Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1969 (50 Lat Później)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.01.2019, 22:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja jestem takim forumowym Mamoniem, który lubi dźwięki, które już wcześniej słyszał Wink Dobrze, że chociaż Jakuz mnie wyprzedził...

Yer Blue napisał:
Lata 66-68 na moje oko przyciągną około połowę potencjału lat 70-74.

Popieram.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 16.01.2019, 23:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mahavishnu, przygotuję taką listę co wg mnie ma znaczenie, Ty przygotuj swoją, może ktoś jeszcze dołoży od siebie i zrobimy kompilację. Zastanowimy się też który album nadawałby się do "testów muzykologicznych"

Ostatnio zmieniony przez Monstrualny Talerz dnia 16.01.2019, 23:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 16.01.2019, 23:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2018 zróbcie, bo ciekawią mnie wyniki, ale ja nie wchodzę, zupełnie się na tych nowoczesnych sprawach nie znam. Chciałbym mieć tylko jakiś pogląd jeśli w okolicy któryś z tych zespołów grałby koncert.

Jeśli idzie o lata 1965 - 1968 to byłbym chętny, ale ostrzegam, że tam same jazziory rządzą. Może "Spodek pełen Tajemnic" by się w 1968 załapał, nic innego rockowego mi do głowy nie przychodzi.

Lata 1970 - 1975 są tak bogate, że spokojnie można wysyłać 40, a nawet 50 płyt, a i tak jak pisze Rory sporo ciekawostek zostanie pominiętych. Ale i tak wiecie kto wygra w 1970!!!
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.01.2019, 06:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne - Dylan stonesi, bitle, doors - same jazzy Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 17.01.2019, 09:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
Moim zdaniem frekwencja na rocznik 2018 będzie marniuteńka, będę pod wrażeniem osób, które dobiją do choćby 20 ciekawych ubiegłorocznych płyt.
Ja nie miałbym z tym najmniejszego problemu Smile ale tylko Januszem rocka jestem, więc... Wink
(...)
Yer Blue napisał:
Frekwencja zakończonego właśnie rankingu to głównie zasługa jakości rocznika, więc jeśli chcemy by to nadal miało rozmach, idźmy dalej, od 70 r. wzwyż. Inaczej temat będzie grzęznąć z niedoboru chętnych i niekończących się ponagleń i przypomnień, tudzież przesuwaniem finału.
Lata 66-68 na moje oko przyciągną około połowę potencjału lat 70-74.

Absolutna zgoda!
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.01.2019, 09:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
nic innego rockowego mi do głowy nie przychodzi.

no tak cała psychodelia, brytyjska inwazja, rodzący się folk- rock, faktycznie lata sześćdziesiąte nie warte są uwagi.

Po co robić te plebiscyty jak i tak wiadomo, że wygra Pink Floyd, King Crimson czy Genesis?

I nie czepiam się Ciebie Talerzu, tylko dziwię się, że na takim forum pojawiają się głosy o muzyce lat 60-tych.
No cóż, Wojtek ma rację forum ewoluuje i chyba trzeba sobie zadać pytanie, czy tu jeszcze jest miejsce dla nas.

Ostatnio zmieniony przez greg66 dnia 17.01.2019, 09:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.01.2019, 09:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak coś kolejnego robić, to jestem za 1970. Sam nie wiem, ale może to był najlepszy w ogóle rocznik dla muzyki? Smile
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 17.01.2019, 09:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:

no tak cała psychodelia, brytyjska inwazja, rodzący się folk- rock, faktycznie lata sześćdziesiąte nie warte są uwagi.

Po co robić te plebiscyty jak i tak wiadomo, że wygra Pink Floyd, King Crimson czy Genesis?

I nie czepiam się Ciebie Talerzu, tylko dziwię się, że na takim forum pojawiają się głosy o muzyce lat 60-tych.

10 lat temu 1966 r. wygrali Beatles 1967 r. Pink Floyd więc argument o zwycięzcy znanym z góry działa obosiecznie.

Ważne jest też pytanie jak wielka jest tu grupa zwolenników folk rocka, freakbeatu czy psychodelii.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 17.01.2019, 10:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To właśnie muzyka lat 60-tych była chyba najbardziej wartościowa w całej historii rocka. Powstało wtedy wiele nowych gatunków i zaistniała cała masa wykonawców inspirujących wielu póżniejszych muzyków, mysle ze właśnie wtedy rock stał się prawdziwą Sztuką i są teorie że właśnia muzyka rockowa lat 60-tych była najciekawszym okresem XX wieku w historii całej sztuki.
Bednaar

PostWysłany: 17.01.2019, 10:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co prawda głosowac nie będę, ale mnie też wydaje się dziwne, że co poniektórzy na takim forum krzywią się na plebiscyt z lat 60-ych. Te lata są wartościowe nie tylko dla rocka, ale też dla jazzu. A co do rocka - gdyby nie Beatlesi, Animalsi itp. to nie byłoby rocka progresywnego. A jeszcze tacy The Byrds, Bob Dylan, The Incredible String Band... słowem korzenie folk-rocka.
Białystok

PostWysłany: 17.01.2019, 10:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Co prawda głosowac nie będę, ale mnie też wydaje się dziwne, że co poniektórzy na takim forum krzywią się na plebiscyt z lat 60-ych. Te lata są wartościowe nie tylko dla rocka, ale też dla jazzu. A co do rocka - gdyby nie Beatlesi, Animalsi itp. to nie byłoby rocka progresywnego. A jeszcze tacy The Byrds, Bob Dylan, The Incredible String Band... słowem korzenie folk-rocka.

Przypominam że sam np. wielokrotnie od dawna podkreślasz, że nie słuchasz już rocka więc co jest dziwnego w tym, że są osoby które nie mają ochoty na 60s.
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.01.2019, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie bardziej śmieszy podkreślenie po raz 2153, że Bednaar nie bedzie głosował Smile
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 17.01.2019, 10:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

Dzięki, ale bezalkoholowe - jestem abstynentem Smile

A ja też!
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 17.01.2019, 10:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:

No cóż, Wojtek ma rację forum ewoluuje i chyba trzeba sobie zadać pytanie, czy tu jeszcze jest miejsce dla nas.

Zawsze jest istotne pytanie czy wybieramy płytę "najważniejszą", "najistotniejszą" czy po prostu "ulubioną". Nic na to nie poradzę, że lata 60 w kategorii albumy mnie nie ruszają (co innego poszczególne utwory). Zerknąłem dla pewności na moją półkę płytową i nie mam tam nic rockowego czy popowego poniżej 1969 r., natomiast kanonicznych jazzów trochę się znajdzie, choćby i w samym 1965 (choćby "A Love Supreme", czy "Maiden Voyage"). Natomiast w żaden sposób nie przeczę, że lata 60 były szczególnie ważne dla rozwoju rocka czy popu. A dlaczego ma na forum nagle nie być miejsca dla części osób które słuchają takiej czy innej muzyki? Każda opinia jest wartościowa, a że jednym stare rocki nie poodchodzą, a innym jazzy...No nie wiem, tak już jest Wink
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.01.2019, 10:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doniosłość lat 60. w historii rocka (a szczególnie ich 2 połowy) w ogóle nie podlega dyskusji. Gdyby nie Beatlesi, Stonsi, The Who, psychodelia amerykańska i brytyjska, folk-rock, garage rock i wiele innych nurtów, to dalsza historia rocka (i w ogóle muzyki popularnej) wyglądałaby zupełnie inaczej. Trudno mi np. sobie wyobrazić rock progresywny bez psychodelii i folk-rocka, punk rock wprost nawiązywał do zespołów garażowych lat 60., a można znaleźć niemało punkowców, którzy przyznawali się do inspiracji The Who czy Stonesami z tamtego okresu. Nowa fala bazowała na rocku psychodelicznym (choć tylko niektórzy jej przedstawiciele się do tego otwarcie przyznawali), trudno przecenić wpływ blues-rocka lat 60. na hard rock, heavy metal czy southern rock itd. itp. To temat na całą rozprawkę... )
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
Strona 37 z 39

Skocz do: