Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2019
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 29.12.2019, 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pięknie dziękuję za wrzutki. Znam jedynie Kevina Morby'ego (ale płytę z 2016 r.), Callahana i Kozelka Wink .

Dziś w międzyczasie lekko zapoznałem się z Bedouine. Reszta strawy do odsłuchania w wolnej chwili.

Raz jeszcze podziękowania. Pięknieś podszedł do zadania Exclamation

PS Również uważam, że mijający rok był dobry dla piosenek. I nie tylko ( całe longi też).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 29.12.2019, 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Nérija - Blume

Dobre. Zasmakowałem podczas świąt, szukałem w necie o co chodzi i wpadłem na Twój wpis Very Happy
Powrót do góry
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 30.12.2019, 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Znam jedynie Kevina Morby'ego (ale płytę z 2016 r.)

Ja najczęściej wracam do Harlem River (tytułowy!) i City Music.
Singing Saw o której wspominasz jeszcze nie znam. Ta i Still Life wciąż na liście.
Z podobnych klimatów w przyszłym roku wypatruje nowości od Jonathana Wilosna. Już w sieci pojawiły się dwa single, jeden bardzo springsteenowski:
https://www.youtube.com/watch?v=EGyg7pvkhOw
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.12.2019, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe - ukłony za tyle wrzutek. Mając w pamięci jak ważne dla mnie płyty poznałem dzięki Twoim rekomendacjom, przebieram nogami na myśl o odsłuchach. Wink
Tymczasem w ramach skromnego rewanżu, dla wszystkich neosoulowców (których rapujący horyzont wykracza choć odrobinę poza konwencję Mazurskiej Nocy Kabaretowej) z domieszką krwi szczepu sennego downtempo czy arenbijowego acid jazzu, voila!

Moonchild - Little Ghost (2019)

Elegancki otwieracz: https://www.youtube.com/watch?v=wyhE9eEdABA
Całość: https://www.youtube.com/watch?v=qV3JMc-kaIo
I niezawodny koncert z NPR Music Tiny Desk: https://www.youtube.com/watch?v=B_ymY0xG0LI&t=364s
esforty
album CD

PostWysłany: 31.12.2019, 09:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moonchild tegoroczny, fajny. Zespół poznałem przy okazji wydawnictwa Voyager z 2017.
Ale bardziej, z zaproponowanych tutaj, min. przez szbe zakręcił mną:
Kevin Morby - Oh my god
Nie znałem wykonawcy i etykieta folk, raczej, mnie by nie zachęciła. Ale jak napisał, szbe że to pewna zmiana estetyczna, sięgnąłem i spodobało się bardzo. Dziękuję.
esforty
album CD

PostWysłany: 17.05.2020, 12:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:

Monophonics - It's Only Us

W wątku płyt tegorocznych ta polecajka.
Nie mogę powiedzieć, żeby mnie ta muzyka nie obeszła, owszem: jest super.
Ubiegła dekada, była dobrym czasem, dla takich odmian szeroko pojmowanego soulu. Colemine Records , celnie punktuje swoimi wydawnictwami (Durand Jones, Ikebe Shakedown choćby...),muzyczny pejzaż obecnych czasów i jak widać, obecna dekada też będzie znaczona, soundem Colemine.
Zanim jednak poddam się, już tak zupełnie, Monophonics, to wspomnę o przeoczonej, przeze mnie na pewno, innej płycie Labelu:

Ghost Funk Orchestra - A song of Paul 2019

Trochę bardziej <kwaskowa>, szczodrzej obdzielająca gitarami muzyczną strukturę, niż ta Monophonics. Miejscami, pomysłowo użyte smyczki, podnoszą oryginalność zamierzenia. Czasem, słuchając GFO domagałbym się wokalnej obecności, takiej Sky Edwards, powiedzmy, a czasem te <białaski>, wydają się być stosowniejsze, nawet. Trochę inne rozwiązania w duchowej materii.
Dzięki gharvelcie, za <Monofonicznych> i... za mimowolne Wink , przywołanie Ghost Funk Orchestra.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Skocz do: