Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2018
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.07.2019, 16:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Ale numer, pierwsza trójka idealnie zgadza się z moją Shocked

Tak z ciekawości - ile znasz płyt z 2018 r.?
crescent

PostWysłany: 16.07.2019, 19:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Ponieważ nigdy nie słyszałem o Ceramic Dog, zrobiłem odsłuch i zerknąłem też na RYM, gdzie ma on notę 3,27 przy 102 głosach. Póki co jest to solidny underground, bo nr 1 2018 r. na RYM czyli Daughters ma 11.252 oceny.

Tyle, że Daughters nie wnosi muzycznie nic nowego (mimo, że to bardzo dobre granie), a Ceramic Dog całkiem sporo.

P.S. Uwolnij się od RYMu, subiektywne odbieranie sztuki jest najbardziej miarodajne, wartościowe i daje najwięcej radochy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent

PostWysłany: 16.07.2019, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Na "Shadowlands" też? Na pewno? Moim zdaniem jest duzo lepsza od Kontinuum.

Jakby to zredukował do 50 min, byłoby znacznie lepiej. Na Kontinuum nie ma takich mielizn.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 16.07.2019, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:

P.S. Uwolnij się od RYMu, subiektywne odbieranie sztuki jest najbardziej miarodajne, wartościowe i daje najwięcej radochy.

Mój nieprzypadkowy avatar na RYM nie istnieje. No może prawie....
crescent

PostWysłany: 16.07.2019, 19:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W jakim sensie nie istnieje? To znana płyta.
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.07.2019, 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
gharvelt napisał:
Jako reprezentant głów zamkniętych...

Sam wybrałeś. Twoja sprawa, ale to pochopny wniosek.

To tylko żart z nutką autoironii Wink

Białystok napisał:
Ponieważ nigdy nie słyszałem o Ceramic Dog, zrobiłem odsłuch i zerknąłem też na RYM, gdzie ma on notę 3,27 przy 102 głosach. Póki co jest to solidny underground, bo nr 1 2018 r. na RYM czyli Daughters ma 11.252 oceny.

Zaręczam, że wśród płyt, które zapunktowały w niniejszym plebiscycie, są i takie, co na RYMie otrzymały 0 (słownie: zero) głosów. To się dopiero nazywa undeground! W porównaniu z nimi Ceramic Dog wydaje się średnio popularny, a Blodwyn Pig to już niemal mainstream Cool
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 16.07.2019, 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:

500 ocen /nr 1 KC ma 30.000/ i trzecia setka w 1969 r. Czyli "prawie".

A jaki był tu najwyżej sklasyfikowany tzw. retro rock żebym rzucił chociaż uchem?
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.07.2019, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Żeby wiedzieć więcej. Tak jak np. czytasz prasę branżową lub recenzje w internecie na temat danego produktu czy słuchasz opinie innych.

Nie zmienia to faktu że obie płyty są nie dla mnie. Wink

Mnie tam te statystyki nic nie mówią. Przegladałem RYM, ale mnie nie przekonało. Wolę tradycyjnie przeczytać recenzję, albo rekomendację na forum. Dla mnie jednak genialnym wynalazkiem jest Spotify - można na legalu, nausznie przekonać się o danym artyście czy danej płycie. A jak coś szczególnie się spodoba - kupuję CD.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.07.2019, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Właśnie po raz kolejny słuchałem Psa i szczerze mówiąc zgadzam się w zupełności z tym nieszczęsnym RYMem. Mocno średnia płyta, miejscami nie powiem słucha się przyjemnie ale jako całokształt nie widzę w tym nic specjalnego. Eklektyczno infantylna mieszanka różnych stylistyk. Nie znam zespołu ani muzyków więc tym bardziej nie mam żadnego bagażu oczekiwań. Może bym to wrzucił gdzieś pod koniec stawki z braku laku ale pierwsze miejsce? Dobitnie to świadczy o mizerii tego rocznika. Dla odmiany tera leci Daughters i chyba też nie bardzo czaję o co chodzi Confused
Chyba stare kotlety od Judas Priest smakują lepiej a w temacie nowości to Behemoth (pomijając otoczkę i przerysowane teledyski) zabija to wszystko pierdyknięciem i absolutnym perfekcjonizmem.

Ostatnio zmieniony przez Gacek dnia 16.07.2019, 22:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 16.07.2019, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RYM bywa przydatny w zakresie ocen, ale jednocześnie należy zachować ostrożność (np., "a to posłucham tylko te najlepsze z dyskografii KC, poniżej 3,5 nie schodzę i omija TOAPP"). Lubię czytać komentarze tamże, często one bywają najbardziej pomocne (np. "cała płyta do niczego, ale dla utworu "Ice" z I Can See Your House From Here oddałbym nerkę").

Spór o Ceramicznego Psa zaostrza się. Trzeba będzie posłuchać w bardziej sprzyjających warunkach Rolling Eyes
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 16.07.2019, 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się tam z nikim nie spieram - jednym się Ceramic Dog podoba, innym nie - normalka, jak z każdą muzyką. Do mnie akurat trafiło i to mocno. A Perfect Circle mnie znużyło, a Daughters odrzuciło. Niechęć z kolei bardzo mi się podoba (tak, jak Wojtkowi K.) i nie widzę żadnej sztampowości w ich graniu - czyli odwrotnie, niż crescent Wink
Ale z kolei - odmiennie niż WojtekK - uważam, że tych jaskółek jest więcej. Chociażby taki Tim Hecker.
crescent

PostWysłany: 16.07.2019, 22:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
crescent napisał:

500 ocen /nr 1 KC ma 30.000/ i trzecia setka w 1969 r. Czyli "prawie".

Uuuch... czyli siedzisz w tym RYMie po uszy. Kaplica!
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 16.07.2019, 22:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Niechęć z kolei bardzo mi się podoba (tak, jak Wojtkowi K.) i nie widzę żadnej sztampowości w ich graniu - czyli odwrotnie, niż crescent Wink

A to trzeba słyszeć, a nie widzieć Razz Wink
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 17.07.2019, 06:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spór dotyczy kwalifikacji opiniotwórczych na forum, raczej, niż sile rażenia poszczególnych płyt.
2018 to nie początek lat 70-tych, zgoda pełna!
Natomiast spoglądając na kończącą się dekadę to 2018 wypada korzystnie.

P.S. Każdy ma swój smak, powiedział Burek... oblizując jajka.
Bednaar

PostWysłany: 17.07.2019, 06:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:

A to trzeba słyszeć, a nie widzieć Razz Wink

Czepiasz się Wink A nie słyszałeś (widziałeś Wink ) o osobach, które widzą dźwięki i słyszą kolory? O syndromie synestezji? Czasem mam wrażenie, że jestem o krok.
Jeszcze a propos RYM - tak patrząc na wpisy z tej strony jest to moim zdaniem zupełnie niepotrzebny twór, a nawet szkodliwy - wprowadzający początkujących eksploratorów muzyki w błąd. Dużo lepszym narzędziem jest Spotify, gdyż umożliwia darmowy, legalny i realny kontakt z muzyką, a nie z subiektywnymi opiniami i dezinformującymi statystykami. Plus jeszcze Bandcamp, Tidal, Last.fm, Tuba.fm itp. Ale jak ktoś chce korzystać z RYM - to jego sprawa.

Ostatnio zmieniony przez Bednaar dnia 17.07.2019, 07:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 21 z 23

Skocz do: