Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nie Ma Mocnych: David Bowie (edition 2018)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 12.01.2018, 16:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Achtung, Achtung!
Rozpoczęcie strzelanki 15 stycznia o godź. 00:00.
Głosy można oddawać codziennie do godziny 23:00 czasu polskiego (22:59 - głos ważny, 23:00 - już nie).
Po godzinie 23:00 publikuję podsumowanie każdej rundy, ale może się to przeciągnąć do 12, 1 w nocy, miejcie cierpliwość.
Jeżeli ktoś nie zagłębiał się w zasady, to przypominam, że 15 stycznia rozpoczynamy rundę wstępną. Dajemy tylko głosy -1 i -1,25, a po tej rundzie nie odpadnie żaden album. Proszę o pogrubianie oraz nieedytowanie postów z głosami.
Zapraszam serdecznie wszystkich do udziału!
P.S. Starszych zboru proszę o kontrolę i ewentualne uwagi – to mój debiut w tej roli. Jednocześnie proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, trochę tych albumów jest i zawsze może coś wypaść w życiu codziennym. Jeśli nie będzie możliwe przedstawienie wyników zawsze postaram się o tym poinformować, wtedy runda przeciągnie się o dwa dni.

A dla tych, którzy nie do końca jeszcze zwiedzili zakamarki Bowielandi ciekawy ambiencik Ian Fish, U.K. Heir z niedocenionej zbytnio płyty Buddha Of Suburbia:
https://www.youtube.com/watch?v=a0yAR7R-MVA
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 12.01.2018, 20:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
z niedocenionej zbytnio płyty Buddha Of Suburbia:

To nawet nie to, że płyta jest niedoceniana, ale połowa numerów jest tu po prostu słaba. Oczywiście są tu i wyżyny, moja osobista to Bleed like a Craze, Dad. Później mamy bardzo klasyczny Strangers When We Meet, który był zresztą potem przerobiony na kolejnej płycie na zgrabny singiel.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 12.01.2018, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Budda zuzamen jest dobra, fakt, że po bardzo dobrym poczatku robi się słabiej, ale mimo wszystko oceniałbym ją na spokojne 7,5/10.

http://artrock.pl/
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.01.2018, 23:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ruch w interesie niewielki, ale mam nadzieję, że się jeszcze rozkręci.

Do omówienia pozostaje jeszcze trudny problem: Tin Machine! Szukałem jakiegoś klucza do zrozumienia tego wcielenia Bowiego i najlepsze co znalazłem to podpis pod którymś you tubem "Bowie doing his mid life crisis in style."
. Każdemu marzy się założenie zespołu rockowego i David to zrobił...tyle, że po ponad 20 latach kariery Wink

Z TM Irozpędzony Under The God i do tego Bowie z wąsem, o nie...
https://www.youtube.com/watch?v=fg7qKWQRDwk
z TM II odjechany czadowy If There Is Something, który zapewne niejednego fana Roxy Music doprowadził do palpitacji serca
wersja studio:
https://www.youtube.com/watch?v=c7QYO-1IQ3I
i koncertowa
https://www.youtube.com/watch?v=AhjvWHeSWzI
Back to top
Leptir

PostPosted: 13.01.2018, 23:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oryginalna okładka TM II - w USA było co nieco zakryte... Wink
gharvelt
digipack

PostPosted: 14.01.2018, 17:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Starszych zboru proszę o kontrolę i ewentualne uwagi – to mój debiut w tej roli. Jednocześnie proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, trochę tych albumów jest i zawsze może coś wypaść w życiu codziennym. Jeśli nie będzie możliwe przedstawienie wyników zawsze postaram się o tym poinformować, wtedy runda przeciągnie się o dwa dni.

Na pewno dobrze sobie poradzisz. Gdybyś jednak wiedział, że któregoś dnia coś Ci wypadnie i nie dasz rady zrobić podsumowania, możesz wcześniej poinformować, niewykluczone że znajdzie się jakiś ochotnik do jednorazowego zastępstwa. Ja w każdym razie planuję przygotowywać sobie codziennie zestawienia w excelu.

Wkleiłem informacje o godzinach podsumowań i podstawowych zasadach oddawania głosów na koniec posta otwierającego ten temat. Gdybyś chciał coś jeszcze doprecyzować w tym zakresie, to edytuj proszę pierwszego posta, dzięki temu łatwiej będzie znaleźć kluczowe wskazówki, nawet tym, którzy do zabawy włączą się już na jej dalszych etapach.
Back to top
Maciek

PostPosted: 14.01.2018, 18:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:

A ja mam nadzieję, że nie wygra "Ziggy Stardust".

Nie znam się na trendach, ale ten album naprawdę jest takim mocnym kandydatem do wygranej? U mnie poza pierwszą dychą, stąd moje zdziwienie.
WOJTEKK

PostPosted: 14.01.2018, 18:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

To bardzo dobra płyta, moim zdaniem jedna z najlepszych płyt Bowiego

Back to top
B.J.
box

PostPosted: 14.01.2018, 18:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakaś płyta wygra. I co z tego? To będzie tylko jakiś tam wyznacznik preferencji pewnej zbiorowości, jaką stanowią uczestnicy zabawy. Nie ustalamy hierarchii w skali globalnej. Raczej.
Maciek

PostPosted: 14.01.2018, 19:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
Jakaś płyta wygra. I co z tego? To będzie tylko jakiś tam wyznacznik preferencji pewnej zbiorowości, jaką stanowią uczestnicy zabawy. Nie ustalamy hierarchii w skali globalnej. Raczej.

To chyba każdy z nas rozumie i chyba nikt nie myśli o sądowym pozwie wobec autorów wkładki z Teraz Rocka Wink

WOJTEKK wrote:

Czyli pewnie oceniasz ją w okolicy 9/10 lub 10/10?
Jeśli Budda nie łapie się u Ciebie na podium czy w ogóle do pierwszej dychy, a plasuje się gdzieś w drugiej dziesiątce i zapracowała na ocenę 7,5/10 to pomiędzy nią a Ziggy Stardust mieści się kilkanaście płyt, które różnią się oceną o około 2 punkty. Oznacza to więc, że większość z tych płyt jest na styku (z czym absolutnie nie zamierzam polemizować). Wink
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 14.01.2018, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do rozpoczęcia głosowania już tylko 4 godziny. Emocje sięgają zenitu!

Zrobiłem sobie punktację dla poszczególnych albumów i cholera, za wyjątkiem kilku wyjątków, mam same 4 i 5 (w 5 stopniowej skali), a różnice idą w dziesiętnych. Naprawdę nie wiem co miałbym odstrzeliwać Crying or Very sad

Co do Ziggiego to tez uważałem, że to przereklamowana płyta. I wrzuciłem sobie ją do auta, bo miałem trochę nocnego jeżdżenia. Ale siadło! Dawno mi się tak przyjemnie nie jeździło. Piękne po prostu.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 14.01.2018, 22:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

WOJTEKK wrote:

Czyli pewnie oceniasz ją w okolicy 9/10 lub 10/10?
Jeśli Budda nie łapie się u Ciebie na podium czy w ogóle do pierwszej dychy, a plasuje się gdzieś w drugiej dziesiątce i zapracowała na ocenę 7,5/10 to pomiędzy nią a Ziggy Stardust mieści się kilkanaście płyt, które różnią się oceną o około 2 punkty. Oznacza to więc, że większość z tych płyt jest na styku (z czym absolutnie nie zamierzam polemizować). Wink

Dokładnie - Bowie nagrał sporo płyt w przedziale 7,5 do 10. Właściwie większość. Te poniżej 7/10 to już są nieudane. Właściwie to ja bym tak ocenił 3 - debiut, Never Let Me down i Tonight. A Tin Machine II jeszcze nie słyszałem. Reszta jest lepsza. A Ziggy u mnie ma tak 8,5/10.

Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 15.01.2018, 00:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Dokładnie - Bowie nagrał sporo płyt w przedziale 7,5 do 10. Właściwie większość. Te poniżej 7/10 to już są nieudane. Właściwie to ja bym tak ocenił 3 - debiut, Never Let Me down i Tonight. A Tin Machine II jeszcze nie słyszałem. Reszta jest lepsza. A Ziggy u mnie ma tak 8,5/10.

Zgadzam się z powyższym. Debiut, Never Let Me Down i Tonight są w pierwszej kolejności do odstrzału. Tin Machine II to dolna strefa stanów średnich. Nie jest może źle, ale pierwsze Tin Machine lepsze, więc II powinna dość szybko odpaść.
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 15.01.2018, 01:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rozległ się strzał i konie z kopyta ruszyły z boksów!

1967 David Bowie -1,25
1973 Pin Ups -1
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 15.01.2018, 06:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

David Bowie -1,25
Tonight -1
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 60, 61, 62  Next
Page 4 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum