Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ALBUM ROKU 2018
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty, utwory, plebiscyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 21.05.2019, 21:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niechęć - Live in Jazz Club Hipnoza - to do propozycji, kawal grania, dziwne, że jeszcze nikt z dżazmanów o tym nie wspomniał
Dalej niewpisane.

http://artrock.pl/

Last edited by WOJTEKK on 24.05.2019, 09:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 21.05.2019, 21:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przysłuchuję się od kilku dni tej dyskusji, czytam, staram się posłuchać co nieco - z tych polecanych. Słowem - nie próżnuję, szukam Smile
I bywa oczywiście różnie, czasem lepiej, zwykle gorzej Wink
Ale trwam w tym jakiś czas, bo mnie nauczyliście, że jak nie posłucham to guzik się dowiem i stracę to co najlepsze. Być może tak jest. Może i macie rację. Nawet na pewno tak jest!
Ale co poradzę, że jak przypadkiem zupełnym zaplątał mi się do odtwarzacza The Revealing Science of God , to odpadłem, zamarłem, może nawet i umarłem ale nie zauważyłem bo zajęty byłem kontemplacją nieskończoności...

Ot, taka różnica minimalna w odczuwaniu.

p.s. Dowaliłem "Awakenem" - ło Matko...
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 21.05.2019, 22:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oba Riboty bardzo dobre, dziękuję I & I i Crescentowi, temu ostatniemu też wdzięczny jestem za świetnego Hamida Drake'a et consortes.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 22.05.2019, 08:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:

Marc Ribot - "Songs Of Resistance 1942 - 2018"

Żołnierskie i partyzanckie piosenki, na wokalu m.in. Tom Waits, realizacja momentami mocno zakręcona, jak to u Ribota. Płyta polityczna, bardzo anty-trumpowska, podobnie zrersztą jak APC "Eat The Elephant".
Marc Ribot:„Jestem zaniepokojony Trumpem i ruchem, którego jest częścią. Sporą część życia spędziłem w trasie i jestem swego rodzaju przypadkowym internacjonalistą - i widzę że on nie jest odosobnionym zjawiskiem. Jeśli czegoś z tym nie zrobimy, to to coś zrobi to z nami.”

Najbardziej to mnie zaintrygowało, więc słucham. Zakręcone, fajne. Natomiast Kamasi nieco mnie rozczarował. Z jednej strony moja stylistyka, ale z drugiej - to jakby powtórka z The Epic.
Ten Ribot dużo ciekawszy.
esforty
longplay

PostPosted: 22.05.2019, 08:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Marc Ribot;s Ceramic Dog/YRU - "Still here" też obstawiałem (Crescent), że to 2017 i też wolę(I&I) od "Songs Of Resistance 1942 - 2018", nawet jeśli jest na liście płac Tom i Meshell czy równie rozpoznawalny Steve Earle.
Jakkolwiek to ciekawa rzecz, ja nieco dystansuję się od takich wydawnictw interwencyjnych/z tezą Embarassed.
Słucham teraz Calibro35 - "Decade" od gharvelta.
Bednaar

PostPosted: 22.05.2019, 08:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:

Jakkolwiek to ciekawa rzecz, ja nieco dystansuję się od takich wydawnictw interwencyjnych/z tezą Embarassed.

Mnie akurat przesłanie nie interesuje, tylko treść muzyczna.
Bednaar

PostPosted: 22.05.2019, 09:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

I&I wrote:

No i teraz to. Cytując Beavisa i Butt-heada: That kicks ass Wink
esforty
longplay

PostPosted: 24.05.2019, 09:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wczoraj się nikt nie odezwał. Czyżbyśmy dotarli do wierzchołka tego co najwartościowsze w 2018 (Marc Ribot;s Ceramic Dog/YRU) i jak w grze w domino nie ma możliwości dostawienia kolejnych klocków/tytułów?
Czy może wszyscyśmy zaliczyli <psią wachtę>??
Zatem ujawnię, że wczoraj zapoznałem się z:
Cross, David / Jackson, David - Another Day
Nigdy nie byli, o ile wiem, kreacyjnym motorem, w formacjach zapisanych w CV, tym niemniej...
Można posłuchać tej płyty z zastrzeżeniem, że nie domagamy się wielkich zadziwień, z drugiej strony wstydu twórcom nie przynosi. Początek nie zachęca, potem nabiera to... no, nie rozpędu, ale jakoś się toczy.
A kiedy się skończyło to przypomniałem sobie o poście Jakuza i nie przypadkiem:
Jakuz wrote:
...

p.s. Dowaliłem "Awakenem" - ło Matko...

I było lepiej, sporo!
I&I
album CD

PostPosted: 24.05.2019, 19:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie śpimy panie esforty Very Happy

Grupo Magnético - Positivo

Piekielna porcja latin jazzu, przeczesanego przez afrobeat, funk i disco.
Kapela zarejestrowana jest w Szkocji i stanowi piękne połączenie dążeń kolegów ze Szkocji (entuzjastów takich rytmów, słuchanych w młodości z płyt z NYCity, Latin Ameryki) i muzyków z Kolumbii i Kuby.
Dla mnie jedna z najlepszych tanecznych płyt ostatnich lat. W roczniku zaś pierwsza dziesiątka jak nic. Zachęcam do spróbowania.

Najlepszy Exclamation

Full
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 25.05.2019, 17:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Witt - Rubezahl - do odpisania do listy

Back to top
Białystok

PostPosted: 26.05.2019, 14:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na prog archives Nr 1 2018 i Nr 23 Ever (!) to szwedzki All Traps On Earth - A Drop Of Light a tu nie ma nawet na liście. Shocked

Kwartet:
- Miranda Brand wokal,
- Johan Brand / Mellotrons, Moog Voyager/Minitaur, organs, Fender Rhodes, clavinet, basses, Taurus bass pedals, guitar, percussion, vocals
- Thomas Johnson / grand piano, Fender Rhodes, Wurlitzer, pianet, clavinet, organ, Mellotron, Moog Voyager,
-Erik Hammarström / drums, snare, vibes, marimba, xylophone, glockenspiel, crotales, timpani, bass drum, wood block, tam tam, tubular
bells

Wspomagany przez:
- Phil Mercy / guitar
- Fredrik Lindborg / bass clarinet, baritone, tenor, alto & soprano saxes
- Karl Olandersson / trumpet, flugelhorn
- Magnus Båge / concert flute
- Matthias Bååth / bass & concert flutes, tenor & alto recorders

Ponieważ członkiem zespołu jest Thomas Johnson z Anglagard to muzyka kojarzy się oczywiście z tym zespołem ale w recenzji https://esensja.pl/muzyka/recenzje/tekst.html?id=27309 jej autor słyszy wpływy King Crimson, Canterbury Scene, Magmy.
WOJTEKK

PostPosted: 26.05.2019, 15:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli obaj macie rację.

Back to top
Bednaar

PostPosted: 26.05.2019, 16:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na razie podium rocznika 2018 wygląda u mnie następująco:

1. Ceramic Dog - YRU Still Here?
2. Fire! - The Hands
3. Sons Of Kemet - Your Queen Is A Reptile

Sporo ciekawych płyt zostało nagranych w ubiegłym roku, szczerze mówiąc myślałem, że nic lepszego od SOK z roku 2018 nie usłyszę, a jednak...
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.05.2019, 17:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Na prog archives Nr 1 2018 i Nr 23 Ever (!) to szwedzki All Traps On Earth - A Drop Of Light a tu nie ma nawet na liście.

Podobnie jak inne ostatnie propozycje, dopisałem do listy, choć dotychczasowa nieobecność tej płyty wśród sugestii mnie nie dziwi - dawno już straciłem kontakt z tym, co obecnie jest promowane na ProgArchives, stąd nawet nie wiedziałem o tym albumie. Nadal cenię ProgArchives za wiele rekomendacji z epoki 60s-80s, jednakże ichnie rankingi współczesnych roczników zupełnie mnie odrzucają. Poza nielicznymi, ciekawymi retro progami (jak Wobbler czy La Maschera di Cera) oraz paroma innymi wyjątkami (jak Phideaux) nie potrafię znaleźć tam nic odpowiedniego dla siebie, a od wszelkich prog metali czy innych neo progów raczej trzymam się z daleka. Gdybyś nie wspomniał o tym zespole, to pewnie dalej nie miałbym pojęcia o jego istnieniu Smile

Wracając do wrażeń z odsłuchów: poznałem na dniach kilka rekomendowanych w tym wątku albumów, niestety wciąż Maisha okazuje się najciekawszym z ostatnim odkryć. Sons of Kemet okazał się mocnym rozczarowaniem, najmniej mi przypadł z tegorocznych jazzów (wolę, oprócz Maishy, choćby najnowszego Idrisa Ackamoora, Ill Considered, Fire! czy nawet Kamasi Washingtona). Jeszcze gdyby wyciąć tą całą "poezję" to może byłbym gotów przesłuchać ponownie, a tak to sobie daruję. Trochę więcej też oczekiwałem po "partyzanckiej" płycie Ribota - oczywiście pomijając ideologiczną otoczkę, liczyłem na więcej "muzycznie", zwłaszcza w przypadku mojego ulubionego kawałka z tego zestawu, tzn. "Bella ciao". W innych wykonaniach tego utworu czuć płynącą z niego siłę, przyciąga rytmem, natomiast wersja Waitsa i Ribota nadaje się w najlepszym razie na stypę Confused Natomiast kilka innych kawałków z tego albumu spodobało mi się bardziej, więc w sumie nie jest najgorzej.

Może powinienem zabrać się za techno z RFN w takim razie? Smile Zanim to uczynię, to jeszcze wspomnę o innej, bliższej rockowym gustom pozycji, mianowicie Homunculus Res - "Della stessa sostanza dei sogni". Wprawdzie zespół włoski, ale zaliczany - podobnie jak Picchio dal Pozzo - do tradycji Canterbury. Pojawił się na FD kilka lat temu właśnie przy okazji plebiscytu na najlepszy album kanterberyjski, a w ubiegłym roku grupa wróciła z nową płytą. Jest utrzymana w podobnym klimacie: trochę humorystyczna, niekiedy lekko jazzująca, świetne wokale w ojczystym języku członków zespołu. Może nie na ścisłą czołówkę rocznika, ale posłuchać warto.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 26.05.2019, 18:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie Maisha na miejscu 4., natomiast Sons Of Kemet w odróżnieniu od przedmówcy bardzo przypadli mi do gustu. Największym rozczarowaniem dla mnie jest Kamasi. "Partyzancki" Ribot - ciekawy, ale nie jestem pewien, czy będę do niego wracać.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty, utwory, plebiscyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
Page 9 of 12

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum