Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Collegium Musicum/ Marian Varga
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
arsen1994
szpula

PostPosted: 22.01.2018, 16:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bo ja wiem ? To tylko kwestia gustu . Tutaj niektórzy przywołali pierwszy album Emerson. Zdecydowanie podzielam tą opinię co do tego jak świetny i nowatorski jest ten album. Tylko co dalej ? Tarkus jest dla mnie niestrawny, to samo mogę powiedzieć o Brain Salad (choć okładka jest bardzo spoko ) , Trilogy jest ok, a Obrazki są dla mnie ciekawe, choć dziwne. Płyty koncertowe , są bardzo dobre, jeśli ktoś jest oszołem słuchającym Emersonów 24h/dobe. A o późniejszych płytach z wyjątkiem może koncertowej płyty z Montrealu, która jest akurat dla mnie spoko, oraz kawałków Lake'a z Works vol 1 lepiej nie wspominać . Dlatego wolę zdecydowanie słuchać Collegium , Nice czy Egg. Choć nie znaczy to ,że nie zamierzam skompletować albumów Emersonów . Bo ja jako fan rocka progresywnego nie miałbym na winylu płyt tego bandu ? To byłoby niezasadne,choćby ze względów graficznych . A mam jak na razie tylko Works vol 1 i vol 2.
Back to top
View user's profile Send private message
B.J.
box

PostPosted: 22.01.2018, 17:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

arsen1994 wrote:
Choć nie znaczy to ,że nie zamierzam skompletować albumów Emersonów . Bo ja jako fan rocka progresywnego nie miałbym na winylu płyt tego bandu ? To byłoby niezasadne,choćby ze względów graficznych .
Shocked
Weź się jeszcze zastanów.

(Jak dobrze, że nie jestem fanem rocka progresywnego. Nawet nie wiedziałem, że tylu Forumowiczów ma pełną dyskografię ELP na winylu lub zmierza do kompletacji.)
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 23.01.2018, 09:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

arsen1994 wrote:
lepiej nie wspominać

Bezedura, panie. Ot, takie gładziutkie "Love Bitch" zawiera wybitną pod każdym względem suitę "Memoirs of an officer and gentleman". I "Canario". Choć fakt, że z płyt nagranych w latach 70. po "Trilogy" udałoby się złożyć jeden naprawdę dobry album, niekoniecznie podwójny.
View user's profile Send private message Visit poster's website
arsen1994
szpula

PostPosted: 23.01.2018, 10:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Powtarzam , kwestia gustu. Ty możesz lubić suitę z Love Beach( zresztą obiektywnie to jest jedyny godny uwagi utwór tej płyty) , tylko co z tego ? Czy to coś wniosło nowego do ich twórczości ? Trochę Emersonów demonizuje bo teraz po latach ich muzyka chwyciła mnie , ale jak pierwszy raz usłyszałem ich płytę to się przeraziłem i zrozumiałem dlaczego John Peel powiedział o nich ,że dla niego to waste of talent and electricity...
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 23.01.2018, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale czy każda płyta w dyskografii musi wnosić coś nowego? Jak dla mnie LB jest płytą znacznie lepszą, niż oba Works i te dwie nieszczęsne płyty nagrane po reunion.
Opinii Peela też bym nie demonizował - facet miał wybitnego nosa do zmieniających się trendów, ale też skłonność do popadania w skrajności ze swoimi osądami.
View user's profile Send private message Visit poster's website
arsen1994
szpula

PostPosted: 25.01.2018, 18:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja już wolę Works vol 2 bo jest bardziej spójne od 1 , choć to na jedynce są najleosze kawałki jakie napisał chyba Lake dla ELP.
Back to top
arsen1994
szpula

PostPosted: 12.02.2018, 10:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawostka . To jednak ktoś potrafi grać te kawałki : https://www.youtube.com/watch?v=Hl4Qq_Me9w0&list=UUtR5VZorP6H4W_nMKI_JnhQ
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 12.02.2018, 20:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przyznaję, że partie klawiszowe opanowane do perfekcji, łącznie z brzmieniem. Wiem, że Nord Electro dużo potrafi, ale nie wiedziałem, że aż tak dużo. Naprawdę bardzo fajnie to zagrali. a perkusja, technicznie i rytmicznie chyba nawet lepiej niż w oryginale.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum