabbath Bloody Sabbath
2. Black Sabbath
3. Vol. 4
Też jestem niedzielnym fanem Smile
Mniej więcej za tydzień ruszam ze strzelanką do Weather Report - nie wiem, czy uda mi się rozpocząć 18 listopada, bo mamy w domu gości (17-go nie ma szans - późno wracam z pracy). Powiedzmy, że na 100% zacznę 19-go.
Leptir

PostPosted: 10.11.2017, 11:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zlatan - szacun za świetne poprowadzenie strzelanki! Co prawda nie brałem udziału, bo nie czuję się wystarczająco kompetentny w dyskografii BS, ale śledziłem zmagania na bieżąco i będę się wynikami posiłkował przy dalszym poznawaniu ich muzyki. Smile
Monstrualny Talerz
kaseta "chromówka"

PostPosted: 10.11.2017, 16:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
...Mniej więcej za tydzień ruszam ze strzelanką do Weather Report.. .

To znakomita wiadomość! Z tej okazji przesłuchałem dziś cztery ostatnie ich albumy, które znam najsłabiej - nie są one takie aż złe, choć akurat dziś niektóre utwory skojarzyły mi się z soundtrackiem do...Króla Lwa Laughing

A czy moglibyśmy wstępnie ustalić jakieś moratorium na pierwsze 7 albumów? Albo zawieszenie broni w sprawie "Black Market" do czasu gdy późniejsza reszta odpadnie? Może Białystok pójdzie jednak na jakieś układy? Białystok z Mahavishnu zaczną na wstępie nawalać seriami z katiuszy do BM czy HW i pozostanie okopać się na umocnionych pozycjach.
Back to top
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 10.11.2017, 16:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

„Black Market” na pewno nie będę atakował, natomiast jeśli chodzi o „Heavy Weather” to nie ma zmiłuj się. Wink
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Next
Page 34 of 35

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum