Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

NIE MA MOCNYCH - QUEEN (AD 2018)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 34, 35, 36  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.03.2018, 20:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Queen +1
The Miracle -1,25
A Kind of Magic -1

zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 13.03.2018, 21:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
...Moze nie jest to najlepsza płyta Queen ale w kategorii fajności - absolutny top. Ma ciąg do przodu, dużo świetnych melodii, bardzo dobrze się słucha. Moim zdaniem z późniejszych płyt to tylko Innuendo jest lepsze, reszta słabsza ("The Miracle"), albo dużo słabsza (pozostałe).

Jedziesz po bandzie. Nie usprawiedliwia Cię nawet powszechnie znana skłonność do pop-music. I tutaj już nie żartuję w przeciwieństwie do Oregon Wink
Quote:
...ale to jest problem słuchania muzyki "od- do"jezeli ktoś zaczął słuchać muzyki w XXI wieku, to minęły go wszystkie muzyczne rewolucje i nie wie, ze muzyka na przestrzeni lat się zmieniała i zespoły musiały też jakoś ewoluować,

Jak mawia Tarkus - BEZEDURA, Wojciechu Smile
Słucham świadomie muzyki równie długo jak Ty, podobnymi ścieżkami (choć oczywiście czasem się rozmijającymi) dochodziliśmy do kolejnych wyborów/opcji/ulubionych gatunków ale wydanie "Hot Space" przez QUEEN - zespół stricte rockowy, z pazurem, nawet po wydaniu dwa lata wcześniej "The Game", był po prostu szokiem. To nie był QUEEN, który znałem i lubiłem. To nie był DOBRY, NOWY QUEEN. To był pierwszy z wielu "skok na kasę" - obrzydliwy brzmieniowo.
Quote:
...bo zaczynając na początku lat 70-tych nie dało rady grać cały czas tak samo, czasy zmieniały się dosyć szybko i trzeba było reagować, bo się wylatywało z rynku. Ten ferment twórczy był dużo bardziej widoczny niż teraz, kiedy kapela z 20letnim stażem gra to samo i tak samo od początku, bo nie musi inaczej. Queen zaczynali w czasie glamu, kończyli w czasie grunge'u - po drodze mieli jeszcze punk, disco nową falę i new romantic. po prostu kombinowanie ze stylem było wpisane w tamte czasy.

Dzięki za kawał historii muzyki w pigułce, ale nijak się to ma do tego, że Mercury i sp-ka na "Hot Space" porwali się na rzeczy, które ich zwyczajnie przerosły. Jasne - zyskali nowych słuchaczy. Te świetne notowania z list przebojów zapewne nie kłamią. Ale stracili równie dużo. Starzy fani się odwrócili, na koncerty zaczęła przychodzić zupełnie inna publika, Queen stał się gwiazdą POP. I w zasadzie dopiero wydanie "Innuendo" przywróciło im należne miejsce w kanonie ROCKA - nie disco czy pop-music. A "Hot Space" - patrząc z perspektywy czasu nijak się ma do tego co kojarzymy słysząc nazwę QUEEN - i całe szczęście!
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 13.03.2018, 21:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Żadna BEZEDURA, tylko gust. Jak dupa każdy ma własny. Hot Space podeszło mi od początku do konca, nawet lepiej niż The Game, i szybciej. Works było pewnym rozczarowaniem, ale takim trochę, A A Kind of Magic...
Poza tym nie przeszkadza mi, że czasami niektóre zespoły robią sobie jakieś takie wolty stylistyczne, bo to ich bandyckie prawo. Tylko, ze czasami to kopuje a czasami nie. Queen kupiłem, Jethro Tull kupiłem, a na przykład Turbo Judaszy - nie bardzo. Zmianę brzmienia Motorhead na Orgasmotronie też jakos zaakceptowałem, chociaż było... dziwnie. W takich przypadkach mówię - ale to były lata 80-te, wtedy się różne dziwne rzeczy działy - i to wszystko tłumaczy. Fredek Kiepski kiedyś powiedział, że nie ważne z czego (pędzone), ważne żeby sponiewierało. Ma mi się podobać, reszta pikuś.

http://artrock.pl/
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.03.2018, 21:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
Gacek wrote:
Jest OK ale za dużo tu lukrowania a za mało konkretów.

Ciekawe, bo jak dla mnie to zdanie idealnie opisuje The Works, którego bronisz Smile

Nie bronię tylko ustawiam w odpowiedniej kolejności. Works to nie jest jakiś wybitny album ale ma przeboje warte uwagi i przede wszystkim rockowe brzmienie. Gdzie tu lukier?
Made In Heaven to nie jest zła płyta ale byłaby dużo lepsza gdyby muzycy aż tak na każdym kroku nie chcieli podkreślić jej nostalgicznego charakteru.
Dla mnie ciut wyżej powinien być Works bo jest bardziej spójny i spontaniczny.
Back to top
Jakuz

PostPosted: 13.03.2018, 21:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kompletnie, ale to KOMPLETNIE nie czuję sensu Twojej odpowiedzi. Co ma gust do komercyjnych zapędów twórców i - co za tym idzie - jakości muzyki? Ano nic!
Bo gdyby miał, to można by o o twórczości np. Bayer Full pisać, że jest doskonała, niepowtarzalna i bliska ideału w kwestii harmonii, brzmienia i wykonania. A jest?
Back to top
Jakuz

PostPosted: 13.03.2018, 21:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
Kompletnie, ale to KOMPLETNIE nie czuję sensu Twojej odpowiedzi. Co ma gust do komercyjnych zapędów twórców i - co za tym idzie - jakości muzyki? Ano nic!
Bo gdyby miał, to można by o o twórczości np. Bayer Full pisać, że jest doskonała, niepowtarzalna i bliska ideału w kwestii harmonii, brzmienia i wykonania. A jest?

p.s. - To oczywiście do postu Wojtka!
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.03.2018, 21:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Made in Heaven -1,25
The Works -1
News of the World +1
Back to top
Maciek

PostPosted: 13.03.2018, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

To ja też się odniosę.

Quote:
...ale to jest problem słuchania muzyki "od- do"jezeli ktoś zaczął słuchać muzyki w XXI wieku, to minęły go wszystkie muzyczne rewolucje i nie wie, ze muzyka na przestrzeni lat się zmieniała i zespoły musiały też jakoś ewoluować,

Na podobnej zasadzie ktoś, kto nie brał aktywnego udziału w II wojnie światowej nie powinien dziś w ogóle komentować tego, co się wówczas działo, a już broń Boże nie wolno mu oceniać strategii, taktyki i moralności poszczególnych narodów Rolling Eyes
Nie róbmy z muzyki takiego zamkniętego kręgu dla wtajemniczonych. Do rozkminienia ewolucji i rewolucji oraz poukładania sobie tego w sensowna calość nie trzeba mieć długiej brody Wink
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostPosted: 13.03.2018, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Queen +1
Made In Heaven -1,25
The Game -1

WOJTEKK

PostPosted: 13.03.2018, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:

MA! Bo można skok na kasę zrobić z klasą, albo bez klasy. dla mnie HS to jest skok na kasę zrobiony z klasą. Po prostu mi się ta płyta bardzo podoba. Tobie nie. I to jest właśnie kwestia gustu

Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 13.03.2018, 22:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
To ja też się odniosę.

Quote:

Na podobnej zasadzie ktoś, kto nie brał aktywnego udziału w II wojnie światowej nie powinien dziś w ogóle komentować tego, co się wówczas działo, a już broń Boże nie wolno mu oceniać strategii, taktyki i moralności poszczególnych narodów Rolling Eyes
Nie róbmy z muzyki takiego zamkniętego kręgu dla wtajemniczonych. Do rozkminienia ewolucji i rewolucji oraz poukładania sobie tego w sensowna calość nie trzeba mieć długiej brody Wink

Ale to jest stwierdzenie faktu, a nie zarzut - słuchaj sobie, pisz sobie - co chcesz, aby z sensem. Oceniaj. A fakty są takie - tych co słuchaja muzyki od jakichś 15-20 lat ominęły wszystkie muzyczne rewolucje i trafili na czasy stagnacji - mieli trochę pecha. Wy tą muzyke będziecie odbierali inaczej - bo inaczej odbiera się coś z "puszki" a inaczej kiedy się to dzieje właśnie teraz.

Back to top
Maciek

PostPosted: 13.03.2018, 22:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
inaczej odbiera się coś z "puszki" a inaczej kiedy się to dzieje właśnie teraz.

Tu już ocieramy się o dyskusję na poziomie mojszości. Skoro Queen w wersji funkowo-tanecznej wypadało słabo nie tylko na tle samych siebie, ale także, a może zwłaszcza, na tle muzyki funkowo-tanecznej, to nie ma znaczenia kiedy się to ocenia. Znaczenie może mieć jedynie fakt, że ktoś w momencie wydania tego albumu miał 20-25 lat i ma związane z tym albumem jakieś fajne wspomnienia, ma do niej sentyment, ale nie róbmy z Queen ekstraklasy czarnej muzyki.
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 13.03.2018, 22:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gacek wrote:
Works to nie jest jakiś wybitny album ale ma przeboje warte uwagi i przede wszystkim rockowe brzmienie. Gdzie tu lukier?

Gdzie lukier? Wszędzie. Gdzie rockowe brzmienie? Niemal nigdzie Smile
Radio Ga-Ga to stuprocentowy syntetyk (akurat trzeba przyznać, że genialnie brzmiący). W I Want To Break Free zamiast gitary pipczy jakiś syntezator. Hammer To Fall miałby konkretny wykop z każdym innym brzmieniem, ale akurat nie z tym, które jest na tym albumie. Perkusja na całej płycie łomocze jakby Taylor klepał na niej schabowe. Itede, itepe... Na Made In Heaven kontrasty brzmieniowe w stosunku do The Works są aż nazbyt oczywiste.

Co do Hot Space, ja bym tu ideologii nie dorabiał, że jakaś duża wolta stylistyczna, która spowodowała krytykę. Ten zespół co chwilę gwałtownie zmieniał kierunek. Po Operze i Races przywalili rdzennie rockowym News Of The World, zaraz po nim nagrali rozbuchany formalnie Jazz, a następnie funkujący amerykański The Game. A później po nieco plastikowych latach 80. poszło bardziej naturalne brzmieniowo Innuendo. W Queen zmiana zawsze poganiała zmianę, czasem to wyglądało jakby wręcz specjalnie drażnili się z fanami, skacząc z kwiatka na kwiatek z każdą kolejną płytą. A jednak one wszystkie te zmiany się przyjęły, to są do dzisiaj bardzo cenione płyty Queen. Tylko to Hot Space jakoś nie za bardzo, bo jest zwyczajnie słabe, co zresztą ma odzwierciedlenie w głosach w tej zabawie.

WOJTEKK wrote:
ale to jest problem słuchania muzyki "od- do"jezeli ktoś zaczął słuchać muzyki w XXI wieku, to minęły go wszystkie muzyczne rewolucje i nie wie, ze muzyka na przestrzeni lat się zmieniała

Odleciałeś kompletnie Wink
Back to top
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 13.03.2018, 22:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Skoro Queen w wersji funkowo-tanecznej wypadało słabo"

OK, Hot Space wypadło, ale akurat mi się podoba i jest w mojej górnej półce albumów, a jak widzę kilku osobom też się podoba, nie jest więc chyba tak tragicznie.

Ja miałem akurat te szczęście, że dorastałem w okresie kiedy Queen był totalną gwiazdą, w TV były ich teledyski, w radiu ich przeboje i ich megagwiazdowość była absolutnie bezdyskusyjna. Nie umiem się wyrazić. Po prostu Queen to Queen, Wielka Gwiazda Rocka, cokolwiek robili to było robione dla kasy, sprzedaży, gigantycznych koncertów itd. Jednocześnie nie było w tym ani krzty sprzedania się, grania pod publiczkę, to co robili zawsze wypływało z prawdziwych emocji, było prawdziwe.
Back to top
Maciek

PostPosted: 13.03.2018, 22:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
OK, Hot Space wypadło, ale akurat mi się podoba

Jedno nie wyklucza przecież drugiego.

Monstrualny Talerz wrote:
Po prostu Queen to Queen

Otóż to - podobnie jak Bowie, naznaczali gatunki, w których się poruszali swoim stylem, nie odwrotnie. Ale samych płyt 10/10 nie mogli nagrać i coś zawsze musi odpaść wcześniej. Wink
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 34, 35, 36  Next
Page 10 of 36

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum