Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2018
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 21.05.2019, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Ale to co proponuje Chaciński jest coś tak jakby na jedno kopyto.

On jest w opozycji do tzw. Trójkowej Klasyki Proga?
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.05.2019, 12:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Trudno mi pojąć takie postrzeganie świata w dwóch kolorach, ale po tym będziesz mógł sobie sam odpowiedzieć: https://pl.rateyourmusic.com/~spacemen3 Smile
Białystok

PostWysłany: 21.05.2019, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Białystok napisał:

Trudno mi pojąć takie postrzeganie świata w dwóch kolorach, ale po tym będziesz mógł sobie sam odpowiedzieć: https://pl.rateyourmusic.com/~spacemen3 Smile

Nie wiem kto ma czarno biały obraz on czy ja, ale patrząc na oceny tego Pana moja teza zdaje się jest słuszna o tej opozycji.

P.S. Dziś się dowiedziałem że położyłem się za życia do grobu ale z trzech różnych gatunkowo klasycznych płyt: In The Court of the Crimson King, Mwandishi i Closer mam wszystkie a ten Pan tylko ostatnią z w/w, więc w tym grobie nie jestem sam... Razz

Ostatnio zmieniony przez Białystok dnia 21.05.2019, 12:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Freefall

PostWysłany: 21.05.2019, 12:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja się wtrącę, jeśli wolno Smile. I polecę pampersów, a właściwie pampersiary, bo roli główne dwie sympatyczne siostry z Atlanty.

Larkin Poe - Venom & Faith. Czyli nieco ponad pół godziny blues-rockowego grania. Dobry wokal i dużo slide'a. Barzo przyjemnie się tego słucha. W końcu marca byłem na ich koncercie i na żywo zespół wypadł znakomicie. Zresztą po reakcji widowni (szczególnie męskiej części Wink widać było, że się podoba.). Choć wykonawcy młodzi to materiał "geriatryczny", bo w własnym repertuarem grali utwory też utwory Roberta Johnsona, Sona House', Blind Willie Johnsona, a także ... AC/DC.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 21.05.2019, 12:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Na obecną kondycję rock'n'rolla faktycznie trudno nie narzekać, ale... jazz i okolice mają się całkiem dobrze dzięki wciąż poszukującym postaciom jak Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Peter Brotzmann, Bill Laswell, Henry Kaiser, Anthony Braxton, Tim Berne, John Zorn i wielu innych. Nie wszyscy z nich wydali coś w ubiegłym roku, ale wciąż są aktywni i dziarsko grają.

No i właśnie w tym kierunku będę poszukiwał nowości - ale trzeba przyznać, że poza Gustafssonem (no, ew. Kaiserem) reszta to dziadki, dinozaury jazzu - tak, Vandermark też, ale to raczej w związku z dorobkiem i od lat ugruntowaną pozycją. Ale Fire! idzie nomen omen na pierwszy ogień Smile
Maciek

PostWysłany: 21.05.2019, 13:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem kto ma czarno biały obraz on czy ja, ale patrząc na oceny tego Pana moja teza zdaje się jest słuszna o tej opozycji.

Zerkając na płyty, którym dał 5 gwiazdek, to moim zdaniem jest właśnie mocno Trójkowy. Chociaż zależy czy pisząc o takim przymiotniku mamy na myśli komplement czy obelgę Wink
No i na posiadaniu płyty świat się przecież nie kończy. Ważniejsze jest chyba co człowiek zna/wie niż ma?
Białystok

PostWysłany: 21.05.2019, 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale z King Crimson to tam tylko jest Discipline odnotowane, Pink Floyd nie ma Wish You Were Here i Dark Side of the Moon, płyty jednak mocno Trójkowe...
Maciek

PostWysłany: 21.05.2019, 17:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tym razem nic z rocka ani nic z jazzu, choć jakby się uprzeć, to właściwie odnajdzie się tu i jedno i drugie.

Trio Abozekry - Don't Replace Me by a Machine

Usłyszałem oczywiście przypadkiem w radiu i długo się tym zachwycałem, przez chwilę nawet nadając całości tytuł mojej płyty roku. Wprawdzie po jakimś czasie lekko swój pogląd zweryfikowałem, ale nadal będzie to u mnie mocno punktująca pozycja. Całość brzmi trochę tak, jakby McLaughlin postanowił nagrać z kolegami coś, co będzie jednocześnie płytą Shakti i Mahavishnu Orchestra. Piszę to oczywiście w dużym uproszczeniu i trochę też po to, aby zwabić Monstrualnego. Wink Faktem jest jednak to, że panowie pocinają na swoich kijaszkach, aż im się struny w palcach topią.

Jeśli ktoś mało cierpliwy, to jazda właściwa zaczyna się od 2:20. No i jeśli ktoś chce zrobić coś dla siebie, to niech nie słucha tego z telefonu, ale z normalnych głośników: https://www.youtube.com/watch?v=W-FIECDMHxQ&feature=youtu.be
A tu można włączyć od 1:00, choć oczywiście najlepiej posłuchać całości: https://www.youtube.com/watch?v=Cp7kZrGE6aY
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.05.2019, 17:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
WOJTEKK napisał:

Nie wiem, w jakiej on jest opozycji, ale przywoływanie go jako guru muzycznego otwartego na muzykę, biorąc pod uwagę, ze jego zeszłoroczne polecanki to głównie nowoczesna elektronika zaprawiona trochę albo i nie jazzem to lekki nieporozumienie, bo dopiero to on mieszka w szufladzie. Tyle, ze nowoczesnie urządzonej.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 21.05.2019, 18:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Białystok napisał:
WOJTEKK napisał:

Nie wiem, w jakiej on jest opozycji, ale przywoływanie go jako guru muzycznego otwartego na muzykę, biorąc pod uwagę, ze jego zeszłoroczne polecanki to głównie nowoczesna elektronika zaprawiona trochę albo i nie jazzem to lekki nieporozumienie, bo dopiero to on mieszka w szufladzie. Tyle, ze nowoczesnie urządzonej.

Klasycznych zespołów rocka progresywnego (Genesis, Gentle Giant, King Crimson, EL&P itd. ) nie ocenia wcale, scena Canterbury też jest w śladowych ilościach, nie ma klasyków fusion więc zakładam, że nie jest to przypadkowe.
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.05.2019, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lista rekomendacji zaktualizowana - do przesłuchania w sumie 219 płyt.

Bartosz napisał:
Szukając inspiracji z zakresu współczesnej muzyki polecam rzucić okiem na teksty Bartka Chacińskiego, czyli chyba głównego w Polsce pomostu między tradycyjnym i nowym dziennikarstwem muzycznym. Albo inaczej: faceta, który co prawda pisze dla starych mediów, ale ma glejt prawilności od internetu

Maciek napisał:
https://pl.rateyourmusic.com/~spacemen3

Chacińskiego czasem czytuję, niekiedy trafiając na jego teksty przypadkiem, ale zwykle okazuje się to dobrym trafem. Oczywiście, nie każda rekomendacja przypadnie do gustu, tym niemniej zgadzam się z tezą, że chętnie poszukuje ciekawej, nowszej muzyki. Ale o tym, że funkcjonuje również na RYMie, to akurat nie wiedziałem Surprised

Maciek napisał:
I tak sobie teraz myślę, że chyba jest pewna zależność pomiędzy tymi, którzy od lat narzekają na nową muzykę, a przy okazji nie słuchają radia. Zapominając, że czasem jeden utwór usłyszany w niecodziennych/specyficznych/wyjątkowych okolicznościach sprawa, że tak fajnie jest poznawać nowe, zaskakujące rzeczy.

Wydaje mi się, że to chyba zbytnie uproszczenie. Nie wykluczam tego, że sięganie po niektóre audycje radiowe może pomóc, natomiast wątpię, aby to było niezbędne do nabycia postawy otwartości wobec współczesnej muzyki. Sam nie słucham w ogóle radia, natomiast poszukuję nowości na różnych stronach, serwisach ze zbiorami wydawnictw, blogach, rankingach, forach czy jeszcze innymi metodami, bez narzekania, że nikt już dziś nie gra jak giganci proga w latach 70-tych Smile
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 21.05.2019, 20:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gaz Combes - World's Strongest Man

Wokalista Supergrass próbuje wejść na orbitę Supergrass. Zadanie cięzkie, niemal niewykonalne, ale czasami się udaje lepiej.
Jak w poniżej piosence.

Neu!
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 21.05.2019, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś mnie jeszcze męczyło, no i przypomniałem sobie:

Charles Lloyd & The Marvels, Lucinda Williams - "Vanished Gardens"

Bardziej konwencjonalnie i mainstreamowo. Lider projektu w doskonałej formie. Frisell jak zwykle, robi piękną okrasę i nie tylko.

i jeszcze dwie ciekawostki:

Marc Ribot - "Songs Of Resistance 1942 - 2018"

Żołnierskie i partyzanckie piosenki, na wokalu m.in. Tom Waits, realizacja momentami mocno zakręcona, jak to u Ribota. Płyta polityczna, bardzo anty-trumpowska, podobnie zrersztą jak APC "Eat The Elephant".
Marc Ribot:„Jestem zaniepokojony Trumpem i ruchem, którego jest częścią. Sporą część życia spędziłem w trasie i jestem swego rodzaju przypadkowym internacjonalistą - i widzę że on nie jest odosobnionym zjawiskiem. Jeśli czegoś z tym nie zrobimy, to to coś zrobi to z nami.”

no i jeszcze bardzo dobry ethno-jazz:

Hamid Drake, Ralph M. Jones, Adam Rudolph - "Karuna"

Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 21.05.2019, 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Ribota przypadła mi w słuch inna płyta. Bardziej punk- rockowa, soulowa, reggae<owa i lepsza Wink

Ja byłem co najmniej zaskoczony wyskim poziomem geriatrii w punk-rocku.

Full
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 21.05.2019, 20:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A faktycznie, byłem przekonany, że to wyszło w 2017. Uuuuch, 2018 rośnie w siłę, jeszcze trochę i RFN-owska techniawa pójdzie w miazgę Razz Smile.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 8 z 23

Skocz do: