Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - WEATHER REPORT (edition: 2017)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.11.2017, 23:09    Temat postu: NIE MA MOCNYCH - WEATHER REPORT (edition: 2017) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedna z fundamentalnych grup nurtu fusion (prywatnie - moi faworyci, wyżej moim zdaniem jest tylko Miles Davis), w której współliderowali Wayne Shorter i Joe Zawinul.
Zdjęcie z początkowego okresu działalności:

... oraz z okresu największego sukcesu komercyjnego:

Link do zasad:

http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=1206

... oraz dyskografia (uwzgledniłem tylko płyty studyjne z wiadomym w połowie koncertowym wyjątkiem: I Sing The Body...):

Weather Report (1971)
I Sing The Body Electric (1972)
Sweetnighter (1973)
Mysterious Traveller (1974)
Tale Spinnin' (1975)
Black Market (1976)
Heavy Weather (1977)
Mr. Gone (1978)
Night Passage (1980)
Weather Report (1982)
Procession (1983)
Domino Theory (1984)
Sportin' Life (1985)
This Is This (1986)

Głosy można oddawać codziennie do godziny 23:00 czasu polskiego (22:59 - głos ważny, 23:00 - już nie).
Po godzinie 23:00 publikuję podsumowanie każdej rundy.
Termin zakończenia rundy wstępnej wyznaczam na wtorek 21 listopada.
Zapraszam serdecznie wszystkich do udziału!

PS. Zastanawiałem się na dwiema ważnymi płytami koncertowymi: Live In Tokyo (1972) oraz 8:30 (1979). Jeżeli uznacie, że trzeba też je uwzględnić - termin zakończenia rundy wstępnej ulegnie 24-godzinnemu opóźnieniu.
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 20.11.2017, 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chętnie rozpocznę Laughing

Sportin' Life -1
This Is This -1,25
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leptir

PostWysłany: 20.11.2017, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Domino Theory (1984) -1
Sportin' Life (1985) -1,25

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 20.11.2017, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Procession (1983) -1
Domino Theory (1984) -1,25

Dwie najgorsze moim zdaniem płyty
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 20.11.2017, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

This Is This -1
Sportin' Life -1,25
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.11.2017, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sportin' Life -1,25
Domino Theory -1
Powrót do góry
Windmill

PostWysłany: 20.11.2017, 12:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Sportin' Life" -1,25
"This Is This" -1

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 20.11.2017, 12:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1) Pozwolę sobie wrzucić jeszcze raz link do bardzo ciekawej strony z masą informacji o WR:
http://www.weatherreportdiscography.org/weather-report-1971/

2) Wbrew pozorom dwie ostatnie płyty "Sportin Life" i "This is This" nie są takie złe, słychać tu już wyraźnie brzmienie (jakieś takie optymistyczne world music), które Zawinul rozwinął później m.in. na płytach Zawinul Syndicate

3) Warto posłuchać dwóch płyt solowych JZ, które niejako klamrą spajają dyskografię WR: "Zawinul" z 1971 r. i "Dialects" z 1986 r. "Zawinul" to właściwie płyta WR, a część z zawartych tu utworów czy pomysłów pojawia się na trzech pierwszych albumach. Momentami wolę tę płytę, niż dwa pierwsze albumy studyjne. Z kolei "Dialects" to dużo lepsza wersja "This is This" z udziałem m.n. Bobiego McFerinna. Kojarzy mi się ta płyta, kurcze, nie wiem czym, jakąś taką humanistyczną etnicznością z "Zoolookiem". Wrzucę tu jeden świetny kawałek z tej płyty, jeśli można, "Harvest":
https://www.youtube.com/watch?v=CKxG07qEc9k

4) Co do włączania "LiT" i "8:30": jestem i na tak i na nie. "LiT" to bardzo ważna płyta, którą koniecznie trzeba znać, ja tej płyty nawet nie traktuję jako koncertu, a właśnie jako twórcze dopełnienie wszystkich elementów wczesnego WR. Jednocześnie zgodnie z regulaminem: Bierzemy pod uwagę jedynie płyty z materiałem premierowym.. 8:30 na pewno pod to nie podpada, ale czy "LiT"? Moim zdaniem jest to materiał na tyle różny, że się kwalifikuje, ale zdania mogą być podzielone.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 20.11.2017, 12:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o nagrania wyłącznie premierowe, to jednak LiT nie spełnia tego wymagania, bo mamy tu wersje koncertowe zarówno z dwóch pierwszych płyt studyjnych WR, jak i z solowego krążka Zawinula. A że się sporo różnią od oryginałów? To charakterystyczne dla nagrań koncertowych zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z muzykami jazzowymi.
Z drugiej strony - podejrzewam, że obecność tej płyty w strzelance namieszałaby mocno w czołówce końcowego zestawienia. Moim zdaniem - podium bardzo realne, a kto wie - może nawet kandydat do zwycięstwa?
Co do 8:30 - mam podobne zdanie, jak kolega Monstrualny Talerz - dziękuję również za link do strony z dyskografią.
Z głosowaniem na razie się wstrzymam - poczekam, może ktoś się jeszcze wypowie w sprawie tych płyt koncertowych.
gharvelt

PostWysłany: 20.11.2017, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Live in Tokyo" to wysoko ceniona płyta i rzeczywiście mogłaby zakończyć rywalizację w ścisłej czołówce, natomiast przypominam, że inne zespoły także mają na koncie powszechnie uznawane wydawnictwa live, których jednak w naszych strzelankach nie uwzględnialiśmy. Dlatego uważam, że powinniśmy zachować konsekwencję i pominąć "Live in Tokyo" oraz "8:30".
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.11.2017, 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:

2) Wbrew pozorom dwie ostatnie płyty "Sportin Life" i "This is This" nie są takie złe, słychać tu już wyraźnie brzmienie (jakieś takie optymistyczne world music), które Zawinul rozwinął później m.in. na płytach Zawinul Syndicate

3) Warto posłuchać dwóch płyt solowych JZ, które niejako klamrą spajają dyskografię WR: "Zawinul" z 1971 r. i "Dialects" z 1986 r.

„Zawinul” to zacny album. Zdaniem Joachima Ernsta-Berendta Weather Report nigdy nie nagrał lepszego albumu studyjnego. W latach 90. nie podzielałem tego poglądu, jednak obecnie specjalnie bym nie oponował. Strzelanki zachęcają do sięgnięcia po dawno nie słuchane nagrania. Przyznam, że nie miałem odwagi wracać do ostatnich płyt. Szczególnie tych z lat 1982-1986. Swego czasu mocno mnie zniesmaczyły. Never again! Z ciekawości sięgnąłem natomiast po „Heavy Weather”, aby przekonać się, jak to teraz zabrzmi. Nie był to najlepszy pomysł… Pogodynki natrzaskały 14 płyt studyjnych (a właściwie 13,5). Tak naprawdę podoba mi się pięć (dokładnie 4,5), choć i na nich nie brakuje sęków. Trochę mało, jak na gigantów fusion.

Jeśli chodzi o żywce - róbcie, jak chcecie. Mnie tam wsio rawno.
Bednaar

PostWysłany: 20.11.2017, 14:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Pogodynki natrzaskały 14 płyt studyjnych (a właściwie 13,5). Tak naprawdę podoba mi się pięć (dokładnie 4,5), choć i na nich nie brakuje sęków. Trochę mało, jak na gigantów fusion.

A to już kwestia indywidualnych upodobań. Pisałem już, że dla mnie to numer 2 nurtu fusion - zaraz po Milesie. Moim zdaniem jednak dłużej trzymali wysoki poziom, niż Mahavishnu czy RTF.
Bardzo ciekawe spostrzeżenia kolegi Monstrualny Talerz na temat dwóch ostatnich, skazanych na pożarcie płyt WR. Przyznaję, że bardzo rzadko do nich wracam, ale słucham nawet z przyjemnoscią.
Co do koncertówek - na razie jestem skłonny nie brać ich pod uwagę. Poczekam jeszcze do dzisiejszego wieczora. Jeżeli do 23:00 nie będzie nikt naciskać na uwzględnienie przede wszystkim "LiT" i ewentualnie "8:30" - nie będę ich dodawać i zagłosuję Smile
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 20.11.2017, 15:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:

Jeśli chodzi o żywce - róbcie, jak chcecie. Mnie tam wsio rawno.

Ha, ha, a sądziłem, że głos Mahavishnu okaże się decydujący Wink
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 20.11.2017, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sportin' Life -1,25
Mr. Gone -1

Dura lex sed lex, bez koncertów!
Leptir

PostWysłany: 20.11.2017, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jestem za wyłączeniem nagrań koncertowych, w przeszłości rezygnowaliśmy z wielu świetnych płyt ze względu na tę zasadę, więc już należy być konsekwentnym i teraz.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 1 z 21

Skocz do: