Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Gra 2019
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 05.09.2019, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zespół był niedawno wspominany na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 05.09.2019, 20:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Föllakzoid Smile
Freefall

PostWysłany: 05.09.2019, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest Smile.

54 p. - B.J.;
31 p. - gharvelt;
23 p. - crescent;
22 p. - Maciek,;
19 p. - WOJTEKK;
7 p. - rockowy;
6 p. - [Rad nierad]; Leptir; Freefall;
3 p. - Yer Blue, Bednaar, esforty;
2 p. - Tarkus, Monstrualny Talerz;
1 p. - kośmin, Duch 1532.

Ostatnio zmieniony przez Freefall dnia 06.09.2019, 22:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 06.09.2019, 17:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Przepraszam za obsuwę.

Ten wokalista i instrumentalista zaczynał od zespołu, który założył wspólnie ze swoim bratem. Po tym, jak grupa osiągnęła sukces, zaangażował się w inne projekty, odszedł z macierzystej formacji, a także równolegle postawił na rozwój kariery solowej (może się pochwalić obszerną dyskografią). Nagrywa też oraz występuje w bandzie, którego jednym z członków jest muzyk noszący identyczne nazwisko, choć z nim niespokrewniony. Proszę o podanie personaliów zagadkowej postaci oraz nazw dwóch opisanych zespołów.
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 06.09.2019, 20:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neal Morse, Spock's Beard, Flying Colors Question
gharvelt

PostWysłany: 06.09.2019, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doskonale, gratuluję.

54 p. - B.J.;
31 p. - gharvelt;
23 p. - crescent;
22 p. - Maciek;
19 p. - WOJTEKK;
7 p. - rockowy, [Rad nierad];
6 p. - Leptir, Freefall;

Ostatnio zmieniony przez gharvelt dnia 06.09.2019, 22:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 06.09.2019, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że mam 6 punktów, a nie 5, bo skopiowałem nieaktualny wpis Wink
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 06.09.2019, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprawione Wink
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.09.2019, 18:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile Sękjó.

Był sobie album pod tytułem A. Jego pierwsza wersja ukazała się w pewnym europejskim państwie w drugiej połowie lat 70. ubiegłego stulecia. Firmowana była nazwiskiem muzyka X. Już wersja kasetowa miała inną okładkę niż longplay, ale to jedynie namiastka problemów z wydaniami tego dzieła.
W tym samym roku album ukazał się w państwie sąsiednim, z tytułem przetłumaczonym na język jego mieszkańców.
Jeszcze jedno wydanie z tego roku, tym razem na potrzeby odbiorcy kolejnego kraju europejskiego, firmowane było jedynie imieniem muzyka X. Zostało też opatrzone nowym tytułem, w języku angielskim. Nowa była też okładka.
Po czterech latach w kolejnym kraju europejskim ukazało się wydanie z następną okładką, tym razem podpisane... przez trójkę muzyków. Co ciekawe, X wymieniony był jako trzeci: po Y i Z. Okazało się, że tym razem proponowano album eponimiczny.
Tego samego roku i w tym samym państwie (!) można było kupić jeszcze jedną wersję: z kolejną okładką i nowym tytułem w języku angielskim. Tym razem jako głównego wykonawcę wskazano... muzyka Y. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że zarówno okładka, jak i tytuł są tu nieprzypadkowe, w dodatku... mogą nawiązywać do dyskutowanej ostatnio na FD sprawy kłopotliwego opisu pewnego albumu. Smile
Żeby było ciekawie, w USA (a także w jeszcze jednym państwie europejskim) w tym samym roku wydano ten album z kolejną okładką, nowym tytułem, a także z nazwiskami siedmiorga muzyków na okładce (Y, Z, X i czwórka wymieniona mniejszą czcionką).
Wydań jest znacznie więcej, ale niewymienione nie wnoszą niczego nowego na poziomie nazw wykonawców, tytułów albumu i okładek.

Proszę o podanie: A, X, Y i Z.
Crazy
szpula

PostWysłany: 07.09.2019, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia, ale brzmi odlotowo Laughing
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 08.09.2019, 10:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Nie mam pojęcia, ale brzmi odlotowo Laughing

W takim razie żałuję, że nie zająłem się dodatkowo tytułami utworów. Wink

Y i Z są rodzeństwem.
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 08.09.2019, 17:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jest trzecim albumem w solowej dyskografii X-a. Wśród zespołów, w których składach pojawiał się ten artysta, była m.in. grupa mająca w nazwie nazwę państwa sąsiadującego z jego ojczyzną (chodzi o kraj, w którym A wydano z przetłumaczonym tytułem).
gharvelt

PostWysłany: 08.09.2019, 17:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A - Keesojen lehto
X - Pekka Pohjola
Y - Mike Oldfield
Z - Sally Oldfield
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 08.09.2019, 17:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy Myślałem, że potrzebne będą kolejne podpowiedzi. Brawo!

54 p. - B.J.;
32 p. - gharvelt;
23 p. - crescent;
22 p. - Maciek;
19 p. - WOJTEKK;
7 p. - rockowy, [Rad nierad];
6 p. - Leptir, Freefall;
gharvelt

PostWysłany: 08.09.2019, 18:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Akurat "Keesojen lehto" to mój drugi po "Visitation" ulubiony album Pohjoli. Tym niemniej zawsze go kojarzyłem z tym tylko właśnie tytułem, choć gdzieś mi kiedyś mignęło, że znany jest też pod innymi nazwami, ale od razu tego nie załapałem. Dopiero informacja o "grupie mającej w nazwie nazwę państwa sąsiadującego z jego ojczyzną" sprawiła, że momentalnie zrozumiałem o kogo chodzi Smile Gdyby ta wzmianka pojawiła się od razu w treści zagadki, obyłoby się bez jakiejkolwiek podpowiedzi Wink

Album A to debiut formacji B, której lider jest wirtuozem pewnej kategorii instrumentów. Jeden z wykorzystanych do nagrania tego krążka instrumentów, zaliczany do wspomnianej kategorii, nieczęsto był używany w muzyce rockowej, pomimo że zwykle wywiera spore wrażenie. Tytuł najdłuższego na tej płycie utworu oznacza rodzaj miejsca, w którym nieraz można zetknąć się z tym instrumentem. Ponadto, ostatnim kawałkiem na płycie jest nowa wersja dzieła klasycznego kompozytora, dobrze znanego na FD. Na zagadkowej płycie zagrał również znany gitarzysta C, pochodzący z tego samego kraju, co lider oraz pozostali członkowie zespołu. Proszę uzupełnić A-C.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Następny
Strona 80 z 84

Skocz do: