Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1969 (50 Lat Później)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.01.2019, 11:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK Panowie, już się tu nie odzywam Sad
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 17.01.2019, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://rateyourmusic.com/charts/top/album/1966
https://rateyourmusic.com/charts/top/album/1967
https://rateyourmusic.com/charts/top/album/1968

Faktycznie, nie ma na co głosować Rolling Eyes
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.01.2019, 11:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:

Jeśli idzie o lata 1965 - 1968 to byłbym chętny, ale ostrzegam, że tam same jazziory rządzą. Może "Spodek pełen Tajemnic" by się w 1968 załapał, nic innego rockowego mi do głowy nie przychodzi.

Napisane przez człowieka, który chwali się, że nie zna Procol Harum - takie slowa brzmią conajmniej... dziwnie.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.01.2019, 12:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że w latach 1965-1968 ukazało się mnóstwo świetnych rockowych płyt. Wydaje mi się jednak, że rocznik 70 miałby większa frekwencję.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pociągnąć zarówno lata 60 i 70 Smile.
Powrót do góry
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 17.01.2019, 13:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze jest istotne pytanie czy wybieramy płytę "najważniejszą", "najistotniejszą" czy po prostu "ulubioną". Nic na to nie poradzę, że lata 60 w kategorii albumy mnie nie ruszają (co innego poszczególne utwory). Zerknąłem dla pewności na moją półkę płytową i nie mam tam nic rockowego czy popowego poniżej 1969 r.,

Lubisz coś ostatnio zwracać na siebie uwagę takimi rewolucyjnymi spostrzeżeniami Laughing , - rzuciłem okiem na moją półkę i wyłoniły się: The Velvet Underground & Nico, The Doors, The Beatles ze swoim Revolverem, że nie wspomnę o Białym Albumie. Nie szukam dalej (np. Procol Harum ma jeszcze dwie płyty na rozkładzie lat 60). Jeżeli chodzi o Twoje rozterki to ja uważam, że wybieramy to co nam się podoba, nie krytykom, nie patrzymy czy płyta była przełomowa pod jakimś względem itp. Takie jest moje podejście: istotniejsze dla mnie jest jak dane płyty czy dany okres postrzegają Dinozaury a nie Top np. Billboardu. Mimo Twojej niechęci polecam dekadę, jest co słuchać nie tylko w jazzie.
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.01.2019, 14:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
gdyby nie Beatlesi, Animalsi itp. to nie byłoby rocka progresywnego.

Animalsi to raczej nie, ale Beatlesi i LSD (rock psychodeliczny) miały najwiekszy wpływ na rozwój rocka progresywnego. Very Happy
Revolver (1966)
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)
Magical Mystery Tour (1967)
Disraeli Gears (1967)
The Doors / Strange Days (1967)
Are you Experienced? (1967)
Days of Future Passed (1967)
Piper at the Gates of Dawn (1967)
Their Satanic Majesties Request (1967)
Mr. Fantasy (1967)
Procol Harum (1967)
In Search of the Lost Chord (1968)
Thoughts of Emerlist Davjack (1968)
Volume 1 (1968)
A Saucerful of Secrets (1968)
Wheels of Fire (1968)
Electric Ladyland (1968)
Shine on Brightly (1968)

Już z tej listy powyżej wynika który rok powinniśmy pociagnac dalej - 1967 (EDIT: ale wolałbym 1970).

Ostatnio zmieniony przez MirekK dnia 17.01.2019, 15:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.01.2019, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

,, jeszcze a pro po Procol Harum Wink , to ja z listy Gregga66
nie znam 3/4 tytułów, jakoś daję sobie z tym radę, a nawet nie do końca
mam potrzebę przerabiania tego i da się z tym żyć / jakoś Rolling Eyes /.
Powrót do góry
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.01.2019, 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akukuuu napisał:
to ja z listy Gregga66
nie znam 3/4 tytułów

Ja nie znam 1/4 i bardzo chętnie z nimi się zapoznam. Very Happy
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.01.2019, 15:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
10 lat temu 1966 r. wygrali Beatles 1967 r. Pink Floyd więc argument o zwycięzcy znanym z góry działa obosiecznie.

Raczej nie oczekuję zmiany wygranej Atom Heart Mother, Dark Side Of The Moon czy Red tak w latach 66-68 już może być inaczej.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greg66

PostWysłany: 17.01.2019, 15:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze jest istotne pytanie czy wybieramy płytę "najważniejszą", "najistotniejszą" czy po prostu "ulubioną".

Zawsze wybieram płyty ulubione i te które w danej chwili mi się najbardziej podobają.

Zerknąłem dla pewności na moją półkę płytową i nie mam tam nic rockowego czy popowego poniżej 1969

Hmmm u mnie półki uginają się tymi rocznikami.
greg66

PostWysłany: 17.01.2019, 15:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akukuuu napisał:
to ja z listy Gregga66
nie znam 3/4 tytułów, jakoś daję sobie z tym radę,

Ty jesteś niereformowalny, ale dobry z Ciebie człowiek, no i w Tułowicach zawsze coś się douczysz. Very Happy
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.01.2019, 16:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W związku z powyższym poczyń stosowny wpis Very Happy w odpowiednim temacie
odnośnie Tułowic , a Ty Talerzu / innych też zapraszamy/ przylatuj
to posłuchamy jakiś dziwo-longów.
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 17.01.2019, 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lata 1965-1968 również możemy obstrzelać, choć - jak to już niektórzy wskazywali wcześniej - zapewne frekwencja okaże się sporo niższa. Istotności wczesnego rocka z tamtych lat na dalszy rozwój muzyki współczesnej nie ma sensu kwestionować, inną rzeczą jest, że nie dla każdego jest to ulubiony okres w dziejach. Np. dla mnie rok 1967 czy 1968 jeszcze się broni i mogę tam znaleźć niemało rockowych albumów, które lubię i cenię, tak rock sprzed 1967 wydaje mi się zbyt archaiczny, zbyt prosty i nieszczególnie ciekawy. Stosunkowo niedawno brałem udziałem w plebiscycie na album roku 1966 na innym, dobrze tu niektórym znanym, forum, a wówczas w mojej "30" znalazło się 27 pozycji jazzowych i 3 rockowe - z tych drugich najwyżej sklasyfikowany debiut The 13th Floor Elevators, na miejscu 17. Oczywiście w plebiscycie znajdą się pewnie i tacy, u których proporcje mogą być odwrotne, stąd rzeczywiście ciężko o przewidywalność wyników.

BTW też nie znam sporej części pozycji z listy grega, a także niektórych rockowych albumów z innych list, więc po zakończonej zabawie dobrze nadrobić zaległości sugerując się tymi rekomendacjami.

Wracając zaś do planów na najbliższą przyszłość, można zrobić i 2018, i 1970-1975, i 1965-1968, właściwie bez znaczenia w jakiej kolejności, byleby się znalazł jakiś chętny do prowadzenia, który założy stosowny temat.
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 18.01.2019, 12:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
Moim zdaniem frekwencja na rocznik 2018 będzie marniuteńka, będę pod wrażeniem osób, które dobiją do choćby 20 ciekawych ubiegłorocznych płyt.
Rocznik 65 to chyba też raczej nie będzie szału.
Frekwencja zakończonego właśnie rankingu to głównie zasługa jakości rocznika, więc jeśli chcemy by to nadal miało rozmach, idźmy dalej, od 70 r. wzwyż. Inaczej temat będzie grzęznąć z niedoboru chętnych i niekończących się ponagleń i przypomnień, tudzież przesuwaniem finału.
Lata 66-68 na moje oko przyciągną około połowę potencjału lat 70-74.

+1

Ale z chęcią popatrzę na każdy rocznik. Zawsze można jakieś perełki dzięki tym plebiscytom poznać.
Powrót do góry
szbe
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 19.01.2019, 07:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za zabawę! Przejrzałem właśnie listy na poprzednich stronach, statystyki i notuję zaległości.
Mnie zaskoczył brak głosów na debiut Nicka Drake'a. Five Leaves Left.
Ostatnio nadrobiłem jego granie (płyty dostępne w jakiś reedycjach za ok. 30zł) i nadal pozostaję pod czarem jego oszczędnego i klimatycznego grania.

https://www.youtube.com/watch?v=aPQBV8jf-oI

Pozdrawiam głosujących "przyjaciół": Bartosza (Sun Ra!), RoryGallagher (Van Zandt), Crowleya (Love i Taliesyn), strangera (Blue Cheer)
To wspaniałe płyty Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Następny
Strona 38 z 39

Skocz do: