Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aerosmith

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FanMaiden
szpula

PostWysłany: 18.05.2018, 21:47    Temat postu: Aerosmith Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro jest już Kiss, to czemu nie Aerosmith?

Jedna z moich ulubionych grup hardrockowych. To nie tylko radiowe przeboje pokroju "Crazy" czy "I Don't Wanna Miss a Thing". Uwielbiam okres ich twórczości do albumu "Get a Grip", potem już niespecjalnie.

Godny uwagi jest fakt, że grupa ta przez niemalże 45 lat (z wyjątkiem okresu 1979-1983) istnieje w jednym, oryginalnym składzie. A Steven Tyler to jest frontman z krwi i kości, a przy tym nieprzeciętny talent wokalny!

Mój ranking ich płyt studyjnych wyglądałby następująco:
01. Toys in the Attic (9/10)
02. Rocks (9/10)
03. Get a Grip (9/10)
04. Aerosmith (8/10)
05. Pump (8/10)
06. Get Your Wings (8/10)
07. Permanent Vacation (8/10)
08. Done With Mirrors (7/10)
09. Honkin' on Bobo (7/10)
10. Nine Lives (7/10)
11. Night in the Ruts (7/10)
12. Draw the Line (7/10)
13. Just Push Play (5/10)
14. Rock in a Hard Place (5/10)
15. Music from Another Dimension! (5/10)

Plus koncertowy "Live! Bootleg" (6/10)

Co o nich sądzicie?

https://rateyourmusic.com/~Rosa2207

Ostatnio zmieniony przez FanMaiden dnia 19.05.2018, 08:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 18.05.2018, 23:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W latach 93-97 mój ulubiony zespół. Za koncert w Warszawie w 94 oddałbym wszystko ale wówczas byłem za mały by się na nich wybrać.

Mój ranking na szybko:
1. Nine Lives - 9/10 - jakieś 3/4 płyty to dla mnie killery. Kiedyś jakiś portal zrobił wewnętrzny ranking płyt Aero i ten album był na ostatnim miejscu. W temacie jej nie docenienia nic mnie już nie zdziwi.
2. Get A Grip - 9
3. Rocks - 8
4. Pump - 8
5. Aerosmith - 8
6. Permanent Vacation - 7
7. Get Your Wings - 7
8. Rock in a Hard Place - 6 - bardzo niedoceniona płyta
9. Music from Another Dimension - 6
10. Night in the Ruts - 6
11. Draw the Line - 5
12. Toys in the Attic - 5 - straszna przeciętność. Wielka zagadka co w niej ludzie takiego słyszą.
13. Just Push Play - 4
14. Done With Mirrors - bez oceny bo już nie pamiętam co na niej jest, w każdym razie nigdy mi się nie podobała.

Honkin' on Bobo nie znam. A co do legendarnego I Don't want To Miss A Thing to uważam, że to jedna ze słabszych piosenek zespołu. Miałkość i bezpłciowość do potęgi. Jak ją pierwszy raz usłyszałem to zacząłem się odwracać od Aerosmith Wink Nie znoszę też balladki Angel. Chociaż generalnie ballady mieli zazwyczaj wyborne, z Amazing na czele. Mój absolutny nr 1 tej kapeli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esforty
longplay

PostWysłany: 19.05.2018, 07:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=4wmLg52Bcxs

Kiedy usłyszałem taką wersję tego standardu, wymiękłem. Byłem akurat w wojsku, trzeba więc było czasu zanim dotarłem do reszty płyty, która rzeczywiście jest niedoceniana.
Honkin' on Bobo miałem z miniaturą harmonijki, tej z okładki. Była w małym woreczku z czegoś udającego aksamit. Rzecz z drugiej ręki i nie mam pojęcia jak to było oferowane w sklepie. Płyta(CD) ostała się na półce, a harmonijkę "porwały" nieokiełznane dzieci szwagra.
Nie znam całego dorobku, ale dla mnie <tańcem derwisza> Aerosmith jest "Permanent vacation" i "Get a grip" tymczasem na kasetach, bo na krótkiej Wink liście zakupowej Ich nie ma.
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 25.05.2018, 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cry Me A River jest rewelacyjny. Pierwsze 3 utwory też znakomite, szczególnie ten:
https://www.youtube.com/watch?v=-ss29AYVJxU
Ale poza tymi 4 utworami jest już raczej średnio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: