Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Wiara chrześcijańska
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 30.03.2018, 07:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem. Pewnie tak, bo czasowo nie różni się od tej dwupłytowej. Ja to sobie kiedyś zgrałem na CDRa Audio 80min i mam na jednym krążku, bo się mieści. Z tego pirata wziąłem sobie okładki i dwie pierwsze płyty

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 30.03.2018, 11:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Monstrualny Talerz wrote:
Jak ja lubię te zwykłe plastikowe pudełka zamiast tych wszystkich szajskich papierowych digipacków!

Nienawidzę szczerze i z całego serca digipacków i papierowych kopertek jakkolwiek by się nie nazywały. Niestety ostatnim czasem musiałem kupić kilka budżetówek, po prawdzie mierżą mnie na półce przeokrutnie. Evil or Very Mad

Właśnie z niepokojem obserwowałem Twoje wpisy dotyczące zakupów różnych tego typu rzeczy. Niestety czasem nie ma innych wydań albo i skusi cena. Z tego powodu do dnia dzisiejszego nie mam kilku ważnych rzeczy, bo dostępne są tylko jako papierusy, a nie normalne plastikowe pudełka. najgorsza rzecz z jaką ostatnio miałem do czynienia to wydanie Kate Bush Aerial, gdzie płyty są po prostu wsuwane do niepasującej koperty, co powoduje, że nie sposób uniknąć zarysowań.

Czas trwania 666 u mnie to 36`37 pierwsza płyta i 41`37`` druga, więc spokojnie zmieściłoby się na jednym cd, ale dużo bardziej wole to jako tę wielką cegłę. Nigdzie w książeczce nie ma daty wydania ani innych informacji, poza podanym oryginalnym rokiem - 1971.

Odnosząc się do tematu - wierzę, że kiedyś ludzkość zrozumie swój błąd i powróci do normalnych plastikowych pudełek jak w starych dobrych latach 90!
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 30.03.2018, 12:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo lubię digipacki, card-sleevy i mini vinyl repliki. A płyty, jeżeli niespecjalnie pasują do kopert, to przekladam do plastikowych pudełek. Mam japońskie wydania kilku płyt Genesis - mini vinyle - bardzo fajne - krążek regularny w odpowiednim kopertku, jak od analoga, z foliowym wdziankiem w środku - jak trzeba, a bonusowe DVD w drugiej kopercie - miodzio! Poza tym - Led Zeppelin III - z kółeczkiem! zwykłe CD w pudełku nie da rady.

A sprawa z 666 jest taka, że jest to wydanie z wczesnych 90-tych, albo jeszcze wcześniejsze, CD miały wtedy pojemności ok. 70-72 minuty i dłuższe płyty musiały iść na 2 krążki, albo je skracano - np. Two for The Show, czy Incantations Oldfielda.

Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 30.03.2018, 12:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Albo "Plays Live" Gabriela... Japońskie mini-vinyl repliki wyglądają bosko. Mam tak wydane m.in. parę płyt Marillion, Bowie'ego, Dead Can Dance, a z Genesis "Wind & Wuthering". Digipacki mi - generalnie - nie przeszkadzają, z wyjątkiem wydań, w których płyty z trudem mieszczą się w kopertach i trzeba się szarpać, żeby je wyjąć (nie mówiąc już o możliwych uszkodzeniach). Tak jest np. w serii remasterów Pink Floyd.

A co do tematu głównego tego wątku. Adi - uważam, że są tematy, o które po prostu nie wypada pytać innych ludzi, szczególnie jeśli nie jest się z nimi w bliskich relacjach. Do takich zaliczam m.in. pytanie o wybory polityczne, o intymne sprawy damsko-męskie, a także o kwestie wiary. Moim zdaniem jest to zbyt głębokie wchodzenie w czyjąś prywatność i reaguję na takie pytania dość alergicznie.
gharvelt
digipack

PostPosted: 30.03.2018, 13:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Odnosząc się do tematu - wierzę, że kiedyś ludzkość zrozumie swój błąd i powróci do normalnych plastikowych pudełek jak w starych dobrych latach 90!

Amen. Oby ta koszmarna moda na digipacki wreszcie przeminęła. Wielu płyt (np. "Crossings" czy "Mwandishi" Hancocka) nie kupiłem do tej pory tylko dlatego, że wciąż natrafiam na nie w opakowaniach, na które mam alergię.

Adi wrote:
Dlaczego ? Tak po prostu. Jestem ciekawy, ile osób myśli podobnie jak ja w kwestii tej wiary, i tyle.

Nawet jeśli kilka osób tutaj przedstawiłoby swoje poglądy, to nie będzie to w żadnym stopniu miarodajną odpowiedzią na tak postawione pytanie. Lepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z szerzej prowadzonymi badaniami, takimi jak na przykład statystyki kościelne.

Ponadto myślę, że dobrej rady udzielił Jakuz - takie wątpliwości najlepiej omawiać na forach, których główną tematyką jest wiara. Tego rodzaju miejsc w Internecie nie brakuje i z pewnością znajdą się tam osoby chętne do pogłębionej dyskusji.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 30.03.2018, 13:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jasne Very Happy kamieniami Very Happy

Back to top
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 30.03.2018, 13:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Nie wiem. Pewnie tak, bo czasowo nie różni się od tej dwupłytowej. Ja to sobie kiedyś zgrałem na CDRa Audio 80min i mam na jednym krążku, bo się mieści. Z tego pirata wziąłem sobie okładki i dwie pierwsze płyty

Wszystkie edycje CD są odbiciem tej edycji winylowej, która wyszła na całym świecie. Natomiast Grecy dostali w 1974 r. unikalną wersję, gdzie niektóre numery są o 1-2 minuty dłuższe, inaczej zmiksowane i tak dalej.

Tu jest szczegółowa rozpiska:

http://vangeliscollector.com/researcher2.htm
WOJTEKK

PostPosted: 30.03.2018, 13:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

A widzisz... to ja nie wiedziałem...

Back to top
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 30.03.2018, 15:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Led Zeppelin III - z kółeczkiem!

A już kumam o co wtedy pytałeś. Laughing Nie, trójki nie mam z kółeczkiem, mam zwykłe CD z musicmagpie za 2.5 funta, książeczka ze zdjęciami muzyków i krótką notką.
Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 30.03.2018, 17:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Sam jestem wierzący, ale od jakiegoś czasu moja wiara zmieniła się, wyewoluowała

wszystko się zmienia
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 30.03.2018, 19:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:
Adi wrote:
Sam jestem wierzący, ale od jakiegoś czasu moja wiara zmieniła się, wyewoluowała

wszystko się zmienia

Santo subito, Panie Kośmin.

Adi - dodam, że jak będziesz stary wszystko wróci Ci powiększone i zogniskowane niczym przez porządne szkło powiększające (być może błędnie zakładam, że wyewoluowanie w Twoim wypadku oznacza popuszczenie lejców).

Ja, mimo że wciąż się uważam za stosunkowo młodego (chyba tylko słowo stosunkowo jest tu na miejscu), już mam mocny odchył do takiej tradycyjnej, nieco przaśnej religii, a co dopiero za lat 10, 20 (jeśli dane mi będzie zakosztować tego wieku)?
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 30.03.2018, 19:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm, nie żebym się wymądrzał, ale to forum jest typowo muzyczne, ale czy tylko muzyczne ?
Drogi Jakuzie, sugerujesz, że ja chcę wywołać burzliwą dyskusję ?
Kto by grzmiał, to by grzmiał, na pewno nie ja, to po pierwsze. Burzliwą dyskusje wywołała-ły by osoba-osoby. które nie radzą sobie z emocjami, a to chyba nie moja wina ?

Jakuz wrote:
Bo swoim kryzysem wiary

Yyy, że co proszę ? Napisałem wyraźnie, kto tak uważa.

zlatan wrote:
nikt nie zmieni swojego zdania, a jedyne co będzie można zrobić to stracić szacunek do siebie nawzajem.

Stracić szacunek do siebie nawzajem, bo ktoś będzie miał inne zdanie od kogoś innego. Aha. Powiedz proszę, że to żart. No sorry, ale jeśli by tak się stało, to znaczy, że tego szacunku w ogóle nie było, ale to tylko moje zdanie.

gharvelt wrote:
takie wątpliwości najlepiej omawiać na forach, których główną tematyką jest wiara.

Wiem o tym, po prostu nie wiedziałem, że ten temat wywoła taką dyskusję, i oburzenie. Naprawdę. Jeśli mi nie wierzycie, to trudno. Nie kłamię. Jeśli kogoś obraziłem, przepraszam. Nie jestem długo na forum, około pół roku, ale być może sporo osób kojarzy mnie na tyle, że raczej wie, że nie wywołuję jakichś burzliwych dyskusji, w ogóle się nie kłócę, bo i po co.

Jakuz wrote:
Wydoroślej!

Jakuzie, jestem jeszcze młody, wydorośleję, obiecuję Smile
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 30.03.2018, 19:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
Adi - dodam, że jak będziesz stary wszystko wróci Ci powiększone i zogniskowane niczym przez porządne szkło powiększające

Być może tak będzie, chociaż mam nadzieję, że nie Wink

Cure wrote:
być może błędnie zakładam, że wyewoluowanie w Twoim wypadku oznacza popuszczenie lejców

Co dokładnie oznacza w moimi przypadku popuszczenie lejców ? Że być może odpuściłem sobie, ale co ?
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 30.03.2018, 20:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Cure wrote:
Adi - dodam, że jak będziesz stary wszystko wróci Ci powiększone i zogniskowane niczym przez porządne szkło powiększające

Być może tak będzie, chociaż mam nadzieję, że nie Wink

Zależy czy masz miłe wspomnienia tych chwil prawdziwych duchowych uniesień, czy pamiętasz li tylko, że trzeba było wbić się w białą koszulę na święto komunistów w II klasie podstawowej, z nierozłącznym atrybutem w postaci aksamitki pod szyją Smile

Adi wrote:

Cure wrote:
być może błędnie zakładam, że wyewoluowanie w Twoim wypadku oznacza popuszczenie lejców

Co dokładnie oznacza w moimi przypadku popuszczenie lejców ? Że być może odpuściłem sobie, ale co ?

Wiesz, takie brednie - pseudomodernistyczne. Boga nie ma - wszystko można.
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 30.03.2018, 20:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Stracić szacunek do siebie nawzajem, bo ktoś będzie miał inne zdanie od kogoś innego. Aha. Powiedz proszę, że to żart. No sorry, ale jeśli by tak się stało, to znaczy, że tego szacunku w ogóle nie było, ale to tylko moje zdanie.

No wiadomo, przecież zawsze chce się tylko grzecznie porozmawiać o wierze/polityce, szybciutko wymienić poglądy i grzecznie się rozejść. Tylko ciekawe dlaczego nigdy się na tym nie kończy? Na tym forum pewne tematy są zakazane, pewnie się domyślasz, że są jakieś tego przyczyny, i to nie wyssane z palca, tylko mające podstawy w wydarzeniach, które tu miały miejsce.

Sorry, ale rozmowy o światopoglądzie to nie to samo, co dyskusja na temat jakiejś płyty Floydów czy formy kadry Nawałki. W takich tematach urazić/sprowokować kogoś jest ekstremalnie łatwo, nerwy puszczają po kilku zdaniach i nigdy nic dobrego z tego nie wynika. Dowody tego widoczne są na każdym kroku - w telewizji, w rządzie, na ulicznych manifestacjach, podczas rodzinnych obiadków. Nie bez powodu obecnie na słowo "aborcja" w jakimkolwek dokumencie tłumy ruszają manifestować na ulice, chociaż 90-kilku procent z nich nigdy te tematy nie będą dotyczyły, a (właśnie przepychana) znacznie bardziej przyziemna, szkodliwa i mająca większą siłę rażenia ustawa o realizacji inwestycji mieszkaniowych nie wzbudza żadnego zainteresowania.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum