Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nie Ma Mocnych: David Bowie (edition 2018)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
B.J.
box

PostPosted: 05.01.2018, 23:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
B.J. wrote:
... Nie przesłuchałem jeszcze w całości , bo boję się, że jest zimna, przerażająca i ponura jak żniwiarz. Ten rodzaj piękna nie specjalnie mnie pociąga...

Posłuchaj. Nie, wcale nie jest zimna, przerażająca, ponura. Z tej płyty, a zwłaszcza z dwóch ostatnich kawałków, tchnie wielka radość życia. Żal , że się już kończy, zdziwienie nad tym jak dziwne jest, ale jednocześnie wielka radość i uwielbienie, że życie jest po prostu piękne.

Dzięki za zachętę. Płyta od czasu nabycia (od owada Smile) czeka na swoją kolej. Pewnie się doczeka, zanim zaczniemy zabawę na dobre.
Natomiast nie planuję kompleksowego odświeżania dyskografii. I tak relatywnie często słucham tych płyt. I już na pewno poszczególnych utworów. To jest właściwe dla popu.
View user's profile Send private message
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 06.01.2018, 06:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Posłuchaj. Nie, wcale nie jest zimna, przerażająca, ponura.

Cóż, według mnie jednak jest, może oprócz ostatniego kawałka. Ja nie słyszę w Lazarus (notabene genialnym) albo Girl Loves Me nic optymistycznego. Jeżeli jest tu radość życia, to skutecznie zakamuflowana Smile
Back to top
I&I
longplay

PostPosted: 06.01.2018, 22:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Crowley wrote:
I&I wrote:
Odkrywam się Wink

Pierwsza trója z mojego zestawienia z 2016 roku na pewnym forum.

1971 Hunky Dory
1975 Young Americans
1976 Station to Station

Po dwóch latach idzie na zmianę.

To i ja zrobię coming out: nigdy, chociaż robiłem kilka uczciwych podejść, nie byłem w stanie przesłuchać Hunky Dory z przyjemnością. Absolutnie nie dociera do mnie fenomen tej płyty. Zwłaszcza w konfrontacji na przykład z The Man Who Sold the World. Czasowo te płyty dzieli niewiele ale muzycznie lata świetlne.
Pewnie będzie na podium, jak znam życie. Wink

Pewnie to jest kwestia zawartości rocka w Bowiem.
Ja zdecydowanie preferuję wersję z Hunky, czyli piosenkową wersję Davida. Ale jeszcze parę innych płyt się znajdzie z małą zawartością tego pierwiastka (aby nieco zamącić obraz ogólny).
Back to top
I&I
longplay

PostPosted: 06.01.2018, 22:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:

Leptir wrote:
Zresztą "Lodger" też uważam za bardzo dobry.

Świetna, bardzo niedoceniona płyta. Nie jest to oczywiście poziom "Low" i "Heroes" ale do mojego top 10 płyt Bowiego by się załapała.

Może to być herezja dla niektórych, ale to moja ulubiona płyta z tzw. trylogii.
Popieram przedmówców, pomijając opinie nt. Low i Heroes Wink
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 08.01.2018, 10:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Świętujemy dziś urodziny Davida i odliczamy czas do rozpoczęcia strzelanki. Dosłuchujemy, dosłuchujemy!!! (kto musi oczywiście)
Mi jeszcze trochę zostało do odświeżenia, ale jestem już bliżej niż dalej. No i tak sobie słucham i próbuję sobie te jego płyty jakoś poustawiać i muszę się przyznać, że takich ewidentnych paździerzy, które łatwo byłoby odwalić jest niewiele, w zasadzie to trzy płyty (ale nie zdradzam się na razie). Moje ulubione pozostały ulubione, natomiast bardzo zyskało "Hours", o którym nieco zapomniałem, kapitalne kawałki tam są.

Na dziś wrzucam Starmana z filmu Marsjanin, gdzie świetnie ta piosenka zabrzmiała w połączeniu z obrazem. Film jako całość też fajny
https://www.youtube.com/watch?v=VDcs0xWyhmY
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.01.2018, 11:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dosłuchuję, a czasem wracam do płyt niesłuchanych od dawna. No i zadziwiające rzeczy się przy tym dzieją. Np. przesłuchany wczoraj "The Man Who Sold the World", który kiedyś nie zachwycał, teraz wydaje mi się znakomitym, lekko psychodelizującym albumem, zwraca tam uwagę m.in. świetna robota gitarowa. To nie jest płyta ekscytująca piosenkowymi killerami - ale raczej ogólną atmosferą, grą zespołową, te same kawałki wyjęte z płyty brzmią gorzej niż w kontekście reszty (są wyjątki - oczywiście).

Z drugiej strony, wielbiony przeze mnie "1. Outside" trochę mnie zmęczył swoją długością, strasznie wielka to kobyła. Choć nadal uważam, że to świetny materiał. Może po prostu byłem zmęczony i potrzebowałem czegoś krótszego i wymagającego mniejszej koncentracji?
esforty
epka analogowa

PostPosted: 08.01.2018, 12:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

... i wygląda, iż <berliński ślad> dostał dwa strzały("Earthling", "Diamond dogs")!
Czy się podniesie?
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 08.01.2018, 13:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
... No i zadziwiające rzeczy się przy tym dzieją...

Oj dzieją się, dzieją. Gdybym miał obecnie robione badanie krwi to poziom bowiekrwinek byłby niebezpiecznie wysoki!

A Outside to jakoś mi nigdy nie podchodziło, może ze względu na długość właśnie. Ale I`m Deranged kapitalne oczywiście.

Dziś przyszła kolej na "Heroes", no pięknie weszło, jak nigdy dotąd.

I nie zapomnijcie o "Reality"!!!

Intrygujący cytat odnośnie tytułu tej płyty

"On the album's title, Bowie said:

I feel that reality has become an abstract for so many people over the last 20 years. Things that they regarded as truths seem to have just melted away, and it's almost as if we're thinking post-philosophically now. There's nothing to rely on any more. No knowledge, only interpretation of those facts that we seem to be inundated with on a daily basis. Knowledge seems to have been left behind and there's a sense that we are adrift at sea. There's nothing more to hold on to, and of course political circumstances just push that boat further out
"
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 08.01.2018, 13:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Dosłuchuję, a czasem wracam do płyt niesłuchanych od dawna. No i zadziwiające rzeczy się przy tym dzieją. Np. przesłuchany wczoraj "The Man Who Sold the World", który kiedyś nie zachwycał, teraz wydaje mi się znakomitym, lekko psychodelizującym albumem, zwraca tam uwagę m.in. świetna robota gitarowa. To nie jest płyta ekscytująca piosenkowymi killerami - ale raczej ogólną atmosferą, grą zespołową, te same kawałki wyjęte z płyty brzmią gorzej niż w kontekście reszty (są wyjątki - oczywiście).

No i fajnie, że zmieniłeś zdanie.

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.01.2018, 14:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż tylko krowa podobno nie zmienia, a ponieważ krową nie jestem... Wink
WOJTEKK

PostPosted: 08.01.2018, 14:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do Bowiego to ja już pewnie raczej zdania o poszczególnych płytach nie zmienię. Za dużo tego słuchałem.

Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 08.01.2018, 20:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

I nie zapomnijcie o "Reality"!!!

3xTAK
Świetna, rockowa, przebojowa płyta bez słabego momentu. Może nie tak ambitna jak Heathen, czy Outside ale krótsza i bardziej zwarta. To chyba moja ulubiona płyta Davida. Może nie najlepsza ale najczęściej jej słucham.
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 09.01.2018, 02:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słuchałem sobie dziś „Lodgera” (no ok, kolejna świetna płyta) i jakoś moje myśli zwróciły się ku Adrianowi Belew. I muszę się przyznać, że nigdy jakoś nie przyszło mi do głowy zastanowić się, w sumie jak to się stało, że Fripp z Belew się spotkali i przez kogo się to stało. Tzn. świtało mi w głowie, że gdzieś tam się spotkali właśnie na jakiejś sesji poprzez Eno/Bowiego/Gabriela/Levina, ale nie złożyło się to w całość ani nie umiejscowiło w czasoprzestrzeni. Dopiero dziś sobie doczytałem, że Bowie wypatrzył Belew na koncercie Zappy gdzieś w Niemczech (co jest dość znanym faktem), i następnie Belew dołączył do Bowiego na trasę koncertową Isolar II world tour w 1978, a następnie właśnie na Lodger. I właśnie dopiero gdzieś w okolicy 1979 r. Bowie razem z Belew udali się na koncert Steva Reicha w Nowym Yorku w klubie Bottom Line, gdzie Bowie dostrzegł Frippa i Belew postanowił się przywitać, cenił bowiem KC (podobno ITKOTKC było jego pierwszą progową płytą jaka miał), no i oczywiście grał Heroes na koncertach. Fripp zapisał Belew swój numer telefonu i zaprosił na spotkanie. Potem się spotkali i zaczęła się Dyscyplina!!!

AB: I was attending a concert in New York City with David Bowie, it was a Steve Reich concert at a club called The Bottom Line. When the lights came up at the end of the show, David Bowie pointed over to another table and said “Oh, there’s Robert Fripp!” I didn’t even actually know what Robert looked like, even though I was a big Crimson fan. I said “Well I’m going to go over and say hello to him, and tell him how much I love King Crimson.” That’s what I did, and he wrote his number on my arm with a sharpie. It was there for months! He said “Please, give me a call, let’s get together and have some coffee or tea or something.” I think it was the next week or so in New York City, we got together and started being friends from that moment. I let him know clearly from the beginning how much I knew King Crimson’s music and how greatly I appreciated it. I think that got me right on his good side.
BF: What year was that?
AB: That was 1979. In 1980, when I played around the world with Talking Heads, the first day we arrived in Europe – in London in fact – I got a call early in the morning in my hotel room from Robert Fripp saying “Hey I’m starting a new band with Bill Bruford. Are you interested?”

http://www.dprp.net/wp/interviews/?page_id=4858

Jak niezwykłe zbiegi okoliczności doprowadziły więc do utworzenia się kolejnej inkarnacji King Crimson!
Fripp znał Eno i Gabriela, Gabriel znał Boba Ezrina, ten znał Alica Coopera, ten z kolei zatrudnił Tony Levina. U Gabriela Levin poznał Frippa. Bowie znał Eno, ten znał Frippa, zaprosił go więc na „Heroes”. Zappa wynalazł Belew, razem pojechali na koncerty do Niemiec, tam Belew wypatrzył Bowie. Belew z Bowie i Eno nagrali Lodger następnie zaś dwaj pierwsi udali się na koncert Steva Reicha, gdzie z kolei przypadkiem znalazł się Fripp. Fripp odkopuje Bruforda, dzwoni do Levina i do Belew i mamy Disciplinę! Proste Smile

Zadanie matematyczne ze statystyki czy jakiejś tam probabilistyki: proszę obliczyć kto winien temu całemu zamieszaniu???

Z tej racji ciekawe wykopaliska youtubowe:
Heroes z 1978 r. z Belew na gitarze i jakiś gościu na skrzypcach, kapitalna wersja:

https://www.youtube.com/watch?v=4_spMJawxvM

Bowie nagrał na solową płytę Belew z 1990 r. „Young Lions” utwór „Pretty Pink Rose”, tu w wersji z trasy Bowiego „Sound & Vision” na której i Belew się udzielał.

https://www.youtube.com/watch?v=PhySOSH42NA

A trzeba jeszcze dodać, że z kolei Levin udzielal się u Bowiego w niektórych utworach na płytach „Heathen” i „Next day”. A Steve Reich nagrał Electric Counterpoint, które przerobiło The Orb na Little Fluffy Clouds, co już jednak ma się nijak do Bowiego, ani KC Wink
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 09.01.2018, 09:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ten gościu na krzypkach to zdaje się Simon House

Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.01.2018, 23:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziś zdobyty przeze mnie z narażeniem życia wspaniały prezent od Januszy Rocka - wkładka Z Davidem Bowie z nr marzec 2013 Teraz Rocka. TR przestałem kupować w czerwcu 1998 r., bo straciło to jakikolwiek sens, ale trzeba przyznać, że wkładki to była zawsze mocna część tej gazety. Wkładka o DB znalazła się tam dwukrotnie, we wrześniu 1998 r. (nie mam) i w marcu 2013 r., jak sądzę z okazji ukazania się Next Day. Poczytać można, oburzyć na niektóre gwiazdki też, ale zawsze to fajnie do kupy zebrane recenzje.
Link do ściągnięcia działa 7 dni:

https://we.tl/WON9NP6k9I
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 60, 61, 62  Next
Page 3 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum