Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ALBUM ROKU 1970 (edycja 2019)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 40, 41, 42  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 08.02.2019, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:

... Właśnie - o "Lizard" było już wiele pisane, ale co z "In the Wake of Poseidon"? Może jest to najsłabszy album King Crimson z lat 70., ale przecież i tak bardzo udany. Nie uważam go za kopię debiutu, ale jego ciekawe rozwinięcie
...

Dopisuję się do takiego spojrzenia.
W sprawie ELP: patrząc na całość dokonań zespołu to mam, na dzisiaj, najdalej do nich. Ale do debiutu pewną predylekcję zachowałem.

W moim zestawieniu Polacy dwukrotnie, z czego raz wysoko.
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 08.02.2019, 15:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

1. King Crimson – „In The Wake Of Poseidon” – zdecydowanie nie podzielam opinii osób, wedle których jest to kopia debiutu. Już kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat. Na mojej liście z pewnością będzie.

2. ELP – debiut może liczyć na pokaźną ilość punktów. 20-30 lat temu patrzyłem na ten zespół niemal bezkrytycznie. Obecnie to wszystko jest już znacznie bardziej zniuansowane. Wszystko zależy od tego, jaki konkretnie wątek mamy na myśli. Tak czy inaczej, jak dla mnie, to nadal czołówka progrocka (płyty z lat 1970-1973).

3. Yes i Jethro Tull - „Time And A Word” i „Benefit” nigdy nie należały do moich faworytów, dlatego nie mają żadnych szans na punkty.

4. Gentle Giant – trzymając się poetyki poprzednich wpisów – dla mnie debiut to jeszcze nie to. Płyta ceniona przez zwolenników bardziej mainstreamowej odmiany rocka progresywnego. Jakieś punkty dostanie - początek czwartej dziesiątki. Dojrzały Gentle Giant zaczyna się dla mnie od „Acquiring The Taste”. Ten z kolei, nie wiedzieć czemu, jest nieco w cieniu swojego poprzednika i następnej pozycji w dyskografii („Three Friends”).
View user's profile Send private message
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 08.02.2019, 16:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Debiut Gentle Giant wypada zachowawczo i konwencjonalnie w porównaniu z późniejszymi albumami zespołu, ale na tle 1970 roku jest to według mnie już całkiem oryginalne (poza paroma momentami) i kreatywne granie. I jest to już decydowanie "to", ten właśnie styl, tylko jeszcze nie dopracowany do perfekcji. W mojej klasyfikacji albumów zespołu, ten byłby w okolicach 6. miejsca. I pewnie podobne (choć raczej niższe) miejsce dostanie na mojej liście swojego rocznika Wink
Białystok

PostPosted: 08.02.2019, 17:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:

2. ELP – debiut może liczyć na pokaźną ilość punktów. 20-30 lat temu patrzyłem na ten zespół niemal bezkrytycznie. Obecnie to wszystko jest już znacznie bardziej zniuansowane. Wszystko zależy od tego, jaki konkretnie wątek mamy na myśli. Tak czy inaczej, jak dla mnie, to nadal czołówka progrocka (płyty z lat 1970-1973).

Czyżby to była ta praprzyczyna tej zdumiewającej awersji do Black Sabbath i im podobnych. Rolling Eyes Wink
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.02.2019, 19:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
W mojej klasyfikacji albumów zespołu, ten byłby w okolicach 6. miejsca.

W mojej klasyfikacji albumów zespołu debiut jest dopiero 7 albo 8, ale i tak na niego zagłosuje, bo darzę GG bezkrytycznym uwielbieniem. I tak jest od pierwszego zetknięcia się z ich muzyką, a było to mniej więcej w 1974 roku na falach "Trójki" PR. Audycja nazywała się "Kronika zespołu...". Prowadzili ją panowie Grzegorz Wasowski i Jerzy Kordowicz. Przedstawili fragmenty z 4 pierwszych płyt i zapowiedzieli następną dawke GG za pare dni. ale niestety w ciagu dnia. Jako uczniowi 7 klasy podstawówki, nie pozostało mi nic innego jak tylko urwać się z lekcji. Dzięki czemu udało mi się przesłuchać i nagrać pierwsza strona "Three Friends", który do tej pory jest moich ulubionym albumem GG. Smile
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 08.02.2019, 23:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
A wszyscy ci (uwaga ukryty sarkazm z ironią), którzy tak obficie zagłosowali na "Hot Buttered Soul" Isaaca H. stańcie do szeregu!

Umknął mi Isaac Hayes w roczniku 1969, za to zabrałem się właśnie do słuchania jego płyty z 1970, czyli "...To Be Continued". Szybko się zapętliłem, bo już na drugim utworze. Tego się nie da nie rozpoznać, "Our Day Will Come" skojarzy każdy, kto lubi "Mezzanine". Od razu słychać na bazie czego powstało "Exchange", swoją drogą jeden z moich ulubionych utworów Massive Attack.
Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 08.02.2019, 23:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:

W mojej klasyfikacji albumów zespołu debiut jest dopiero 7 albo 8, ale i tak na niego zagłosuje, bo darzę GG bezkrytycznym uwielbieniem.

U mnie debiut wylądowałby circa na 6-8 miejscu. Gentle Giant w dużym stopniu już na nim zdefiniował swój styl. Mnie jednak ta pierwsza płyta do końca nie przekonuje. Niektóre kompozycje nie są najwyższych lotów, „Nothing At All” razi niezbornością w warstwie formalnej, poza tym panowie trochę przesadzili z eklektyzmem, ewidentnie brakuje mu spójności. Debiut, w porównaniu z późniejszymi płytami ze „złotego okresu” (nie licząc „Three Friends”), jest dość zachowawczy, poza tym najbardziej „rockowy” („Giant”, „Alucard”, „Why Not?”). Wolę trochę inne oblicze tego zespołu.

Białystok wrote:

Czyżby to była ta praprzyczyna tej zdumiewającej awersji do Black Sabbath i im podobnych. Rolling Eyes Wink

Sprawa jest szalenie prosta. Heavy rock to zdecydowanie nie moja bajka. Od heavy metalu i okolic zawsze trzymałem się z daleka.
Białystok

PostPosted: 08.02.2019, 23:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:

Białystok wrote:

Sprawa jest szalenie prosta. Heavy rock to zdecydowanie nie moja bajka. Od heavy metalu zawsze trzymałem się z daleka.

Wiem i prawie rozumiem bo pomiędzy Argusem/Led Zeppelin III a Reign in Blood/Rust in Peace jest ogromna różnica.
gharvelt

PostPosted: 09.02.2019, 12:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Za 36 godzin, czyli tuż po północy w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego, zaczynam przyjmowanie list Exclamation Jeśli ktoś czuje się gotowy, to może wówczas przesłać swoje zestawienie przez PW. Ci, którzy potrzebują więcej czasu na dosłuchanie, mogą wciąż spokojnie zwlekać z wysyłką. Termin końcowy, o ile nie ulegnie żadnemu przesunięciu, to koniec bieżącego miesiąca.

Mam wielką prośbę do uczestników: jeśli nie sprawi to szczególnego kłopotu, będę niezmiernie wdzięczny za używanie w swoich PW identycznego zapisu wykonawców oraz tytułów, jak w liście propozycji z pierwszego posta niniejszego tematu. Nie jest to obowiązkowe, aczkolwiek bardzo znacząco przyśpieszy moją pracę nad opracowaniem wyników. Pisząc "identyczny zapis" mam na myśli absolutnie identyczny, bez nawet najdrobniejszych różnic typu inny apostrof, inny myślnik, inne wielkie i małe litery etc. Chodzi o to, że przepisywanie wszystkich list tak, aby formuły Excela poprawnie odczytywały pozycje, jest bardzo czasochłonne. Z góry dziękuję tym, którzy zastosują się do mojej prośby!

Przy okazji, jeśli ktoś już wie, że na 100% nie weźmie udziału w plebiscycie, a nie stanowi dla niego problemu przyjęcie depozytu ode mnie, również mile widziane będzie zgłoszenie się na ochotnika do tej roli. Jeśli nikt się nie zgłosi, sam poszukam takiej osoby, bądź zdeponuję swoją listę u tego, kto wyśle swoje zestawienie jako pierwszy. Moja lista zostanie zdeponowana 12 albo 13 lutego.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.02.2019, 12:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale do exela wystarczy to skopiować jako tzw. tekst niesformatowany.

http://artrock.pl/
Back to top
gharvelt

PostPosted: 09.02.2019, 12:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

To nie wystarczy na większość różnic powodujących problem, np. nie wyeliminuje literówek, pisania w stylu "Black Sabbath - same" zamiast "Black Sabbath - Black Sabbath", używania przedimka "The" po nazwie zespołu albo nieużywanie go w ogóle etc. No niestety, albo wszystkie pozycje, które powinny być identyczne są identyczne, a wówczas formuły działają, albo muszę szukać źródeł problemu i przepisywać listy ręcznie. Stąd moja prośba.
Back to top
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 09.02.2019, 13:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ułożyłem wstępną listę, kolejność może się jeszcze nieznacznie zmienić, tylko nie mam pojęcia, jak upchnąć na 40. pozycjach 60 albumów Wink
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.02.2019, 14:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale po co je upychać na 40? Nie upychaj. Wcześniej czy później musisz je ustawić w kolejnosci od pozycji numer 1 w dół. Zamiast upychać ustawaj je w kolejności i prześlij gharveltowi pierwszą 40-tę.
B.J.
box

PostPosted: 09.02.2019, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na liście brakuje płyty genialnego melodyka, która z pewnością dostanie ode mnie dużo punktów. Proszę o dopisanie:

Barrett, Syd - Barrett

gharvelt

PostPosted: 09.02.2019, 19:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeden Barrett był, ale faktycznie, tego albumu brakowało - dopisałem. Jeśli niektórzy planują głosować na płyty, których nie ma na liście propozycji, zachęcam do dalszego wypisywania swoich rekomendacji, wciąż można w ten sposób zachęcać innych oraz ułatwić pracę prowadzącemu.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 40, 41, 42  Next
Page 14 of 42

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum