Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - QUEEN (AD 2018)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.03.2018, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Innuendo +1
Queen II -1,25

night_watch
singel analogowy

PostWysłany: 24.03.2018, 12:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Queen II +1
Innuendo -1,25

Mój głos niczego nie zmieni i nawet nie jest mi z tego powodu źle Wink Innuendo to wspaniała płyta, uwielbiam z niej wszystkie utwory (nawet leciutkie i słodkawe Delilah - które swoją drogą zawsze lekko zalatywało mi "Happy Birthday" Steviego Wondera). Queen II na dzień dzisiejszy stawiam odrobinkę wyżej. Przede wszystkim cieszy mnie, że Queen II wyprzedziło A Night at the Opera i A Day at the Races (z których tę drugą widziałbym na 3 miejscu całego zestawienia, a tę pierwszą jeszcze dalej na piątej lokacie - za Sheer Heart Attack).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.03.2018, 13:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Queen II -1,25
Innuendo +1

WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.03.2018, 14:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Queen II +1
Innuendo -1,25

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.03.2018, 15:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Queen II -1,25
Innuendo +1
Powrót do góry
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.03.2018, 16:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Innuendo -1,25
Queen II +1

epka kompaktowa

PostWysłany: 24.03.2018, 18:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Innuendo -1,25
Queen II +1

Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.03.2018, 18:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Queen II -1,25
Innuendo +1

boasnake
szpula

PostWysłany: 24.03.2018, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Queen II -1,25
Innuendo +1

Yer Blue
remaster

PostWysłany: 24.03.2018, 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Innuendo -1,25
Queen II +1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Layla
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 24.03.2018, 22:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Innuendo -1,25
Queen II +1
Powrót do góry
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 24.03.2018, 23:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

QUEEN II v. INNUENDO
-29,75 : -5,75
8 : 14
(to wynik rudy finałowej licząc głosy - nie punkty)

Pozycja nr 2. QUEEN 2

Głosów: 22
Punktów: -29,75

Dwójka to płyta niezwykle starannie przygotowana. Pierwsze co przychodzi na myśl to eklektyzm. To co cechuje Queen od tej właśnie płyty po ostatnią. Płyta pretensjonalna, intrygująca i dynamiczna. Królowa pokazuje na niej swoje spojrzenie na hard rock. Jakże inne od Deep Purple czy Led Zeppelin, a jednak nie odcina się od wymienionych wzorców. Piszę, że krążek przygotowany myśląc głównie o produkcji, o pomysłach. Królowa to zespół spełniający się na koncertach (zwłaszcza Mercury) ale ta płyta jest wybitnie studyjna. Do tego stopnia, że niektóre doskonałe numery nigdy nie zaistniały na scenie. Queen II to pierwsza z co najmniej czterech kolejnych płyt Królowej, które wyznaczały nową jakość w muzyce rockowej. Ta jakość nazywa się Queen. To chyba najbardziej niedoceniana płyta zespołu. Tym bardziej cieszy mnie to, że Dinozaury tak wysoko ją wywindowały (mimo, że nie była moją faworytką).
Ta ballada z białej strony powala: https://www.youtube.com/watch?v=Nx_SVPiXnWM
Ponieważ do dziś dla mnie wzorcem kapeli rockowej, który powinien być w muzeum w Sèvres jest Led Zeppelin, nie mógłbym nie przypomnieć:
https://www.youtube.com/watch?v=-IzXzHtvgE8&list=RD-IzXzHtvgE8
No i wisienka na torcie: https://www.youtube.com/watch?v=SoBMhx_ap_g
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 24.03.2018, 23:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Winner is: INNUENDO

zgromadziło -5,75punktów

Tak, będziemy próbować nadal
Iść tą cienką linią
Będziemy próbować nadal
Po prostu wyprzedzać nasz czas.

(fragment Innuendo w wolnym tłumaczeniu)

Faktycznie wyprzedzili czas. Całym swoim dorobkiem, więc też i tą płytą. Insynuacja jest płytą ponadczasową. Można ją porównać do tej najsłynniejszej z 1975 roku. Utwór tytułowy to taka Bohemian Rhapsody po latach. Na tej płycie słychać powrót Królowej do korzeni ale poprzez nowoczesne brzmienie. Różnorodność, czy jak wolimy nazywać eklektyzm, mistrzowski slalom między stylami i między nastojami, to cecha charakterystyczna tej płyty. A co ciekawe pomimo tego płyta stanowi monolit, nie ma na niej momentów zbędnych, przypadkowych. Dla mnie ten album to pożegnanie Freddiego ze światem poczynione w wielkim stylu. Wielkie dzieło wielkich artystów zwyciężyło zasłużenie.

Przedstawienie musi trwać!
Przedstawienie musi trwać! Tak!
Wewnątrz moje serce pęka
Mój makijaż może się złuszczyć
Lecz mój uśmiech wciąż pozostanie.

Tak jak pozostanie nieśmiertelna muzyka Freddiego i przyjaciół.

https://www.youtube.com/watch?v=h61Bge7EbBo
Powrót do góry
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 24.03.2018, 23:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję za udział, za obecność i za pomoc w prowadzeniu plebiscytu. Co złego to nie ja. Niezwykle budująca była frekwencja. W zabawie wzięło ogółem udział 27 graczy! Przyznacie, że rezultaty są zaskakujące. Ale wiele o motywacjach głosujących mówią komentarze, za które dziękuję osobno. Myślę, że trafiliśmy z tematem i czasem strzelanki. Wielkość dyskografii okazała się optymalna dla prowadzącego i chyba nie znudziła grających. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Powrót do góry
Sławek
kaseta FeCr

PostWysłany: 24.03.2018, 23:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Koniu za sprawne przeprowadzenie plebiscytu. Dla mnie to kolejna świetna zabawa ku przypomnieniu (i zapoznaniu mi nieznanych) płyt na co dzień nie słuchanych. Pozostałym Koleżankom i Kolegom dziękuję za cenne komentarze podczas zabawy, które często pozwalają lepiej zrozumieć to czego się słucha.
Zwycięzca nie był dla mnie zaskoczeniem, tym bardziej miło, że jest to pierwsza płyta Queen, którą zakupiłem (na kasecie) i odświeżam ją częściej niż inne.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Następny
Strona 34 z 36

Skocz do: