Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dinozaurowy Piosenkowy Top Wszech Czasów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 03.06.2019, 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak sensownie porównasz Paranoid i Bitches Brew? Bridge Over Troubled Water i Deep Purple In Rock? Alpha Centauri i Tarkusa? Czemu w wypadku płyt pozwalamy sobie na takie porównania, a w przypadku utworów nie?

Jeden wykonawca albo rok wydania jest bardzo sensownym jednoznacznym kryterium, które nie ingeruje w gusta użytkowników. "Najlepszy album 1970" ma sens, "Najlepszy utwór, ej ale bez takich za długich i za krótkich i jeszcze bez jazzów" nie ma sensu. Wyniki to będzie wydmuszka bez większej wartości, wypadkowa bzdurnych kryteriów bez przełożenia na rzeczywistość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 03.06.2019, 18:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Np. Top 100 Klasyki Rocka (lata do ustalenia, powiedzmy 1966-75).

I co, tutaj nie będzie przeszkadzać porównywanie Yellow Submarine z Thick As A Brick? Jakoś kompletnie nie czuję tej myśli przewodniej w określaniu kryteriów Smile
Powrót do góry
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.06.2019, 18:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
I co, tutaj nie będzie przeszkadzać porównywanie Yellow Submarine z Thick As A Brick?

W dalszym ciagu nie włączałbym suit. Suita jest zlepkiem kilku odzielnych cześci. Porównywalibysmy pojedyńcze utwory.
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 03.06.2019, 18:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Zgadzam sie z Crowleyem, że powinnyśmy przećwiczyć to, ale nie na wykonawcy tylko na jednym stylu muzycznym lub okresie w muzyce.
Np. Top 100 Klasyki Rocka (lata do ustalenia, powiedzmy 1966-75).

O, i to brzmi nawet nieźle, jest jakiś konkret, ale nie zawężamy się zbyt mocno. Nawet rozszerzyłbym pojmowanie epoki do lat 1966-1979 ale to detal, może być i do rocznika '75, '76, '77 czy '78.

MirekK napisał:
Każdy z nas ma swoje ulubione utwóry z różnych dekad, styłów muzycznych i okresów czasu. Nasze indywidualne listy nie pokryja sie.

Mam podobne przypuszczenia, każdy zagłosuje w pierwszej fazie na co innego, a w drugiej wielu uczestników będzie miało swoich nielicznych przedstawicieli + sporo utworów, za którymi aż tak nie przepadają.

Ewentualnie zawsze można też zrobić jednoetapowy, najprostszy z możliwych TOP Wszech Czasów: każdy wysyła swoje TOP 100 bez żadnych ograniczeń, sumujemy wyniki i tyle. Wyjdzie pewnie, że około 10 utworów pojawi się na może 20 czy 15 listach, kolejnych kilkadziesiąt na kilku, a zdecydowana większość, która zapunktuje, na 1 lub 2 Smile Ale przynajmniej zobaczymy, które kawałki kto najbardziej ceni! A to wg mnie już wystarczający powód.
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 03.06.2019, 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
"Najlepszy album 1970" ma sens, "Najlepszy utwór, ej ale bez takich za długich i za krótkich i jeszcze bez jazzów" nie ma sensu.

Nie czujesz bluesa. Na liscie zestawienia "Najlepszy album 1970" było w sumie 400 albumów. Wybór 40 najlepszych z nich jest możliwy.

Jesli stworzymy liste propozycji na "Dinozaurowy Piosenkowy Top Wszech Czasów" na liscie propozycji bedzie 10,000 utworów. 50+ lat, tysiace albumów, dziesiatki tysiecy utworów do wyboru.
Kazdy z nas zaglosuje na inne 40 utworów (poza 3 które wygrają).

Ostatnio zmieniony przez MirekK dnia 03.06.2019, 18:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 03.06.2019, 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Ewentualnie zawsze można też zrobić jednoetapowy, najprostszy z możliwych TOP Wszech Czasów: każdy wysyła swoje TOP 100 bez żadnych ograniczeń, sumujemy wyniki i tyle.

To jest też wyjście. Na górze mojej listy będą same suity. Very Happy
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 03.06.2019, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Jesli stworzymy liste propozycji na "Dinozaurowy Piosenkowy Top Wszech Czasów" na liscie propozycji bedzie 10,000 utworów. 50+ lat, tysiace albumów, dziesiatki tysiecy utworów do wyboru.

Ja jestem zdecydowanie za mocnym ograniczeniem wyboru. Tylko... no jakoś w miarę sensownie, rocznikiem, dekadą, wykonawcą, nawet gatunkiem. A nie długością czy strukturą utworu, bo zaraz polecą kolejne kwiatki, że głosujemy tylko na utwory, w których nakładają się nie więcej niż 3 ścieżki gitary albo średnie tempo nie przekracza 120 bpm. Utwór jest utwór Smile
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 03.06.2019, 19:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
Ja jestem zdecydowanie za mocnym ograniczeniem wyboru. Tylko... no jakoś w miarę sensownie, rocznikiem, dekadą, wykonawcą, nawet gatunkiem

Rocznikowo - za dużo pracy. Nie znajdziemy tylu chetnych na zliczanie punktów.
Wykonawca - nudy, pisał o tym wcześniej gharvelt.
Dekady - wciąż za duży wybór
Gatunkowo - tu masz moje poparcie. Przynajmniej wyniki końcowe bedą bardziej spójne. Cos je będzie ze soba wiazało - ten sam styl muzyczny. Osobiście nie przepadam za "kapustą z grochem". Wrzucenie wszystkiego co sie ma/zna do jednego tygla, zamieszanie i czekanie co z tego wyjdzie, to nie jest dobra recepta na sukces.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 03.06.2019, 19:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - a ile tych suit jest? Raptem ze 20 tych bardziej znanych - reszta to tak niespecjalnie. dlatego - why not? Zresztą i tak będą okupowały miejsca dalsze albo bardzo dalsze, z bardzo niewielkimi wyjątkami. po drugie - zawsze można wprowadzić ograniczenia czasowe - tak circa about - 10 minut - powyzej to już zwykle nie piosenki, tylko numery wielowątkowe, no moze oprócz "Again" Archive. Po trzecie - a jaki głosować na Thick As A Brick i Yellow Submarine? przecież nie glosujemy po najlepszosci tylko po guście i ten top, gdyby się taki nie daj boże odbył, to jest konkurs popularności poszczególnych utworów według uczestników naszego forum - nic tam przeciez nie ważymy, nie mierzymy. Po czwarte i tak w czubie będą bardzo podobne numery jak w Topie trójkowym - no bo nie ma innego wyjścia.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 03.06.2019, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeden wykonawca albo rok wydania jest bardzo sensownym jednoznacznym kryterium, które nie ingeruje w gusta użytkowników. "Najlepszy album 1970" ma sens, "Najlepszy utwór, ej ale bez takich za długich i za krótkich i jeszcze bez jazzów" nie ma sensu.

Zgadzam się.

zlatan napisał:
Ja jestem zdecydowanie za mocnym ograniczeniem wyboru. Tylko... no jakoś w miarę sensownie, rocznikiem, dekadą, wykonawcą, nawet gatunkiem. A nie długością czy strukturą utworu, bo zaraz polecą kolejne kwiatki, że głosujemy tylko na utwory, w których nakładają się nie więcej niż 3 ścieżki gitary albo średnie tempo nie przekracza 120 bpm. Utwór jest utwór

I tu też. Wink
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 03.06.2019, 22:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś tu wspominałem, że około 1984 r. odwiedziłem szkolną czytelnię i znalazłem w jakiejś gazecie (Świat Młodych?) plebiscyt na top 20 (chyba rockowy) światowy i polski. Wtedy nie wiedziałem co to w ogóle są za kawałki te zagraniczne i sporo czasu mi zajęło aby to sprawdzić.

Gazetę jakoś zdobyłem (na pewno nie skserowałem, prędzej kupiłem w Ruchu albo ukradłem) i sporo lat ją miałem, a top 3 pamiętam nawet we śnie (przez lata pamiętałem obie 20tki), który i dziś u mnie jest chyba identyczny:

1. Led Zeppelin - Stairway to Heaven
2. Deep Purple - Child In Time
3. Led Zeppelin - Whole Lotta Love

W ogólnoświatowym była z naszych tylko Autobiografia, która w polskim wygrała z Arktyką.

P.S. Zrobili to bez internetu i zapewne bez gadaniny co może być a co nie. Inna sprawa, że my mamy 35 lat więcej do ogarnięcia.
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 03.06.2019, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:

Wykonawca - nudy, pisał o tym wcześniej gharvelt.

Nudy może w przypadku dorobku Sex Pistols ale przykładowo dyskografie Pink Floyd, King Crimson, Genesis, Queen czy Bowiego to niesamowicie bogaty, różnorodny ogród muzyki, przeróżnych stylistyk, przemijających mód, tudzież długości trwania utworów. Swoją drogą nie rozumiem problemu w porównywaniu utworu 3 minutowego i suity - wybieramy ten, który nam bardziej pasuje, czyż nie o to chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Freefall

PostWysłany: 03.06.2019, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Już kiedyś tu wspominałem, że około 1984 r. odwiedziłem szkolną czytelnię i znalazłem w jakiejś gazecie (Świat Młodych?) plebiscyt na top 20 (chyba rockowy) światowy i polski.

1. Led Zeppelin - Stairway to Heaven
2. Deep Purple - Child In Time
3. Led Zeppelin - Whole Lotta Love

Nie wiem, czy przypadkiem to był top z radiowej Trójki. To był chyba rok 1983 (a może nawet końcówka 1982). Słabo to pamiętam, ale tam pierwsza trójka była identyczna, a z polskich utworów to właśnie "Autobiografia" się załapała.
Dziwiłem się, ze piosenka może trwać 10 minut Laughing.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 03.06.2019, 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może faktycznie tak było bo fakty się zgadzają.

http://www.lpmn.pl/twc_pr3.php?t=0

Ostatnio zmieniony przez Białystok dnia 03.06.2019, 22:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 03.06.2019, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dyskusje, które się toczą są burzliwe, ale wierzę, że dojdziemy do ponadklasowych porozumień. W historii mieliśmy już przykłady o wiele trudniejsze niż top wszech czasów, a które przyniosły ład, pokój i dobrobyt. Pokuszę się o komentarz rysunkowy, który pokrzepia moje serce:

Towarzysze Dinozaury! Nie spieszmy się! Wspólnie nasza Rada coś uradzi!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

Skocz do: