Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich nast瘼cy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ALBUM ROKU 2018
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> P造ty, utwory, plebiscyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bia造stok
limitowana edycja z bonusow p造t

PostPosted: 21.05.2019, 11:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Ale to co proponuje Chaci雟ki jest co tak jakby na jedno kopyto.

On jest w opozycji do tzw. Tr鎩kowej Klasyki Proga?
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 21.05.2019, 12:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bia造stok wrote:

Trudno mi poj望 takie postrzeganie 鈍iata w dw鏂h kolorach, ale po tym b璠ziesz m鏬 sobie sam odpowiedzie: https://pl.rateyourmusic.com/~spacemen3 Smile
Bia造stok

PostPosted: 21.05.2019, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Bia造stok wrote:

Trudno mi poj望 takie postrzeganie 鈍iata w dw鏂h kolorach, ale po tym b璠ziesz m鏬 sobie sam odpowiedzie: https://pl.rateyourmusic.com/~spacemen3 Smile

Nie wiem kto ma czarno bia造 obraz on czy ja, ale patrz帷 na oceny tego Pana moja teza zdaje si jest s逝szna o tej opozycji.

P.S. Dzi si dowiedzia貫m 瞠 po這篡貫m si za 篡cia do grobu ale z trzech r騜nych gatunkowo klasycznych p造t: In The Court of the Crimson King, Mwandishi i Closer mam wszystkie a ten Pan tylko ostatni z w/w, wi璚 w tym grobie nie jestem sam... Razz

Last edited by Bia造stok on 21.05.2019, 12:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Freefall

PostPosted: 21.05.2019, 12:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

To ja si wtr帷, je郵i wolno Smile. I polec pampers闚, a w豉軼iwie pampersiary, bo roli g堯wne dwie sympatyczne siostry z Atlanty.

Larkin Poe - Venom & Faith. Czyli nieco ponad p馧 godziny blues-rockowego grania. Dobry wokal i du穎 slide'a. Barzo przyjemnie si tego s逝cha. W ko鎍u marca by貫m na ich koncercie i na 篡wo zesp馧 wypad znakomicie. Zreszt po reakcji widowni (szczeg鏊nie m瘰kiej cz窷ci Wink wida by這, 瞠 si podoba.). Cho wykonawcy m這dzi to materia "geriatryczny", bo w w豉snym repertuarem grali utwory te utwory Roberta Johnsona, Sona House', Blind Willie Johnsona, a tak瞠 ... AC/DC.
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar

PostPosted: 21.05.2019, 12:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Na obecn kondycj rock'n'rolla faktycznie trudno nie narzeka, ale... jazz i okolice maj si ca趾iem dobrze dzi瘯i wci捫 poszukuj帷ym postaciom jak Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Peter Brotzmann, Bill Laswell, Henry Kaiser, Anthony Braxton, Tim Berne, John Zorn i wielu innych. Nie wszyscy z nich wydali co w ubieg造m roku, ale wci捫 s aktywni i dziarsko graj.

No i w豉郾ie w tym kierunku b璠 poszukiwa nowo軼i - ale trzeba przyzna, 瞠 poza Gustafssonem (no, ew. Kaiserem) reszta to dziadki, dinozaury jazzu - tak, Vandermark te, ale to raczej w zwi您ku z dorobkiem i od lat ugruntowan pozycj. Ale Fire! idzie nomen omen na pierwszy ogie Smile
Maciek

PostPosted: 21.05.2019, 13:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Nie wiem kto ma czarno bia造 obraz on czy ja, ale patrz帷 na oceny tego Pana moja teza zdaje si jest s逝szna o tej opozycji.

Zerkaj帷 na p造ty, kt鏎ym da 5 gwiazdek, to moim zdaniem jest w豉郾ie mocno Tr鎩kowy. Chocia zale篡 czy pisz帷 o takim przymiotniku mamy na my郵i komplement czy obelg Wink
No i na posiadaniu p造ty 鈍iat si przecie nie ko鎍zy. Wa積iejsze jest chyba co cz這wiek zna/wie ni ma?
Bia造stok

PostPosted: 21.05.2019, 13:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

No ale z King Crimson to tam tylko jest Discipline odnotowane, Pink Floyd nie ma Wish You Were Here i Dark Side of the Moon, p造ty jednak mocno Tr鎩kowe...
Maciek

PostPosted: 21.05.2019, 17:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tym razem nic z rocka ani nic z jazzu, cho jakby si uprze, to w豉軼iwie odnajdzie si tu i jedno i drugie.

Trio Abozekry - Don't Replace Me by a Machine

Us造sza貫m oczywi軼ie przypadkiem w radiu i d逝go si tym zachwyca貫m, przez chwil nawet nadaj帷 ca這軼i tytu mojej p造ty roku. Wprawdzie po jakim czasie lekko sw鎩 pogl康 zweryfikowa貫m, ale nadal b璠zie to u mnie mocno punktuj帷a pozycja. Ca這嗆 brzmi troch tak, jakby McLaughlin postanowi nagra z kolegami co, co b璠zie jednocze郾ie p造t Shakti i Mahavishnu Orchestra. Pisz to oczywi軼ie w du篡m uproszczeniu i troch te po to, aby zwabi Monstrualnego. Wink Faktem jest jednak to, 瞠 panowie pocinaj na swoich kijaszkach, a im si struny w palcach topi.

Je郵i kto ma這 cierpliwy, to jazda w豉軼iwa zaczyna si od 2:20. No i je郵i kto chce zrobi co dla siebie, to niech nie s逝cha tego z telefonu, ale z normalnych g這郾ik闚: https://www.youtube.com/watch?v=W-FIECDMHxQ&feature=youtu.be
A tu mo積a w陰czy od 1:00, cho oczywi軼ie najlepiej pos逝cha ca這軼i: https://www.youtube.com/watch?v=Cp7kZrGE6aY
WOJTEKK
box z pe軟 dyskografi i gad瞠tami

PostPosted: 21.05.2019, 17:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bia造stok wrote:
WOJTEKK wrote:

Nie wiem, w jakiej on jest opozycji, ale przywo造wanie go jako guru muzycznego otwartego na muzyk, bior帷 pod uwag, ze jego zesz這roczne polecanki to g堯wnie nowoczesna elektronika zaprawiona troch albo i nie jazzem to lekki nieporozumienie, bo dopiero to on mieszka w szufladzie. Tyle, ze nowoczesnie urz康zonej.

http://artrock.pl/
Back to top
Bia造stok

PostPosted: 21.05.2019, 18:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Bia造stok wrote:
WOJTEKK wrote:

Nie wiem, w jakiej on jest opozycji, ale przywo造wanie go jako guru muzycznego otwartego na muzyk, bior帷 pod uwag, ze jego zesz這roczne polecanki to g堯wnie nowoczesna elektronika zaprawiona troch albo i nie jazzem to lekki nieporozumienie, bo dopiero to on mieszka w szufladzie. Tyle, ze nowoczesnie urz康zonej.

Klasycznych zespo堯w rocka progresywnego (Genesis, Gentle Giant, King Crimson, EL&P itd. ) nie ocenia wcale, scena Canterbury te jest w 郵adowych ilo軼iach, nie ma klasyk闚 fusion wi璚 zak豉dam, 瞠 nie jest to przypadkowe.
gharvelt
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 21.05.2019, 19:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lista rekomendacji zaktualizowana - do przes逝chania w sumie 219 p造t.

Bartosz wrote:
Szukaj帷 inspiracji z zakresu wsp馧czesnej muzyki polecam rzuci okiem na teksty Bartka Chaci雟kiego, czyli chyba g堯wnego w Polsce pomostu mi璠zy tradycyjnym i nowym dziennikarstwem muzycznym. Albo inaczej: faceta, kt鏎y co prawda pisze dla starych medi闚, ale ma glejt prawilno軼i od internetu

Maciek wrote:
https://pl.rateyourmusic.com/~spacemen3

Chaci雟kiego czasem czytuj, niekiedy trafiaj帷 na jego teksty przypadkiem, ale zwykle okazuje si to dobrym trafem. Oczywi軼ie, nie ka盥a rekomendacja przypadnie do gustu, tym niemniej zgadzam si z tez, 瞠 ch皻nie poszukuje ciekawej, nowszej muzyki. Ale o tym, 瞠 funkcjonuje r闚nie na RYMie, to akurat nie wiedzia貫m Surprised

Maciek wrote:
I tak sobie teraz my郵, 瞠 chyba jest pewna zale積o嗆 pomi璠zy tymi, kt鏎zy od lat narzekaj na now muzyk, a przy okazji nie s逝chaj radia. Zapominaj帷, 瞠 czasem jeden utw鏎 us造szany w niecodziennych/specyficznych/wyj徠kowych okoliczno軼iach sprawa, 瞠 tak fajnie jest poznawa nowe, zaskakuj帷e rzeczy.

Wydaje mi si, 瞠 to chyba zbytnie uproszczenie. Nie wykluczam tego, 瞠 si璕anie po niekt鏎e audycje radiowe mo瞠 pom鏂, natomiast w徠pi, aby to by這 niezb璠ne do nabycia postawy otwarto軼i wobec wsp馧czesnej muzyki. Sam nie s逝cham w og鏊e radia, natomiast poszukuj nowo軼i na r騜nych stronach, serwisach ze zbiorami wydawnictw, blogach, rankingach, forach czy jeszcze innymi metodami, bez narzekania, 瞠 nikt ju dzi nie gra jak giganci proga w latach 70-tych Smile
Back to top
I&I
album CD

PostPosted: 21.05.2019, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gaz Combes - World's Strongest Man

Wokalista Supergrass pr鏏uje wej嗆 na orbit Supergrass. Zadanie ci瞛kie, niemal niewykonalne, ale czasami si udaje lepiej.
Jak w poni瞠j piosence.

Neu!
Back to top
crescent

PostPosted: 21.05.2019, 20:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co mnie jeszcze m璚zy這, no i przypomnia貫m sobie:

Charles Lloyd & The Marvels, Lucinda Williams - "Vanished Gardens"

Bardziej konwencjonalnie i mainstreamowo. Lider projektu w doskona貫j formie. Frisell jak zwykle, robi pi瘯n okras i nie tylko.

i jeszcze dwie ciekawostki:

Marc Ribot - "Songs Of Resistance 1942 - 2018"

皋軟ierskie i partyzanckie piosenki, na wokalu m.in. Tom Waits, realizacja momentami mocno zakr璚ona, jak to u Ribota. P造ta polityczna, bardzo anty-trumpowska, podobnie zrerszt jak APC "Eat The Elephant".
Marc Ribot:„Jestem zaniepokojony Trumpem i ruchem, kt鏎ego jest cz窷ci. Spor cz窷 篡cia sp璠zi貫m w trasie i jestem swego rodzaju przypadkowym internacjonalist - i widz 瞠 on nie jest odosobnionym zjawiskiem. Je郵i czego z tym nie zrobimy, to to co zrobi to z nami.”

no i jeszcze bardzo dobry ethno-jazz:

Hamid Drake, Ralph M. Jones, Adam Rudolph - "Karuna"

Back to top
I&I
album CD

PostPosted: 21.05.2019, 20:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z Ribota przypad豉 mi w s逝ch inna p造ta. Bardziej punk- rockowa, soulowa, reggae<owa i lepsza Wink

Ja by貫m co najmniej zaskoczony wyskim poziomem geriatrii w punk-rocku.

Full
Back to top
crescent

PostPosted: 21.05.2019, 20:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

A faktycznie, by貫m przekonany, 瞠 to wysz這 w 2017. Uuuuch, 2018 ro郾ie w si喚, jeszcze troch i RFN-owska techniawa p鎩dzie w miazg Razz Smile.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> P造ty, utwory, plebiscyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Page 8 of 12

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum