Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1969 (50 Lat Później)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 22.11.2018, 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te są bo pisałem od nazwiska.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 22.11.2018, 15:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ufff, niezła masakracja....Ponad 350 albumów! Zamykam się w piwnicy i idę słuchać, wracam za 3 lata Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 22.11.2018, 15:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brakuje mi trochę soulu a w tym roku ukazało się kilka bardzo dobrych płyt.
Ray Charles - Doing His Thing
Aretha Franklin - Soul'69
Stevie Wonder - My Cherie Amour
Otis Redding - Love Man
Salomon Burke - Proud Mary
Wilson Pickett - Hey Jude
Joe Tex - You Better Get It

mahavishnuu

PostWysłany: 22.11.2018, 16:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Można też dopisać 2 tytuły Herbie Hancocka - Prisoner i Fat Albert Rotunda

Prisoner jak najbardziej, natomiast Fat Albert Rotunda był wprawdzie nagrany w 1969 roku, jednak ukazał się dopiero w czerwcu 1970 roku. Wiki i Discogs trochę namieszali.
Białystok

PostWysłany: 22.11.2018, 16:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To dopisałem tego jednego Hancocka i te soule co ich nie znam wcale.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.11.2018, 17:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W kwestii formalnej nie Gopal, Sam tylko Sam Gopal, to i mię i nazwisko, ale też nazwa bandu.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 22.11.2018, 18:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Dobra wrzucam listę. Jest tego sporo, Bartosz pewnie zna wszystko a Mahavishnuu prawie wszystko Razz Wink

Jak znam kolegę z Białegostoku to pewnie chodzi o Blodwyn Pig? Very Happy To dobra okazja, aby spróbować podejść jeszcze raz do tego albumu. Nie słyszałem go już chyba z 25 lat. Nie spodziewam się jakiegoś zwrotu, bo problem jest ciągle ten sam. Należę do tych, co zupełnie nie czują bluesa.

W wolnym czasie dodam albumy, których nie ma na liście. Przede wszystkim jazz, choć nie tylko. W tych starych zestawieniach poszczególnych roczników u Dinozaurów zawsze brakowało mi trochę muzyki z innych kręgów kulturowych. Ciekawe rzeczy działy się nie tylko w Europie i Stanach Zjednoczonych, choć nam są z pewnością najbliższe. To dobra okazja, aby trochę pogrzebać w poszukiwaniu egzotycznych perełek. Bartosz mógłby wrzucić coś ciekawego z Indii i okolic. Sam postaram się także coś dodać, choćby muzykę brazylijską.

TOP 30 czy TOP 40? Kilka lat temu zrobiłem sobie TOP 200 tego rocznika i jak patrzę na niektóre albumy z siódmej czy ósmej dziesiątki to autentycznie jest mi szkoda, że nie dostaną żadnego punktu. Nie ma co wariować, TOP 100 nie wchodzi w rachubę, jednak już pięćdziesiąt tytułów byłoby całkiem sensowne. Pewnie wygra złoty środek, czyli TOP 40. Jeśli ograniczymy się tylko do trzydziestki to u mnie na pewno nie będzie żadnej płyty Led Zeppelin. W porównaniu z poprzednią zabawą związaną z tym rocznikiem zapowiadają się spore przetasowania. Zerknąłem na stare wyniki. Z pierwszej trzydziestki tamtego zestawienia u mnie będzie tylko 8 pozycji. Podejrzewam, że przynajmniej u kilku innych osób może dojść do podobnej rewolucji. Będzie się działo...
Białystok

PostWysłany: 22.11.2018, 18:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mahavishnuu co do Blodwyn Pig to RYM określa ten LP też jako jazz-rock i wydaje mi się, że nie tak całkiem bezpodstawnie, ale nie tylko ja jestem sceptycznie nastawiony do pewnych gatunków i nie wierzę aby doszło tu do jakiegoś przewartościowania.

Generalnie to ja też nie czuję bluesa, o ile nie jest on tylko tłem (pretekstem) do bardziej różnorodnego grania. Raz na jakiś czas próbuję np. Let It Bleed i zawsze przegrywam. Tam mamy zresztą nie tylko sporą dawkę klasycznego bluesa, ale też i sporą dawkę country i ten LP nie ma u mnie szans na punkty.

Tak się zastanawiam, czy układanie aż 40 albumów nie zniechęci niektórych Dinozaurów, bo nie każdy siedzi w tak starym graniu albo też zwyczajnie mu się nie będzie chciało.
mahavishnuu

PostWysłany: 22.11.2018, 19:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim starym topie z tego rocznika Let It Bleed wylądował na 174 miejscu. Gdyby nie You Can't Always Get What You Want nie miałby szans na TOP 200. Nie ma się czym przejmować. Nie wszystko musi się nam podobać. Wink
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 22.11.2018, 19:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
W moim starym topie z tego rocznika Let It Bleed wylądował na 174 miejscu. Gdyby nie You Can't Always Get What You Want nie miałby szans na TOP 200. Nie ma się czym przejmować. Nie wszystko musi się nam podobać. Wink

Dal mnie akurat najlepsze płyty Stonesów to te nagrane z Mickiem Taylorem ale trzeba faktycznie "czuć bluesa" Szkoda że na forum blues jest traktowany trochę po macoszemu no ale nie każdy to musi lubieć. W 69r wyszły jeszcze znakomite płyty B.B.Kinga, Freddie Kinga, Otisa Rusha , Muddy Watersa i innych wielkich bluesa.
I&I
album CD

PostWysłany: 22.11.2018, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Szkoda że na forum blues jest traktowany trochę po macoszemu no ale nie każdy to musi lubieć. W 69r wyszły jeszcze znakomite płyty B.B.Kinga, Freddie Kinga, Otisa Rusha , Muddy Watersa i innych wielkich bluesa.

I Alberta Kinga, a nawet Ala Koopera. Wszystkie są znakomitymi płytami w historii muzyki popularnej.

Nie tylko jazzem i rockiem żył 1969 rok panowie Wink
Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.11.2018, 22:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, właśnie blues. Choćby:

Albert King - King of the Blues Guitar
Freddie King - Freddie King Is a Blues Master
Muddy Waters - Fathers and Sons
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 22.11.2018, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To dopisuję w/w.
Silna frakcja bluesowa się tworzy. Ale skoro Blodwyn Pig to niby też blues (wprawdzie z rockiem) to niech tam będzie.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.11.2018, 23:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Blues to starszy brat jazzu. Ja akurat czuję bluesa i trochę nie mogę sobie wyobrazić, jak można lubić jazz i jednocześnie nie czuć bluesa Rolling Eyes
Np. taka płyta Charles Mingus Blues & Roots - jedna z najlepszych w jego dorobku... ale nie ten rocznik Wink
Sporo bluesa było np. na Beggars Banquet Stonesów - czy to nie ten rocznik?
Edit: sorry, jednak 1968.

Edit 2: literówka

Ostatnio zmieniony przez Bednaar dnia 23.11.2018, 09:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 23.11.2018, 08:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jeszcze trochę bluesa

Otis Spann - The Blues Never Die
Otis Spann - The Biggest Thing Since Collossus (with Fleetwood Mac)
Luther Allison - Love Me Mama
Magic Sam Blues Band - Black Magic.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  Następny
Strona 2 z 39

Skocz do: