Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wiara chrześcijańska
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.03.2018, 14:55    Temat postu: Wiara chrześcijańska Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałem ten temat, ponieważ jestem ciekawy, czym jest wiara dla ludzi uważających się za chrześcijan, ale nie tylko ich, co jest najważniejsze w wierze, co powinno być sensem wiary, i przede wszystkim, jak wiara powinna wpływać na nasze życie, bo powinna Wink Sam jestem wierzący, ale od jakiegoś czasu moja wiara zmieniła się, wyewoluowała w moim zdaniem dobrą stronę Wink
Piszcie śmiało Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 29.03.2018, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejna satanistyczna prowokacja. Cool
Skoro Sam jest wierzący, to o co Sam pyta właściwie? Sam nie wie co to wiara chrześcijańska = wiara w Chrystusa, Jego idee, czyny, zbawienie?
Wiara powinna wpływać na nasze życie w taki oto sposób, że powinna być podstawą wyborów, decyzji, działań i zaniechań.
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.03.2018, 19:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poruszanie takich tematów na forum muzycznym nie skończy się dobrze.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.03.2018, 19:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dlaczego tylko chrześcijańska? Ta wiara? Smile
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 29.03.2018, 19:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że akurat dorwałem w sklepie dla idiotów Aphrodite Child "666" za całe 19,90 w pięknym dwupłytowym pudełku jak z najprawdziwszych lat 90 z czego jestem wielce rad i właśnie leci, temat więc pasuje jak najbardziej. Jak ja lubię te zwykłe plastikowe pudełka zamiast tych wszystkich szajskich papierowych digipacków!
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.03.2018, 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo nie ma innego, legalnego wydania jak dwupłytowe. Bo to JEST wydanie z lat 90-tych.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.03.2018, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Jak ja lubię te zwykłe plastikowe pudełka zamiast tych wszystkich szajskich papierowych digipacków!

Nienawidzę szczerze i z całego serca digipacków i papierowych kopertek jakkolwiek by się nie nazywały. Niestety ostatnim czasem musiałem kupić kilka budżetówek, po prawdzie mierżą mnie na półce przeokrutnie. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.03.2018, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Kolejna satanistyczna prowokacja.

Ależ skąd Wink Niby dlaczego nie mogę się pytać innych osób, co dla nich znaczy wierzyć, bo nie za bardzo rozumiem ?
Dla mnie człowiek mający się za chrześcijanina powinien brać przykład z Pana Jezusa, naśladować go, po prostu żyć w zgodzie z Jego naukami, czyli kochać się wzajemnie, szanować, i przebaczać. Moim zdaniem na tym powinna opierać się wiara, która ma sens, i nie jest pusta.
Napisałem ten temat też dlatego, ponieważ podobno ,,odchodzę'' od Boga, tak stwierdziła moja rodzicielka. Moim zdaniem jest w strasznym błędzie.

A co sądzisz o kościele, w sensie chodzeniu do kościoła ? Sam chodzę, ale moim zdaniem jest to kompletnie nie potrzebne człowiekowi prawdziwie wierzącemu.

Leptir napisał:
A dlaczego tylko chrześcijańska? Ta wiara?

Dlaczego ? Tak po prostu. Jestem ciekawy, ile osób myśli podobnie jak ja w kwestii tej wiary, i tyle.

dziobak napisał:
Poruszanie takich tematów na forum muzycznym nie skończy się dobrze.

Kolego dziobak, mam nadzieję, że nie myślisz, że zależy mi na wywołaniu jakiejś wojenki. Kieruje mną czysta ciekawość. Takich tematów, czyli jakich, bo nie kumam ? To jest jakiś kontrowersyjny temat, czy co ?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 29.03.2018, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak każdy dotyczący światopoglądu.
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.03.2018, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
...Niby dlaczego nie mogę się pytać innych osób, co dla nich znaczy wierzyć, bo nie za bardzo rozumiem ?

Jasne, szczególnie na forum muzycznym, prawda?
FD unika tematów mogących wywołać burzliwe dyskusje światopoglądowe od zawsze, zwyczajnie po to aby spokojnie pogadać o muzyce i tematach "wokół".
Ale jak widać użytkownik Adi, który nie jest tutaj od wczoraj w końcu - ma to gdzieś.
Bo swoim kryzysem wiary postanowił zainfekować również Muzyczne Dinozaury. Bo co mu zrobicie? On tylko się chciał przecież dowiedzieć...
Od tego są inne fora, naprawdę istnieją takie. FD do nich nie należy o czym doskonale wiesz. Wydoroślej!
Powrót do góry
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 29.03.2018, 22:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Bo nie ma innego, legalnego wydania jak dwupłytowe. Bo to JEST wydanie z lat 90-tych.

A szkoda, bo przydałaby się wreszcie porządna edycja z fragmentami z greckiej wersji płyty. Tam jest trochę więcej gitarowego łojenia niż w tej ogólnoświatowej edycji Smile
Bartosz
digipack

PostWysłany: 30.03.2018, 06:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ten wątek nie będzie miał charakteru religioznawczego, filozoficznego, ani teologicznego, a światopoglądowy (trochę się na to zapowiada...), to niestety będzie trzeba go zamknąć...

Powrót do góry
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 30.03.2018, 06:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Światopoglądowe dyskusje o wierze mogą jedynie przynieść taki sam skutek co dyskusje o polityce - nikt nie zmieni swojego zdania, a jedyne co będzie można zrobić to stracić szacunek do siebie nawzajem. Potrzebne nam to?
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 30.03.2018, 07:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
WOJTEKK napisał:

A szkoda, bo przydałaby się wreszcie porządna edycja z fragmentami z greckiej wersji płyty. Tam jest trochę więcej gitarowego łojenia niż w tej ogólnoświatowej edycji Smile

Jest bardzo fajne wydanie 3LP/2CD - na jednym CD całe 666, na drugim pozostałe dwie płyty, plus numery z singli - ale to pirat

http://artrock.pl/
Powrót do góry
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.03.2018, 07:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale z pełnymi wersjami "The Battle of Locust" i "Do It"?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: