Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1970 (edycja 2019)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 40, 41, 42  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 12.02.2019, 16:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I co? I co?
I&I
album CD

PostWysłany: 12.02.2019, 17:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie NKR i japanese jazz + mało rytmiczny rock, z elementami muzyki poważnej w ofensywie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 12.02.2019, 17:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Pewnie NKR i japanese jazz + mało rytmiczny rock, z elementami muzyki poważnej w ofensywie Wink

Very Happy Very Happy Very Happy
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.02.2019, 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

He, he. Trochę tych NKR-ów się nazbierało, nie powiem. Aczkolwiek mało ich w czołówce - w pierwszej "20" znajdują się obecnie tylko 2 albumy, które bym zaliczył do tej mocno nieprecyzyjnej kategorii.

Skoro pojawiają się głosy wyrażające zaciekawienie, to znów uchylę rąbka tajemnicy:
- podsumowując rezultaty z 9 pierwszych list, punkty otrzymało dotychczas 180 płyt;
- sporo się pozmieniało, także na podium, a różnice w czołówce obecnie niezbyt duże - lider (inny niż przy poprzednim podsumowaniu) o kilkanaście pkt przekroczył granicę 200, płytom z miejsc 2-5 do 200 brakuje kilku albo kilkunastu punktów;
- żaden krążek nie zapunktował u wszystkich 9 głosujących, ba! żaden nie znalazł się nawet na 8 listach; 3 trafiły na 7 zestawień, 1 płyta na 6;
- wydaje mi się, że żaden z głównych dwóch gatunków nie ma póki co przewagi nad drugim, co oznacza, że wszystkiego można się spodziewać.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 13.02.2019, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurde, deprymujecie mnie. 9 list już wysłanych, a ja nawet nie mam koncepcji na głosowanie (odwrotnie niż w 69, gdzie wiedziałem mniej więcej co chcę wrzucić). A luty króciutki!
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.02.2019, 23:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NKRy mi się nie zmieściły. Na listwie mam tylko ZKRy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 14.02.2019, 09:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Kurde, deprymujecie mnie. 9 list już wysłanych, a ja nawet nie mam koncepcji na głosowanie (odwrotnie niż w 69, gdzie wiedziałem mniej więcej co chcę wrzucić). A luty króciutki!

No, otóż to, też tak mam. dziesięć płyt pewnych ale co dalej i jak je uszeregować? A luty króciutki! Wink
B.J.
box

PostWysłany: 14.02.2019, 12:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:
A luty króciutki! Wink

No, bo od marca już nie będzie można słuchać takich starych płyt. Cool
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 15.02.2019, 00:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś ma jeszcze wolne miejsce na listach (wiem, wiem, głupi żart) to gorąco polecam Johna Mclaughlina Devotion, który w 2008 r. nie zawędrował zbyt wysoko. Płyta bardziej rockowa niż debiut i późniejsze MO. Może momentami gdzieś się z Jackiem Johnsonem kojarzy?

Jejku, jak ten gościu napierdziela!

Marbles
https://www.youtube.com/watch?v=l0wnc-eBRbg

Purpose Of When
https://www.youtube.com/watch?v=12NU26b1N9w
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.02.2019, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Devotion jakoś nie bardzo lubię, trochę monotonne. Gdzie tam tej płycie do Jacka Johnsona.Na szczęście rok później nagrał m.in. z Johnem Surmanem i Dave'm Hollandem dużo lepszy krążek "Where Fortune Smiles".
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.02.2019, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
ja nawet nie mam koncepcji na głosowanie (odwrotnie niż w 69, gdzie wiedziałem mniej więcej co chcę wrzucić)

A ja w 1969 miałem więcej faworytów, których trudno było uszeregować, by żaden nie był pokrzywdzony. Tutaj pierwszą dziesiątkę i dwie kolejne ułożyłem bez problemów. Te zaczęły się dopiero przy ostatniej dziesiątce, gdy wciąż zostało 30 albumów, które przeszły wstępną selekcje Wink

Na liście mam wszystko: ZKR, NKR, NKJ i przede wszystkim ZKJ.
Crowley
digipack

PostWysłany: 15.02.2019, 13:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odsłuchuję zaległości i mam coraz większy zgryz. Co ciekawe, przeważnie zyskują płyty, których bym o to nie podejrzewał, a kilka klasyków spada w dół listy...

Jeśli ktoś jeszcze się waha, to dorzucę kilka pozycji ku rozwadze:

Euclid - Heavy Equipment - (bardzo) heavy psych ze Stanów. Panowie łoją aż miło.

T2 - It'll All Work Out In Boomland - podobnie jak wyżej, tylko bardziej progresywnie i z Wysp.

Grant Green wydał w 1970 roku dwie fajne, bardzo różne płyty z dużą ilością funku. Super przystepny jazzik. U mnie obie wysoko.

Wishbone Ash - przypominam, że nie tylko Argus jest fajny.

David Bowie nagrał swój pierwszy DUŻY album. Trochę niesłusznie w cieniu kolejnych.

Kilka rewelacyjnych płyt nagrali artyści z jednego wora, którego nie wiem jak nazwać: Neil Young, Nick Drake, Van Morrison, Cat Stevens, Elton John. Pamiętajcie o nich!

Ostatnio zmieniony przez Crowley dnia 15.02.2019, 20:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 15.02.2019, 18:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Kilka rewelacyjnych płyt nagrali artyści z jednego wora, którego nie wiem jak nazwać: Cat Stevens, Neil Young, Nick Drake, Van Morrison, Elton John. Pamiętajcie o nich!

Może kategoria singer-songwriter by tu pasowała? Dopisuję się do rekomendacji Younga oraz Eltona Johna. W przypadku tego ostatniego dopiero poznałem obie jego płyty z 1970, zarówno po eponimiczny album jak i "Tumbleweed Connection" warto sięgnąć, przy czym drugi szczególnie mi przypasował. Z rzeczy, których pierwszy raz posłuchałem przy okazji bieżącego plebiscytu, ten krążek znalazł się najwyżej na mojej liście.
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 16.02.2019, 03:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Listę nr 10 przesłał Clive Codringher.
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 16.02.2019, 11:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Wishbone Ash - przypominam, że nie tylko Argus jest fajny.

No, "Argus" to już spadek formy, a eponimiczny to ich najlepszy album. U mnie na liście dość wysoko, jak na ZKR.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 16 z 42

Skocz do: